Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Чет 18 Дек 2014 18:17

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Изображение Изображение Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 140 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Re: Как да си направя компресор за въздух Публикувано на: Пон 28 Фев 2011 20:37 
Аватар

Местожителство: Софийските гори : Бистрица
Автомобил: Passat 4
Двигател: AEK
Прикачени файлове:
2011g 011.jpg
Прикачени файлове:
2011g 012.jpg
Прикачени файлове:
2011g 014.jpg
Прикачени файлове:
2011g 013.jpg

Ето, питай ако има нещо. Това със стрелката е изход или от него нагнетява. От другия смуче въздух. Естествено и двете трябва да са отворени. Нормално е да се затопля компресора при работа. Масло не му доливам, вътре си има. Тънка нагнетяване, дебела смуче! И пазиш да не влезе боклук в отворите. Стигал съм до 37 бара с него и го спрях да не стане беля. Теб такива налягания не ти трябват освен ако не изтрелваш ракета. Пръска мъркучи и тръби. Слагаш му един манометър и си ти.

Какво ли не прави човек за една ракия :drinking:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си направя компресор за въздух Публикувано на: Пон 28 Фев 2011 22:27 
Аватар

Местожителство: sofia
Колега много е хубав ама не му ли трябва бутилка или на изхода само един маркуч и вече мога да си помпам гумите :D

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си направя компресор за въздух Публикувано на: Пон 28 Фев 2011 22:43 
Аватар

Нямаш нужда от никаква бутилка. Вервай ми с това си изкарвах хляба :lol:
Може да помпаш и гуми на камион, за самолет незнам на колко се помпат и дали воупще се помпат.
На колата ще ти я напомпа от нула за около 1-2мин. максимум, даже е много. Само му сложи манометър на изхода и в него включвай мъркуча. Само манометър е около 5-10лв. максимум. Или ако искаш за около 10-20лв по евтин накрайник (пистолет) като тея дето ги има по бензиностанциите за помпане. Даже май е по добре с него. Къде ша даваш тея пари.
37 бара е много налягане. Колата е на 2-3, а камиона 6-10. До 37 смятай какво става. Ша избие де що има :lol: :lol: Не помпа бавно, добрее.
Гледам си от София, ша фана да ти напомпам гумите та после да ме споменаваш цял живот с добро :drunk

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си направя компресор за въздух Публикувано на: Вто 01 Мар 2011 0:07 
Аватар

Хаха аз съм от София ма ти гледам си от Бистрица селото ми е Ярлово до Ковачевци не може да не го знаеш всяка събота и неделя минавам през Бистрица имам и роднини по твоя край :D иначе компресора в скоро време ще гледам да се сдобия с един че се запалих по тая работа само ги гледам по магазините и точа лиги ма както казваш по 200-300 лева у тая криза не мога да си го позволя! Благодаря ти много за идеята и кажи напихте ли се вчера на копата гледам над площада беше бая голяма :beer

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си направя компресор за въздух Публикувано на: Вто 01 Мар 2011 9:59 
Аватар

golfajiata golf 2 написа:
Хаха аз съм от София ма ти гледам си от Бистрица селото ми е Ярлово до Ковачевци не може да не го знаеш всяка събота и неделя минавам през Бистрица имам и роднини по твоя край :D иначе компресора в скоро време ще гледам да се сдобия с един че се запалих по тая работа само ги гледам по магазините и точа лиги ма както казваш по 200-300 лева у тая криза не мога да си го позволя! Благодаря ти много за идеята и кажи напихте ли се вчера на копата гледам над площада беше бая голяма :beer

А така, бе ние и рода ша излезем накрая ми се чини :lol:
Как да не го знам, що ракия и пържоли сме изпили на ваще поляни. Е, миналата седмица се качвах ме с приятели на Ярловския копен (връх над Ярлово). А и при бай Илия бая сме ходили в кръчмата :drunk
А иначе на копена воупще не пихме, ама вода. :drinking: Още не мога да се свеста от празника.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си направя компресор за въздух Публикувано на: Вто 01 Мар 2011 14:14 
Аватар

Еи колега супер да знаеш ако те мерна по Ярлово ще свиркам да се запознаеме! :да:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си направя компресор за въздух Публикувано на: Вто 01 Мар 2011 18:49 
Аватар

Местожителство: Бургас
Гергин снимките и инфото са чудесни благадаря :bowdown има защо да те почерпим :beer а може ли да се сложи бутилка да събира въздуха,мисля че няма да има проблем нали

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си направя компресор за въздух Публикувано на: Вто 01 Мар 2011 19:21 
Аватар

Местожителство: Pernik
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: 1Z 1995 1988
Бе то хубаво ма този компресор от хладилника дето е само за помпане на гуми ли става,щото при боядисване се иска бутилка с голям литраж?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си направя компресор за въздух Публикувано на: Вто 01 Мар 2011 20:46 
Аватар

Местожителство: Казанлък
Може да се сложи бутилка. Аз имам такъв с бутилка. Пробвал съм да пръскам, ама му е малък дебита. Пръска малко и спира. Естествено от тези компресори има с по-голям дебит ама цената им е по сериозна.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си направя компресор за въздух Публикувано на: Вто 01 Мар 2011 21:01 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Колеги от това което прочетох не се разбоира много добре този компресор дали става за боядисване и колко може да изкара да кажем ако му се сложи по голяма бутилка,и да попитам никои не взима отношение по въпроса по този компресор в БРИКОЛАЖ - ПРОДИТ.Някои използвал ли го е и дали е надежден и ако има някои наблудения върху други марки моля да сподели за 50 литрови . поздрави на всички колеги

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си направя компресор за въздух Публикувано на: Вто 01 Мар 2011 21:09 
Аватар

Местожителство: Pernik
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: 1Z 1995 1988
kiro_83 написа:
Колеги от това което прочетох не се разбоира много добре този компресор дали става за боядисване и колко може да изкара да кажем ако му се сложи по голяма бутилка,и да попитам никои не взима отношение по въпроса по този компресор в БРИКОЛАЖ - ПРОДИТ.Някои използвал ли го е и дали е надежден и ако има някои наблудения върху други марки моля да сподели за 50 литрови . поздрави на всички колеги

Значи колега по горе в темата бях споменал,че си взех компресор 25литра!Нямах възможност за по голям!пръскал съм с него става за боядисване но ако е нещо за тебе смисал не става ако работиш Автобояджия всеки ден нон стоп кък и е с малка бутилка,но за домашно ползване става аз си боядисвах части от колата и си е екстра удобен малък,лек и преносим!Даже един приятел боядиса цялостно кола но спира от време на време да почине компресора,защото бързо се включва все пак е 25л.От там нататъка ти си решаваш за каква цел ти е нужен и дали те устройва!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си направя компресор за въздух Публикувано на: Вто 01 Мар 2011 21:15 
Аватар

:lol: Колегата Winner преди мен го е казал от опит, аз не съм пробвал.

Ама вие искате боя с пръдня :lol: :lol:
Ако с такъв компресор ставаше да се пръска, цените на хладилниците ша се дигнат с около 500лв. Десет пъти питам за какво искате да го ползвате, но никой нищо не казва.
ДЕбит на изхода 180-200л/мин. е минималното изискване за какъвто и да е компресор с каквато и да е бутилка. Този дебит не зависи от размера на бутилката, а само от мощноста на главата монтирана на нея. Продава се и само глава без бутилка. Един вид глава се монтира и на 100, 200, 250л. бутилки. Реално с по голяма бутилка пазиш повече главата, защото почива повече, а не спри-тръгни.
Буталните помпат до около 8-10 бара налягане и изключва, а винтовите и повече като също така дават и повече литри в минута. Тоес ако имаш 3 бояджии, могат да пръскат едновременно без проблем. Са да не обяснявам за масло и влагоуловители. Пистолети и дюзи. Имам някаква представа, но не съм специалист. Ако правите бояджийно е друга тема.

И ако някой иска да черпи по ракия да му давам адреса. Никой не съм върнал, щом не е за работа, бива :drunk

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си направя компресор за въздух Публикувано на: Вто 01 Мар 2011 23:53 
Аватар

Местожителство: Montreal
Автомобил: Passat B5.5
Имам направен от компресор на климатик от тези българските. Мотора е 1.1кВт, обем 26см3, 2800об/мин. Не знам колко му е дебита но може да се сметне приблизително. Боядисвал съм с него но не и постоянно в смисъл с почивки.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си направя компресор за въздух Публикувано на: Сря 02 Мар 2011 11:00 
Аватар

С почивки трябва да стане. Ако е за детайл или не си прекалено взискателен какъв е проблема
Преди 6-7г. С братми пръснахме ладата на улицата. Стана слънце. После ни гонеха по махалата да им боядисваме колите scare. КОмпресора беше на 30г. а пистолета сигурно на 100. Не приличаха на нищо. Па и бяхме отворили едно шише ракия, то сигурно за това и стана така добре. Няма стичане, няма портокалов ефект. Три ръце за един ден :shock Толко ни разбираше главата.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си направя компресор за въздух Публикувано на: Сря 02 Мар 2011 18:52 
Аватар

Местожителство: Пловдив
в бриколаж имаше 50 литров френски ,,Продит,беше 300 лева маи беше,

И аз ги загледах тея компресори нека някой ако ги е ползвал да каже..и ако има наблудения върху друга марка да каже.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 140 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа