Как да си направя компресор за въздух

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
beky1
Мнения: 238
Регистриран на: Съб 24 окт 2009 23:21
Автомобил: VOLVO V70
Двигател: B5202S.
Местоположение: varna

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот beky1 » Нед 03 апр 2011 22:13


kiro_83 написа:в бриколаж имаше 50 литров френски ,,Продит,беше 300 лева маи беше,

И аз ги загледах тея компресори нека някой ако ги е ползвал да каже..и ако има наблудения върху друга марка да каже.


абе стават за не професионално боедисване.тези модели са безмислени като цена и качество.ако го вземаш за боядисване ти трябва дехидратори и обезмаслители инак рискуваш да се окъккаш в боядисването.за гаиковерт не стават щот са слабички и нямат обем.идеални са да доиш кравата на село.
за тез пари че и много по ефтинко си сглобих компресор които ми върши чудесна работа,да не казвам че си върна вложените пари. :drunk :beer :drinking:




Потребителски аватар
Krasi
Мнения: 670
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Krasi » Съб 09 апр 2011 18:16


Да попитам колегата Гергин, имам компресор от хладилник, направен с накрайник, но май хвърля масло през маркуча, възможно ли е е това и на какво се дължи, има ли оправия?


Потребителски аватар
dinkonikolaev
Мнения: 1838
Регистриран на: Сря 25 юни 2008 16:58
Автомобил: VW Golf 2 GTI Golf 3 Variant
Двигател: PF AAM
Местоположение: Нова Загора

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот dinkonikolaev » Съб 09 апр 2011 18:27


+ един допълнителен въпрос от мен.
Това масло има ли вероятност да е.е мамата на гумите било то вътрешни и външни ?


Потребителски аватар
Krasi
Мнения: 670
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Krasi » Пон 11 апр 2011 10:01


dinkonikolaev написа:..........?


Точно това ми беше следващия въпрос и на мен.
Аз лично си мисля, че това масло няма да се отрази добре на гумите.
Но и самия компресор ще се скапе бързо - та той ако си хвърля непрекъснато маслото, в един момент ще остане без него?


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Гергин » Пон 11 апр 2011 10:17


Не знам какво е това масло. ПО принцип при въздух под налягане на изхода се получава конденз.
Дали това е конденз или масло, незнам. При климатичните компресори маслото си е с фреона и си смазва, но тук не съм в час.
Запомнил съм само едно от човека дето ми даде и компресора (кум е на наще), масло не му трябва, то си има. Което мен също ме учуди :lol: :lol:


Потребителски аватар
Krasi
Мнения: 670
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Krasi » Пон 11 апр 2011 21:36


Благодарско все пак, ще го мисля тоя компресор...
А ти ще има да пиеш и Плевенска ракия :drunk


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Гергин » Пон 11 апр 2011 21:49


Krasi написа:Благодарско все пак, ще го мисля тоя компресор...
А ти ще има да пиеш и Плевенска ракия :drunk


Само обещавате, а па Плевенска как ми аресва. Като млеко е :drinking: :lol: :lol:

Дали някой се е зачудил аджеба, защо се слагат масло и влаго уловители на истинските компресори, а и за какво трябва воупще да се ползват тея компресори. Тея в Метро и Вриколаж със сигурност нямат, щото струват колкото тях. Съмнявам се бай Иван от незнам къде си, да си ги сложи в гумаджийницата. Помпайте и си свиркайте, а и си пийвайте.
ТРи години, що климатици е надуло, егати маслото, до сега трябваше да е свършило, а па наще имат един мраз на 30г., за него да не питам :dummy: :lol: :lol:


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот ktamen » Пон 11 апр 2011 22:29


Компресори от хладилник ползвам от 25 години, наистина са много удобни и надеждни. Нямат надежден водо и масло отделител и затова не е много за препоръчване да се помпят гуми, а още по-малко да се боядисва, макар, че аз редовно си помпя гумите с такъв компресор. Преди няколко години малко остана да го ползвам и за боядисване, щях да използвам огромен резервоар (1200 литра) и напомпи ли се веднъж, щеше да свърши работа, особено, ако си бях правил повечко почивки за да може компресора да помпи през това време.
Стойка никога не съм правил. Маркучите се надяват директно на тръбичките и се стягат със скоби, на нагнетателната се монтира манометър за да не си гръмна гумите. На всмукателната си бях направил въздушен филтър от една алуминиева кутийка с натъпкано дунапренче в нея.
Ако за горния капак му се завари парче арматура става много по-удобен за разнасяне. Добре е преди да се заваря компресора да се остави неподвижен за няколко дни за да се стече маслото от вътрешната страна и да не се образуват разни химикали при загряването на маслото с електрожена.
Освен всичко друго той може да се използва и като вакуумпомпа.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Winner25 » Пон 11 апр 2011 22:44


Масло си има в компресора :wink: Нали трябва да се смазва :) При хладилниците не се долива или сменя защото е затворена система и няма къде да отиде :) Чувал съм че не действа дибре на гумите, но не мога да кажа колко е вярно :? Ако се ползва с някъв резервоар си мисля че маслото ще се утаява на дъното и по малка част ще влиза в гумите.


Потребителски аватар
passatfen
Мнения: 976
Регистриран на: Чет 12 ное 2009 21:22
Автомобил: Vw Golf Mk7
Двигател: CLHA++
Местоположение: Antwerpen
Контакти:

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот passatfen » Пон 11 апр 2011 23:01


компресора от хладилника си е супер удобство , аз от 2-3 години ползвам такъв компресор и съм страшно доволен...подариха ми я със бутилката но така ли иначе не ми трябва за сега...веднъж съм я забравил и е напомпил към 3.9 бара scare


Потребителски аватар
turrisi
Мнения: 448
Регистриран на: Сря 10 ное 2010 9:44
Автомобил: AUDI
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот turrisi » Пон 11 апр 2011 23:04


Winner25 написа:Масло си има в компресора :wink: Нали трябва да се смазва :) При хладилниците не се долива или сменя защото е затворена система и няма къде да отиде :) Чувал съм че не действа дибре на гумите, но не мога да кажа колко е вярно :? Ако се ползва с някъв резервоар си мисля че маслото ще се утаява на дъното и по малка част ще влиза в гумите.



няма проблем.....един мастер на село ...10 години досега помпа ,на да не кажа половин село гумите......и те така :wink:


Потребителски аватар
kirhadj
Мнения: 719
Регистриран на: Съб 19 май 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот kirhadj » Пет 22 апр 2011 9:31


Колеги, да използвам темата, някой има ли наблюдение върху комплектите, които се продават, за компресори (пистолети за пръскане, продухване и т.н.) и каква марка бихте препоръчали? А също така и марката FAIRLINE.


Потребителски аватар
dj_runner
Мнения: 406
Регистриран на: Сря 06 май 2009 18:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот dj_runner » Пет 22 апр 2011 20:23


Повечето колеги са ползвали тоя хладилен компресор за помпене на гуми , но има ли смисъл от такова голямо животно , като си има мънинки на 12волта цени до 50лв..
На повечето хора им трябва компресор за боядисване , за гайковерт и др.
Но и мен ме интересува както повечето колеги , за 300 и 400лв има много различни марки , които предлагат максимален бар от 10 атмосфера и входен дебит до 250л/мин с 50литра бутилка заслужава ли си да си купим от марки като OK , Raider , Budget , Skil и т.н някои имат по 2год гаранция? Нека само колегите които са дали пари да отговорят на въпроса ми :) :bowdown


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Гергин » Пет 22 апр 2011 20:48


dj_runner написа:Повечето колеги са ползвали тоя хладилен компресор за помпене на гуми , но има ли смисъл от такова голямо животно , като си има мънинки на 12волта цени до 50лв..
На повечето хора им трябва компресор за боядисване , за гайковерт и др.
Но и мен ме интересува както повечето колеги , за 300 и 400лв има много различни марки , които предлагат максимален бар от 10 атмосфера и входен дебит до 250л/мин с 50литра бутилка заслужава ли си да си купим от марки като OK , Raider , Budget , Skil и т.н някои имат по 2год гаранция? Нека само колегите които са дали пари да отговорят на въпроса ми :) :bowdown


Или не четеш или ..... Първо се почва с : за какво ще го използваш?
Аз няма да ти отговоря на въпроса, защото не съм "дал пари" за "такъв", и защото това е абсолютен спам death


Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот passat_rs » Съб 23 апр 2011 18:21


Колеги намерих си компресорче Изображение как да го накарам да тръгне, казаха че трябва да се направи мосче но къде точно Изображение



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта