ЕЛ. СИСТЕМА - USB в кутията на бушоните-лед лента в колата

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
netw0rx
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 17 яну 2024 16:27
Автомобил:
Двигател:

ЕЛ. СИСТЕМА - USB в кутията на бушоните-лед лента в колата

Мнениеот netw0rx » Сря 17 яну 2024 17:28


Привет на всички !

Искам да Ви попитам какво В е мнението, гледайки този клип ? Тоест има ли опасност за електрическата система на автомобила ако се направи такава букса USB по този начин?

Ще последва въориса, защо му е нужно USB на човек точно там?

Ще дам следния отговор:
Иска ми се да прокарам LED лента в колата, която ще започне от дясно по цялото табло и ще завърши над ключа на фаровете от там ще влезе точно при бушоните, където трябв да се захрани за да светне. Искам да се направи например към бушона, който при включване на светлините (от ключа от ляво) и да светне и лентата. Не се сетих друг начин, тъй като колата е стара няма USB портове по нея,а и вариантите са или от запалка 12V или от USB да се захрани тази лента.

Та има ли някаква опасност ако се направи това, да даде нещо на късо и да не светне повече нищо в колата (проблемът да не е от бушон примерно, а от изгорели някакви други неща по ел. системата) ?

Прикачам клип с видеото, прикачам и LED лентата, която мисля да монтирам.

Накрая няма да монтирам нищо ми се струва, че ми изглежда рисково, но ако няма ядове -> защо да не подсилим интериора?

Хаха, Благодаря !


https://www.youtube.com/watch?v=_wbRXFQZD8s

https://ibb.co/TBWmVnT
https://ibb.co/TBWmVnT


Извинявам се за линковете, но не съм наясно как да ги прикача безпроблемно.




Потребителски аватар
самкатааa
Мнения: 184
Регистриран на: Пон 09 яну 2012 17:06
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: ATD

Re: ЕЛ. СИСТЕМА - USB в кутията на бушоните

Мнениеот самкатааa » Чет 18 яну 2024 0:37


Ако се направи културно няма да има никакви проблеми. Имам впредвид всичко да си е изолирано , да има предпазител. Купуваш си от първата бензиностанция усб адаптер за запалка и ако имаш поялник и можеш да работиш с него си запояваш две жици. Има бързи връзки за кабели и с едно външно гнездо с 5А предпазител се хващаш за ключа на фаровете.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2635
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: ЕЛ. СИСТЕМА - USB в кутията на бушоните

Мнениеот Vasseto » Чет 18 яну 2024 7:05


.

Последна промяна от Vasseto на Пет 19 яну 2024 18:38, променено общо 1 път.


netw0rx
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 17 яну 2024 16:27
Автомобил:
Двигател:

Re: ЕЛ. СИСТЕМА - USB в кутията на бушоните

Мнениеот netw0rx » Пет 19 яну 2024 15:18


самкатааa написа:Ако се направи културно няма да има никакви проблеми. Имам впредвид всичко да си е изолирано , да има предпазител. Купуваш си от първата бензиностанция усб адаптер за запалка и ако имаш поялник и можеш да работиш с него си запояваш две жици. Има бързи връзки за кабели и с едно външно гнездо с 5А предпазител се хващаш за ключа на фаровете.



Здравей,

Като цяло разбрах, взема се USB адаптер за запалка от двата му края се запояват две кабелчета, които реално трябва да свържа с ключа на фаровете и реално при вкл. на фаровете ще се задейства този адаптер, а от негова старна ще задейства ЛЕД Лентата - ОК.

Имам съответно няколко питания:
- "външно гнездо с предпазител 5А" - може ли да ми пратиш линк към някой сайт, където го има изобразено да видя точно какво имаш предвид? И да ми кажеш тези два кабела от адаптера трябва и двата да минат през това "гнездо" или само единият ?

-Казваш да се вържат към ключа на фаровете, демек тези два кабела от адаптера трябва да се натикат в някое гнездо на снопа кабели дето влиза към ключа. Тук идва и другия въпрос, към кои кабели точно трябв да се свърже, че да свети и при къси и при дълги светлини ? Колата ми не е точно VW (става въпрос за Шкода Супърб 2) - всичко е същото като VW 1000%, идеята е, че ключа е с функция Auto, след това габарити, след това къси (като посока от ляво надясно - нищо ново като информация предполагам. Въпросът е къде да се подпъхнат тези две жички от адаптера (ако знаеш разбира се то до колкото съм обръщал внимание, вътре в сноп-а са: жълти кабели жълти, червени, сини (по спомен)

Благодаря предварително !


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: ЕЛ. СИСТЕМА - USB в кутията на бушоните-лед лента в колата

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 20 яну 2024 8:38


Според мен при така зададените въпроси колега е по добре да се обърнеш към някой който разбира от жици и би го направил грамотно, за да не се запали колата и да изгори като факла



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], petar_a и 31 госта