Как да си направя компресор за въздух

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот fox_vt » Пет 06 май 2011 18:56


vento man написа:Извинявам се колеги но твърдите че с компресор от хладилник ше мога да боядисам цяла кола ? :?:

Ако предварително напълни 1000 литрова бутилка и спреш един път за почивка да,иначе само с компресора не може.




Потребителски аватар
badov
Мнения: 205
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 11:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv/Strasbourg-France

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот badov » Пет 06 май 2011 19:29


Колеги искам да питам, колко литра бутилка горе-долу трябва да имам към компресора за да боядисвам детайли, джанти и такива неща.Или цяла кола, но с почивки.Имам 60 литрова бутилка от газова уредба.Ще свърши ли работа?Тука по Франция ги гледам по 140-150лв, но с малки бутилки-24 литра.


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот dandan » Пет 06 май 2011 20:16


passat_rs написа:Колеги днес се заиграх с компресора и ми направи впечетление че като го изключа и включа отново не тръгва веднага. Трябва да се изчака няколко минути, открих и от къде става така. Има нещо като голямо хапче (метално)загрее ли и изключа компресора хапчето трябва да изтине за да тръгне. Намерих и бутилка иска да го направя като напомпи 5 атмосфери да спре и като падне на 4 само да се включи. Намерих и това Изображение Изображение сега питането ми е ако махна въпросното хапче дали ще причиня лошо на помпичката :roll:

Това хапче ти е "пусковото устройство". Без него изгаря компресора. Ако го махнеш трябва да намериш начин да изключваш пусковата намотка когато тръгне. Старите бяха с пусково реле. Тези новите са с това "хапче" , което всъщност е терморезистор с положителен темп. коефициент.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот fox_vt » Съб 07 май 2011 11:26


badov написа:Колеги искам да питам, колко литра бутилка горе-долу трябва да имам към компресора за да боядисвам детайли, джанти и такива неща.Или цяла кола, но с почивки.Имам 60 литрова бутилка от газова уредба.Ще свърши ли работа?Тука по Франция ги гледам по 140-150лв, но с малки бутилки-24 литра.


Мое мнение поне 100 литра не че и 60 литра няма да върши работа де,принципа е ,че трябва постоянно да следиш манометъра на бутилката и да речем че си напомпил до 10 бара като падне примерно на 3-4 бара да спреш за почивка.Не съм бояджия де и не знам колко е минималното налягане за боядисване но фатката е че като стигнеш до минимума компресора заради малкия си дебит ще те върне на максимума за доста време.Иначе по просто казано 100 л бутилка ще пръскаш примерно 10 мин а ще я пълниш до максимума за 20мин,а 50 л бутилка ще пръскаш 5 мин но ще чакаш после само 10 мин-цифрите са примерни ти си решаваш според това какви детайли ще боядисваш каква бутилка ти трябва.


Потребителски аватар
badov
Мнения: 205
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 11:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv/Strasbourg-France

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот badov » Съб 07 май 2011 14:12


Нямам за цел да се занимавам професионално с боядисване.Става въпрос за боядисване на почивки да речем на врати вкъщи, врати на гараж, джанти и такива дребни неща.Гледам има комплекти от 5-6 чсти-пистолет за боядисване и някакви други приставки.Цената им е от рода на 40-50лв в ибей.Но за тези пари незнам какъв ще е резултата.Много се зарибих да си правя компресор или ако набарам някакъв по тънкана да взема от тук :Mr Green Fun
Имам компресор, но не е от хладилник, а от фризер за сладолед mhihi Мисля, че ще ми свърши работа, ако не си купя готов.


Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот passat_rs » Сря 11 май 2011 21:35


Изображение :oops:


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Гергин » Чет 12 май 2011 16:44


passat_rs написа:Изображение :oops:


Културна работа. :applause:
Как само го пренасяш, не ми се вижда удобен?


Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот passat_rs » Чет 12 май 2011 18:42


Ами дръжката е готова, остава само да намеря колелца :mrgreen:


Потребителски аватар
SANTOS 2107
Мнения: 161
Регистриран на: Нед 27 май 2007 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот SANTOS 2107 » Нед 15 май 2011 22:52


passat_rs написа:Изображение :oops:


Колега, получило се е много добро!!!
ЕВАЛА момчета за идеята с компресора, просто това е страшна идея с уникално приложение. :beer :kissy: :banana

Обаче имам въпрос- аз си намерих същият компресор като на колегата passat_rs и бутилка от газов котлон. Обаче не ми е ясно от горната снимка, къде в котлона се вкарва маркуча от компресора, който нагнетява и от къде се взима сгъстеният вече въздух от бутилката... :?:
Ако може да ми обясните и една-две по-подробни снимки, ще съм ви благодарен. :drunk


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот ktamen » Пон 16 май 2011 0:33


Бутилката от газов котлон вероятно е прекалено малка, ако все пак държиш да я използваш трябва да и завариш подходящи щуцери или да монтираш някакво разклонение на мястото на крана. Най-добре е да си намериш стара бутилка от АГУ при нея свързването е много лесно - компресора на мястото на пълначката, а изходящия въздух от тръбичката, която отива към двигателя. Можеш да използваш и стар балон от фреон, за такъв балон можеш да попиташ някой хладилен техник или да потърсиш на вторични, той е най-лек и евтин, но е доста трудно да му се заварят щуцери, а оригиналния му кран май имаше клапан и затова не можеше да се пълни през него. Балона трябва да има пластмасова кръпка - това е предпазител, ако заваряш я пази от искри и нагряване. Какъвто и резервоар да използваш е желателно връзката между компресора и резервоара да е с не много як маркуч, така при повишено налягане ще гръмне маркуча, а не бутилката.


Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот passat_rs » Пон 16 май 2011 0:43


Аз махнах оргиналния кран на бутилката, и при стругар си направих нов вентил с 2 щуцера (вход и изход) а отгоре сложих пресостата. Ако ползваш газова бутилка няма да имаш ядове издържа на големи налягания mhihi верно бутилката е малка 20 л. е но спокойно храни RAIDER RD-AW03 :Mr Green Fun


grishitu
Мнения: 1106
Регистриран на: Пет 16 мар 2007 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот grishitu » Пон 16 май 2011 10:38


С каква сила затяга този RAIDER RD-AW03 "пистолет", гледам че неизисква голям поток от въздух. Аз имам компресор от зил 130 който е направен с бутилка както трябва но се чудя какъв "пистолет" да си взема че да мога да развивам болтовете на колата, на буса и като цяло по стегнати болтове.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот muns61 » Пон 16 май 2011 10:44


Няма евтин гайковерт, който да има сила на развиване. Особено пък джантите на буса! При стягане няма проблем, всички стягат.


Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот passat_rs » Пон 16 май 2011 10:47


Незнам купих го втора ръка и нямаше кашонче. Стяга си спокойно болтовете на джантите и опсле трудно развивам с ключ.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Гергин » Пон 16 май 2011 11:36


Обикновенно се използват бързи връзки и мъркучи с оплетки за въздух, по здравички и да не се претриват по земята.
Гайковерт за гуми най лесно гледай да е със захват на 1/2, са нютони и т.н по лесно гледай рамерана главата. Купуваш си и няколко дълбоки вложки, може и неусилени на 1/2 и си готов. Макар, че една усилена е около 10-12лв. а другата е 3-5лв.
Пистолет има огромен избор. Няма смисъл да се набутваш много пари, питай само дали имат при тях сервиз.
Около 100-200лв. се движат, е има и по 500лв.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта