Освежаване на железни джанти

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
DAXC
Мнения: 1219
Регистриран на: Съб 29 апр 2006 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Мнениеот DAXC » Чет 27 юли 2006 13:34


Ако става на въпрос за тези тасове които представляват обръчи около ръба на джантата и втората част от таса се явява капачка на болтовете, такива продават ли се ментаци?




Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот тръба » Чет 27 юли 2006 13:47


Andrian_VT написа:Ако става на въпрос за тези тасове които представляват обръчи около ръба на джантата и втората част от таса се явява капачка на болтовете, такива продават ли се ментаци?
Не!Просто колегата не ме е разбрал правилно и се е сетил за циганските ментаци от Илиянци :beer


Потребителски аватар
poGo
Мнения: 637
Регистриран на: Сря 01 мар 2006 16:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот poGo » Пет 28 юли 2006 10:26


poGo написа:.......... точно при тези хора в ИММ, но нямах ни телефон, нито нищо.
От моя офис един колега си е носил джантите там (алуминиеви) и ги е боядисал черни - нечовешки са станали, леко графитено-феродови!! От 1/2 година ги кара и няма забележки.

Ето няколко снимчици на джантите на колегата. Надявам се да не се сърди, че съм го снимал. mhihi Мене ме кефят мнооооооооого!!

Изображение
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот тръба » Пет 28 юли 2006 19:55


Много красива кола! :bowdown


Потребителски аватар
sebastianz55
Мнения: 550
Регистриран на: Чет 26 яну 2006 23:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот sebastianz55 » Чет 03 авг 2006 21:29


Ами да споделя аматьорсото изпълнение. Не е перфектно, но за малкото време, с което разполагахме и като за първи път...

http://personal.sebastianz55.org/Black/

А пък първата и последна снимка са на мотора на приятеля, пред чиито гараж пръскахме и колата - всъщност той пръска и оправихме всички сериозни одрасквания :).
Може след това да пусна пак снимки - смея да твърдя, че добре се справихме.

Остана само един ден да пастираме по дълбоките до бяло драскотини и да пастираме цялата кола :).


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Чет 03 авг 2006 22:13


poGo написа:.....

Не се занимавай..
15-20 кинта си намираш перфектни джанти...
няма ръжда няма нищо..
слагаш и караш.. зима колкото искаш..
само пясъкоструйка ти е 10 кинта на джанта.. къде ше ти излезе келепира?


Потребителски аватар
poGo
Мнения: 637
Регистриран на: Сря 01 мар 2006 16:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот poGo » Пет 04 авг 2006 10:08


wili98 написа:.......само пясъкоструйка ти е 10 кинта на джанта.. къде ше ти излезе келепира?

Келепира трябваше да дойде от това, че бях намерил 4 13" с 4 зимни гуми за 100 лв.!! Верно, че 2 от гумите не страваха много и джантите бяха целите в ръжда, ама това беше поправимо.
Но и аз така реших, че няма смисъл - песакоструика+боя= 18 лв./на джанта + 2 нови гуми + 100 лв. и айде над 250 лв. - тогава за кво ядахме жабето?!?!? ;)


sdmeood
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 28 авг 2006 17:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Боядисване и почистване на джанти

Мнениеот sdmeood » Сря 30 авг 2006 16:05


Прахово боядисване и почистване с песъкоструй на джанти и всякакви изделия от метал има на бул. Европа 6, на около 150 метра от кръстовището на МакДоналдс на Орион. Тел. 0888524710 Симеон Митков. Стават супер...


Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот тръба » Сря 30 авг 2006 19:17


sebastianz55 написа:Ами да споделя аматьорсото изпълнение. Не е перфектно, но за малкото време, с което разполагахме и като за първи път...

http://personal.sebastianz55.org/Black/

А пък първата и последна снимка са на мотора на приятеля, пред чиито гараж пръскахме и колата - всъщност той пръска и оправихме всички сериозни одрасквания :).
Може след това да пусна пак снимки - смея да твърдя, че добре се справихме.

Остана само един ден да пастираме по дълбоките до бяло драскотини и да пастираме цялата кола :).
Надявам се да сте ги грундирали преди това? :roll:


Nedovolen
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 04 юни 2008 8:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Nedovolen » Сря 04 юни 2008 10:06


Не съм доволен от тия прехвалените дето бяха на бул. Европа и същите имат второ прахово и песъкоструй на стария път за Банкя. Занесох ги там на разклона за Банкя. После 1 седмица - Ела днеска, ела утре- писна ми да ме мотаят. Отидох там, където са се преместили тия от Орион. Те се оказаха същата фирма. И там няколко пъти ходих - все пият. И пак ела днеска, ела утре. Момчето само късно вечерта работело. И накрая какво - много пари, мотане и джантите не са кой знае какво, от пияници какво да очакваш..... Май тия в Горна Баня са по-добре


Потребителски аватар
pe_aps
Мнения: 314
Регистриран на: Пон 21 апр 2008 0:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кн-Сф

Мнениеот pe_aps » Пон 28 юли 2008 18:12


Nedovolen написа:Не съм доволен от тия прехвалените дето бяха на бул. Европа и същите имат второ прахово и песъкоструй на стария път за Банкя. Занесох ги там на разклона за Банкя. После 1 седмица - Ела днеска, ела утре- писна ми да ме мотаят. Отидох там, където са се преместили тия от Орион. Те се оказаха същата фирма. И там няколко пъти ходих - все пият. И пак ела днеска, ела утре. Момчето само късно вечерта работело. И накрая какво - много пари, мотане и джантите не са кой знае какво, от пияници какво да очакваш..... Май тия в Горна Баня са по-добре


:lol: hohohoho :lol: hohoo :lol:
cool


keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Мнениеот keymaker » Вто 29 юли 2008 0:02


ето ги мойте http://vwclub.bg/forum/garage.php?mode=view_gallery_item&type=garage_gallery&image_id=24962
сам си ги правих но за 90-100лв, може и вашите да направя


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Мнениеот Дашо » Вто 29 юли 2008 7:59


keymaker написа:ето ги мойте http://vwclub.bg/forum/garage.php?mode=view_gallery_item&type=garage_gallery&image_id=24962
сам си ги правих но за 90-100лв, може и вашите да направя

Поздравления!Добре се е получило :wink:


Потребителски аватар
dinkonikolaev
Мнения: 1838
Регистриран на: Сря 25 юни 2008 16:58
Автомобил: VW Golf 2 GTI Golf 3 Variant
Двигател: PF AAM
Местоположение: Нова Загора

з

Мнениеот dinkonikolaev » Вто 29 юли 2008 8:36


колега мене ли4но не ме кефят много и маи ще си карам с обикновените джанти и тасовете :wink:


keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: з

Мнениеот keymaker » Чет 21 авг 2008 21:26


dinkonikolaev написа:колега мене ли4но не ме кефят много и маи ще си карам с обикновените джанти и тасовете :wink:



Виж и тези това са клиентски джанти (с излючение на първите) те това са си поискали това и са получили.
http://www.viper-shop.com/shop/home.php?cat=279



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта