Боядисване

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Golfara90
Мнения: 142
Регистриран на: Сря 30 сеп 2009 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: harmanli

Боядисване

Мнениеот Golfara90 » Нед 02 май 2010 12:44


колеги реших да почна да се занимавам с боядисване на коли
не да печеля пару а за да си правя моята.
Та на вапроса ми
какав пистолет да си взема "марка модел пари" и от каде
компресор има ли значение какъв трябва да е и някои савет
не сам боядисвал кола и изобщо не сам работил с бояджииски пистолет




Потребителски аватар
jonn_krissy
Мнения: 689
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гоце Делчев

Re: Боядисване

Мнениеот jonn_krissy » Нед 02 май 2010 14:04


:търсачкаа има доста писано по темата.
п.п.
Трябва не само добра ръка но и добри очи в тази област.Успех


Потребителски аватар
ReCaRo`
Мнения: 497
Регистриран на: Пет 17 авг 2007 11:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Боядисване

Мнениеот ReCaRo` » Нед 02 май 2010 16:24


1.само с един пистолет и компресор г/д нищо няма да направиш
2.един що годе хубав пистолет (devilbiss, sata,и т.н.) да си го купиш да си пръснеш колата е глупаво по-евтино ще ти е да ти я боядиса някой

всичко зависи от това с колко финанси разполагаш :wink:


Потребителски аватар
Golfara90
Мнения: 142
Регистриран на: Сря 30 сеп 2009 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: harmanli

Re: Боядисване

Мнениеот Golfara90 » Нед 02 май 2010 17:22


колеги явно не сте ме разбрали несам казал че като го зема ще си прасна колата и ще го захварля в някои ъгъл.
А вапроса ми беше какво ми трябва да прасна една кола
Намислил сам си проект и да си го правя сав сем сам
Но да се варнем на бояджииските работи с какво трябва да располага един бояджия
Смятам да отделя около 200-250 за пистолет повече от 1 ли ми трябда или един е напално достатачен и какво двуго ще ми трябва.
Пак човек знае ли може в мен да се крие талант :D
2-ро ако си боядисам Джантите черни после им сложа Лак и после ги полирам за Блясак ще падне ли боята.
Защото бях чел из форума че като ги полираш с паста алуминич има способноста да блести та дали ще падне боята и лака


Потребителски аватар
Golfara90
Мнения: 142
Регистриран на: Сря 30 сеп 2009 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: harmanli

Re: Боядисване

Мнениеот Golfara90 » Нед 02 май 2010 17:26


Ако може повече колеги които са по компетентни да дат сабет предложения или ако продават 2ра употреба бояджииска техника да ударят по един коментар в темата

Колеги с какво мога да биядисал Таблото и тавана Спреи или някаква Боя специална ?

Благодаря


Потребителски аватар
butsefal
Мнения: 814
Регистриран на: Вто 05 май 2009 19:20
Автомобил: Golf 2 syncro passat B5 4motion
Двигател: RP AFN
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Боядисване

Мнениеот butsefal » Нед 02 май 2010 22:02


колега, понеже и аз съм наумил сам да се оправям в живота, за бояджилъкасъм стигнал до следния извод: един познат пояджия (голям майстор е) ми каза следното: -непрофесионален пистолет, но който ще ти свърши работа за 30 кинта си земаш от строителна борса Шарков(незнам дали я има из другите градове) просто трябва боядвия да ти го нагласи щом не си пръскал досега. По интересното е да си купиш компресор с подходящ дебит (налягането не трябва да ти пада под 5,5 атмосфери дори и при постоянно натискане на спусъка на пистолета). Да ти кажа те са по скъпички.... не мога да ти говоря в цифри, но най вероятно ще трябва да нагласиш 300-400 лева (който си е купувал да ме поправи).
Малко по в страни от темата изкам да ти кажа да не пропуснеш шприца, след това шлайфа с водно поне 1500, после боята (поне 2 ръце).....
Дано съм бил от полза.... М/у другото аз още не съм стигнал до боядисване така че спокойно можеш да подложиш на съмнение приказките ми :lol: mhihi :bishop


Потребителски аватар
ReCaRo`
Мнения: 497
Регистриран на: Пет 17 авг 2007 11:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Боядисване

Мнениеот ReCaRo` » Нед 02 май 2010 22:23


нищо лично, ама колегата иска да боядисва кола, а не ограда
нека каже какви пари мисли да вложи в това нещо, така малко хора ще му помогнат :wink:


Потребителски аватар
Golfara90
Мнения: 142
Регистриран на: Сря 30 сеп 2009 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: harmanli

Re: Боядисване

Мнениеот Golfara90 » Нед 02 май 2010 22:44


така значи да тарся добар компресор тои е наи-важен.
Ами аз колата ще я боядисам но поне 40-50 дена ще се опражнявам ще извикам някои маистор да кажи как става но за момента ме интересува само какво ми трябва за да започна а боядисване,шкурене,китосване е далечна работа.
за сега имам само "гараш и тои е пален с боклуци" за Лади,Жигули и какво ли нямам още.

Та иначе имам голям мерак да почна
Ако може да ми кажете това и това ти трябва струва толкова и толкова намира се еди каде си.Не искам да е наи-долното стапала а нещо средно между НЕпрофесионална и профионална техника
Поздрави на сички колеги.


Zlobomir
Мнения: 991
Регистриран на: Сря 15 ное 2006 10:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Боядисване

Мнениеот Zlobomir » Нед 02 май 2010 23:58


Трябва да имаш пространство, за да обикаляш колата спокойно, и чистичък гараж (най-добре със съответната вентилация), за да не полепват прахоляци. За компресора добре ти казаха за дебита, хубаво е да има и група да обиране на влагата (имаше си име). Аз лично не съм бояджия, но познавам най-добрият. :) Правеше цветове преди да се появят компютри, и е по-добър от тях, щото след смесването от компютъра той си докорегира фино.
П. С. Относно кое откъде да купиш, има Гугъл, пишеш марката и нека най-евтиното (с гаранции и обслужване де, не някакъв неизвестен продавач) победи. :)


Потребителски аватар
Golfara90
Мнения: 142
Регистриран на: Сря 30 сеп 2009 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: harmanli

Re: Боядисване

Мнениеот Golfara90 » Пон 03 май 2010 17:08


Гаражат има доста място но мога да го разширя за БУС да влезне с вентилацията има проблем но според мен ще мога да направя що горе добра без да давам пари на маистори.
Или си и мислех друго преди всяко боядисване да го минавам с компресора да светне и тогава да вкарвам каквото боядисвам.
Дали ще стане така без да правя вентилация


Потребителски аватар
jonn_krissy
Мнения: 689
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гоце Делчев

Re: Боядисване

Мнениеот jonn_krissy » Пон 03 май 2010 17:30


Golfara90 написа:Гаражат има доста място но мога да го разширя за БУС да влезне с вентилацията има проблем но според мен ще мога да направя що горе добра без да давам пари на маистори.
Или си и мислех друго преди всяко боядисване да го минавам с компресора да светне и тогава да вкарвам каквото боядисвам.
Дали ще стане така без да правя вентилация

Вентилацията ти е нужна когато боядисваш да исмуква прашинките които се отделят,защото след това се полепват по боята и трябва да се отстранят с пастиране.Гаража трябва да доста широк за да се движиш ти и маркуча с пистолета свободно и да има добро осветление за да виждаш под орределен ъгъл какво се случва в момента на боядисването.Хубаво е да има плътно затварящи се врат след боядисването да не влиза прах в гаража.
п.п. дълга и широка е колега,но щом имаш желание УСПЕХ


Потребителски аватар
Golfara90
Мнения: 142
Регистриран на: Сря 30 сеп 2009 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: harmanli

Re: Боядисване

Мнениеот Golfara90 » Пон 03 май 2010 17:38


нещата по Гаража ги направя имам доста място пак казвам в него вратите ще ги оплатня както трябва начи почвам да подготвям гаража ако имам време тия дни ще го разчистя и ще пусна едни снимки да дадете мнение дали става


Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Боядисване

Мнениеот filipov » Пон 03 май 2010 17:56


Офф
Изморих се докато прочета мненията.
Колеги, моля пишете грамотно. Много е затормозяващо да се чете, а темата може да стане интересна.
Благодаря.


Потребителски аватар
Golfara90
Мнения: 142
Регистриран на: Сря 30 сеп 2009 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: harmanli

Re: Боядисване

Мнениеот Golfara90 » Пон 03 май 2010 18:16


Колега извинявам се много.
Ще се опитам да пиша вазможно най-четливо и грамотно.


Потребителски аватар
Golfara90
Мнения: 142
Регистриран на: Сря 30 сеп 2009 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: harmanli

Re: Боядисване

Мнениеот Golfara90 » Вто 04 май 2010 15:52


Колеги днеска извиках маистор да каже какво и как трябва да се направи и човекат ми го каза с 2 думи.
"Този гараш не става за нищо"
Ако искам да правя нещо или нов или да хварля много пари да направя тоя.
След тези думи какво да пиша вече сичко си остава желание и мечта.

Темата може да посети "КОША"



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта