Смяна на осветлението на таблото

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
georgi0804
Мнения: 167
Регистриран на: Пет 02 юли 2010 11:42
Автомобил: GTD
Двигател: 1900
Местоположение: aytos

Re: Смяна на осветлението на таблото

Мнениеот georgi0804 » Съб 09 фев 2013 7:03


колега,още на първата страница има линк,в него е описано как се отваря :th_up




Dr3aMCa7cH3r
Мнения: 6
Регистриран на: Съб 03 ное 2012 22:55
Автомобил: VW Golf 3 1.8 GL
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Смяна на осветлението на таблото

Мнениеот Dr3aMCa7cH3r » Сря 20 фев 2013 20:49


Колеги от каде мога да си намеря стрелките от 4ка които са червените, които светят, и на каква цена долу горе. Аз съм с 3ка и виждам че се получава много добре таблото и искам да си поиграя малко :biggrin и ако можете да ми кажете от каде да си купя повечко диоди на тънко :mhihi


djaiwan
Мнения: 41
Регистриран на: Съб 04 фев 2012 18:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven
Контакти:

Re: Смяна на осветлението на таблото

Мнениеот djaiwan » Сря 20 фев 2013 23:21


значи аз си взех цяло табло от 4ка тъй като се зарибих по темата 4ково табло в голф 3 но се натъкнах на недостатъци.... не показва вярно.. и реших да си върна 3ковото табло обаче с присадени стрелки от 4ковото.... за подсветка сложих СМД диоди под стрелките и се полу4и ефекта от предната страница


luxeo0n
Мнения: 46
Регистриран на: Чет 02 дек 2010 3:57
Автомобил: Volkswagen Golf mk3
Двигател: 1.8 ABS 12.1991 2.0 ABF 04.1994
Местоположение: Долни чифлик

Re: Смяна на осветлението на таблото

Мнениеот luxeo0n » Чет 21 фев 2013 0:56


:ugly_tocktock
Прикачени файлове
538295_545557075479177_647893966_n.jpg
Много поздрави от ключа ми


Потребителски аватар
eo-
Мнения: 26
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Смяна на осветлението на таблото

Мнениеот eo- » Пет 22 фев 2013 19:40


Колеги да ви попитам има ли хора от София който се занимават със смяна на осветлението в купето,защото се опитах върху едно копче и вече на нищо не прилича .. :beer


Predatorsi
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 13 фев 2013 11:44
Автомобил: Cordoba Vario 97
Двигател: 1.6 AFT

Re: Смяна на осветлението на таблото

Мнениеот Predatorsi » Вто 05 мар 2013 18:51


Здравейте на всички!Изчетох цялата тема и като за първо мнение във форума искам да кажа:Евалла на всички за мерака и труда!!!Доста от творенията ми харесват ,та реших и аз да пробвам да направя нещо подобно...Все още е в процес на обмисляне ,но вече имам някаква представа какво искам да постигна...Върти ми се в главата да си купя един километраж ,че не ми се пробва на моя...Та идеята е такава:Премахване на осветлението на километража и слагане на УВ такова ,боядисване на стрелките и числата с УВ маркер или боя ,че да се виждат само те...
И понеже това ми е първи автомобил от ВАГ групата (Сеат Кордоба Варио 1.6 АФТ) имам и няколко въпроса...
Първия е дали има значение какъв километраж ще взема...Дали може да е от 1.4 примерно или да търся специално от АФТ?Таблото е без МФА(Разбрах го след като четох доооооста и форума :Mr Green Fun ) и с оборотомер ,не с часовник...
И още нещо...Лесно ли излиза километража и рамката пред него?Понеже колата е без чупещ волан и воланът не може да се смъкне надолу ,дали ще е проблем?
Поздрави:Симеон!


Потребителски аватар
crashman
Мнения: 321
Регистриран на: Вто 07 юли 2009 16:29
Автомобил: Bora
Двигател: AUS
Местоположение: морето
Контакти:

Re: Смяна на осветлението на таблото

Мнениеот crashman » Сря 06 мар 2013 1:22


Predatorsi написа:Здравейте на всички!Изчетох цялата тема и като за първо мнение във форума искам да кажа:Евалла на всички за мерака и труда!!!Доста от творенията ми харесват ,та реших и аз да пробвам да направя нещо подобно...Все още е в процес на обмисляне ,но вече имам някаква представа какво искам да постигна...Върти ми се в главата да си купя един километраж ,че не ми се пробва на моя...Та идеята е такава:Премахване на осветлението на километража и слагане на УВ такова ,боядисване на стрелките и числата с УВ маркер или боя ,че да се виждат само те...
И понеже това ми е първи автомобил от ВАГ групата (Сеат Кордоба Варио 1.6 АФТ) имам и няколко въпроса...
Първия е дали има значение какъв километраж ще взема...Дали може да е от 1.4 примерно или да търся специално от АФТ?Таблото е без МФА(Разбрах го след като четох доооооста и форума :Mr Green Fun ) и с оборотомер ,не с часовник...
И още нещо...Лесно ли излиза километража и рамката пред него?Понеже колата е без чупещ волан и воланът не може да се смъкне надолу ,дали ще е проблем?
Поздрави:Симеон!


Здравей, за таблото първо - стига да е бензинка до 1.8 нямаш проблеми, става. Проблема е от нивото на оборудване на автомобила, от който е /пример: табло от GTI има заложени да приема повече сигнали от датчици, които CL няма заложени/. Дано ме разбра. Вади се през волана, зависи от кой тип е. Можа да видиш какво творих на моето и да добиеш по-добра представа. Отделно има значение на твоето къде и как са/е индикатора за мигачите, че при различните видове има разменени пинове.


Predatorsi
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 13 фев 2013 11:44
Автомобил: Cordoba Vario 97
Двигател: 1.6 AFT

Re: Смяна на осветлението на таблото

Мнениеот Predatorsi » Сря 06 мар 2013 11:10


Таблото ми е точно такова... :smile Мигачите и ламБата за дългите светлини е отгоре между двата циферблата...Това не е моето табло ,а е от дизел...
Прикачени файлове
1722_1.jpg


draganeski
Мнения: 685
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 16:30
Автомобил: Mk3 GTI
Двигател: ABF

Re: Смяна на осветлението на таблото

Мнениеот draganeski » Чет 07 мар 2013 22:00


Изображение

Изображение


Потребителски аватар
svetliosabev
Мнения: 84
Регистриран на: Сря 16 мар 2011 18:59
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1Z 1995
Местоположение: V.Tyrnovo

Re: Смяна на осветлението на таблото

Мнениеот svetliosabev » Съб 09 мар 2013 1:15


Колега,индикацийте за коланите ,ти ли ги насажда? :rolleyes Ако може малко подробности.... :eek


Николай_
Мнения: 31
Регистриран на: Пет 16 мар 2012 12:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на осветлението на таблото

Мнениеот Николай_ » Съб 09 мар 2013 19:26


на някой, който си е направил осветлението с диоди да му се намира паяковидната бленда за врътките на парното и да е излишна? че май ги няма по магазините. или аз не ги намирам


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Смяна на осветлението на таблото

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 10 мар 2013 14:00


Имам един пасатов "паяк" ако ти върши работа. Как ще си го получиш обаче :cry
Изображение

Изображение


Николай_
Мнения: 31
Регистриран на: Пет 16 мар 2012 12:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на осветлението на таблото

Мнениеот Николай_ » Нед 10 мар 2013 18:20


благодаря за отзивчивостта...тъкмо се прибирам с едно паяче благодарение на ifch0


Потребителски аватар
pafelko
Мнения: 24
Регистриран на: Пон 11 фев 2013 13:20
Автомобил: Vw golf 3 1.6 75 hp
Двигател:

Re: Смяна на осветлението на таблото

Мнениеот pafelko » Пон 11 мар 2013 1:23


добре де някои не се ли е опитал да обвие паяка вув фолио ?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Смяна на осветлението на таблото

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 11 мар 2013 1:28


Няма смисъл да се увива в каквото и да е, това е светловод и като го увиеш не виждам как ще пренесе светлината от центъра по всички крачета



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 163 госта