Как да си направя компресор за въздух

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
shotik
Мнения: 349
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 21:07
Автомобил: Seat Cordoba Vario 2000
Двигател: ALM 1.6 MPI 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот shotik » Съб 23 апр 2011 19:44


Някой интересува ли се от такъв компресор ?

http://shotik.snimka.bg/hobby/napravi-s ... 3.20051508

Производство на DDR,със 3 предпазни клапана,маслоуловител,манометър,има и маркуч,електромотор 2.2 кВ /220 волта,пистолет за боядисване,пистолет за песъкоструене,бутилката е неръждавейка,може да добавя и 50 л. резервоар от бойлер.Маховикът е едновременно за предаване на въртеливото движение и за охлаждане на главата ,което е постигнато с перките на колелото,които са завъртяни и са като вентилатор.Ползван е не повече от 50 часа,боята на стойката и маслоуловителя са оригинални ,а компресора е с фабричният си вид.На една от снимките има таблица с данните му.
Който се интересува ,да ми пише на л.с.,за да монтирам елмотора и да го приведа в действие.
След оглед и желание за закупуване може да обсъдим цената.
Намира се в София ,жк Х.Димитър.

За сега се отлага продажбата на компресора.

Последна промяна от shotik на Сря 04 май 2011 17:40, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот passat_rs » Нед 24 апр 2011 13:11


passat_rs написа:Колеги намерих си компресорче Изображение как да го накарам да тръгне, казаха че трябва да се направи мосче но къде точно Изображение


никой ли незнае как да подвържа компресора :roll:


Потребителски аватар
badov
Мнения: 205
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 11:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv/Strasbourg-France

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот badov » Пон 25 апр 2011 22:36


passat_rs написа:
passat_rs написа:Колеги намерих си компресорче Изображение как да го накарам да тръгне, казаха че трябва да се направи мосче но къде точно Изображение


никой ли незнае как да подвържа компресора :roll:



Колега компресора от някой фризер ли си го взел?На старата ми работа редовно ми се налагаше да вързвам кабелите на фризерите.Така като гледам мисля, че компресора е от някакво АХТ, може би 36 или по голямо.До колкото си спомням на средната планка се вързаше или + или -.Съгурен съм, че на средната планка имаше кабел.Най-лесно е да видиш на друг хладилник или фризер или да питаш някой техник на хладилна техника :D


Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот passat_rs » Вто 26 апр 2011 0:09


Не компресора е от хладилник snaige, имаше още 4 кабела които отиваха към регулатора. Син +, Кафяв -, Жълт с зелено 0, и един черен който бе на нещо като реле вижда се на снимката зад клемите. Подадох ми и + и - но не тръгва :( а преди да го сваля от хладилника си работеше :?


Потребителски аватар
badov
Мнения: 205
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 11:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv/Strasbourg-France

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот badov » Вто 26 апр 2011 15:46


Да не би да му трябва и регулатора от който се настройваше кога да изключва агрегата?Не си спомням как се връзваха кабелите.Търсих из нета, ама нищо :( И аз си спомням, че имаше мост към средната планка, но както ти сподели, аз съм ги връзвал с регулатор и с перка за оглаждане. Нека колегите които са правили вече компресори с такъв агрегат да кажат как се връзва.


Потребителски аватар
Namesata
Мнения: 728
Регистриран на: Пон 14 яну 2008 17:31
Автомобил: VW PASSAT USA
Двигател: KR 16V 9A
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Namesata » Вто 26 апр 2011 16:22


passat_rs написа:Не компресора е от хладилник snaige, имаше още 4 кабела които отиваха към регулатора. Син +, Кафяв -, Жълт с зелено 0, и един черен който бе на нещо като реле вижда се на снимката зад клемите. Подадох ми и + и - но не тръгва :( а преди да го сваля от хладилника си работеше :?


Компресора има работна и стартова намотка ако не си подал фаза на едната няма да тръгне трябва да направш мост на тия кабели дет си махнал.Син и кафяв да ги вържеш на късо.Внимаваи с тока!!!


Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот passat_rs » Вто 26 апр 2011 17:57


Оцветил съм местата на кабелите дет махнах. Като окъся СИН и КАФЯВ сещаш ли се ко ша стани :No
Изображение


Потребителски аватар
Namesata
Мнения: 728
Регистриран на: Пон 14 яну 2008 17:31
Автомобил: VW PASSAT USA
Двигател: KR 16V 9A
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Namesata » Вто 26 апр 2011 18:31


Нали си махнал термостата.Термостата включва и изключва компресора като е стъдено изключва като е топло включва.На тоя компресор трябва да е имало още 2 кабела дето ти си ги махнал на тях даваш мост.
Четеш между редовете и в горния пост съм споменал кои кабели да окъсиш.


Потребителски аватар
Namesata
Мнения: 728
Регистриран на: Пон 14 яну 2008 17:31
Автомобил: VW PASSAT USA
Двигател: KR 16V 9A
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Namesata » Вто 26 апр 2011 18:44


Изображение

Специално зареди теб ходих да го снимам. mhihi


Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот passat_rs » Вто 26 апр 2011 19:54


Специално зареди теб ходих да го снимам. mhihi


Еха ей го черния кабел бя, аз се мъча да направя мост от N към S :oops:
Благодаря за снимката, помпата тръгна :beer


Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот passat_rs » Чет 28 апр 2011 14:22


Колеги днес се заиграх с компресора и ми направи впечетление че като го изключа и включа отново не тръгва веднага. Трябва да се изчака няколко минути, открих и от къде става така. Има нещо като голямо хапче (метално)загрее ли и изключа компресора хапчето трябва да изтине за да тръгне. Намерих и бутилка иска да го направя като напомпи 5 атмосфери да спре и като падне на 4 само да се включи. Намерих и това Изображение Изображение сега питането ми е ако махна въпросното хапче дали ще причиня лошо на помпичката :roll:


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот ktamen » Чет 28 апр 2011 16:25


Компресора ще си работи чудесно и без "хапчето", ама по-добре го остави. Това е предпазител и аз съм изгорил поне 5 компресора защото съм решил да го спестя. Трябва да намериш пресостат с голям хистерезис (тоест да изключва примерно при 7 бара и да включва отново при 5 бара тази разлика е много вероятно да може да се регулира от самия пресостат) и тогава компресора ще има възможност да изстине преди следващото включване.
Желателно е да помпиш бутилката до 15 бара и на изхода да сложиш редуцирвентил за желаното налягане. Ако използваш бутилка от АГУ гледай да запазиш оригиналната сонда, на нея би трябвало да има предпазен клапан, който да освободи налягането, ако пресостата не изключи. Ако сложиш и качествен маслоотделител ще можеш и да боядисваш малки детайли, въпреки малкия дебит на самия компресор.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Гергин » Чет 28 апр 2011 16:43


Пресостатите изключват стандартно до 12бара. Не че няма и на 100бара. Иначе има различни варианти, 2, 5, 6 бара . Продават се във всеки магазин за компресори, автосервизно оборудване, електричаски, градински магазини и други.
Има от 20 до 200лв. :lol: Нагласяш си го и си свиркаш.
Термо релето си го остави за да ползваш дълго компресора. Ценно е.


Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот passat_rs » Чет 28 апр 2011 17:57


Това горе на снимката е пресостат, купих го срещо една бира mhihi направих си тест с манометър изключи на 7 атмосфери и включи на 5.5 атмосфери мисля да не го пипам повече смятах да го сваля на 5 но нека си остане така :Mr Green Fun


Потребителски аватар
vento man
Мнения: 268
Регистриран на: Вто 13 юли 2010 19:26
Автомобил: Vw vento
Двигател:
Местоположение: dupnica

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот vento man » Пет 06 май 2011 18:53


Извинявам се колеги но твърдите че с компресор от хладилник ше мога да боядисам цяла кола ? :?:



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта