Как да си направя компресор за въздух

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Гергин » Пон 28 фев 2011 20:37


2011g 011.jpg
2011g 012.jpg
2011g 014.jpg
2011g 013.jpg






Ето, питай ако има нещо. Това със стрелката е изход или от него нагнетява. От другия смуче въздух. Естествено и двете трябва да са отворени. Нормално е да се затопля компресора при работа. Масло не му доливам, вътре си има. Тънка нагнетяване, дебела смуче! И пазиш да не влезе боклук в отворите. Стигал съм до 37 бара с него и го спрях да не стане беля. Теб такива налягания не ти трябват освен ако не изтрелваш ракета. Пръска мъркучи и тръби. Слагаш му един манометър и си ти.


Какво ли не прави човек за една ракия :drinking:




Потребителски аватар
golfajiata golf 2
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 24 мар 2009 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот golfajiata golf 2 » Пон 28 фев 2011 22:27


Колега много е хубав ама не му ли трябва бутилка или на изхода само един маркуч и вече мога да си помпам гумите :D


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Гергин » Пон 28 фев 2011 22:43


Нямаш нужда от никаква бутилка. Вервай ми с това си изкарвах хляба :lol:
Може да помпаш и гуми на камион, за самолет незнам на колко се помпат и дали воупще се помпат.
На колата ще ти я напомпа от нула за около 1-2мин. максимум, даже е много. Само му сложи манометър на изхода и в него включвай мъркуча. Само манометър е около 5-10лв. максимум. Или ако искаш за около 10-20лв по евтин накрайник (пистолет) като тея дето ги има по бензиностанциите за помпане. Даже май е по добре с него. Къде ша даваш тея пари.
37 бара е много налягане. Колата е на 2-3, а камиона 6-10. До 37 смятай какво става. Ша избие де що има :lol: :lol: Не помпа бавно, добрее.
Гледам си от София, ша фана да ти напомпам гумите та после да ме споменаваш цял живот с добро :drunk


Потребителски аватар
golfajiata golf 2
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 24 мар 2009 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот golfajiata golf 2 » Вто 01 мар 2011 0:07


Хаха аз съм от София ма ти гледам си от Бистрица селото ми е Ярлово до Ковачевци не може да не го знаеш всяка събота и неделя минавам през Бистрица имам и роднини по твоя край :D иначе компресора в скоро време ще гледам да се сдобия с един че се запалих по тая работа само ги гледам по магазините и точа лиги ма както казваш по 200-300 лева у тая криза не мога да си го позволя! Благодаря ти много за идеята и кажи напихте ли се вчера на копата гледам над площада беше бая голяма :beer


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Гергин » Вто 01 мар 2011 9:59


golfajiata golf 2 написа:Хаха аз съм от София ма ти гледам си от Бистрица селото ми е Ярлово до Ковачевци не може да не го знаеш всяка събота и неделя минавам през Бистрица имам и роднини по твоя край :D иначе компресора в скоро време ще гледам да се сдобия с един че се запалих по тая работа само ги гледам по магазините и точа лиги ма както казваш по 200-300 лева у тая криза не мога да си го позволя! Благодаря ти много за идеята и кажи напихте ли се вчера на копата гледам над площада беше бая голяма :beer


А така, бе ние и рода ша излезем накрая ми се чини :lol:
Как да не го знам, що ракия и пържоли сме изпили на ваще поляни. Е, миналата седмица се качвах ме с приятели на Ярловския копен (връх над Ярлово). А и при бай Илия бая сме ходили в кръчмата :drunk
А иначе на копена воупще не пихме, ама вода. :drinking: Още не мога да се свеста от празника.


Потребителски аватар
golfajiata golf 2
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 24 мар 2009 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот golfajiata golf 2 » Вто 01 мар 2011 14:14


Еи колега супер да знаеш ако те мерна по Ярлово ще свиркам да се запознаеме! :да:


Потребителски аватар
nasko79
Мнения: 176
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот nasko79 » Вто 01 мар 2011 18:49


Гергин снимките и инфото са чудесни благадаря :bowdown има защо да те почерпим :beer а може ли да се сложи бутилка да събира въздуха,мисля че няма да има проблем нали


Потребителски аватар
Dare_16V_9A
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 0:56
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: AFN1996 1991
Местоположение: Pernik

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Dare_16V_9A » Вто 01 мар 2011 19:21


Бе то хубаво ма този компресор от хладилника дето е само за помпане на гуми ли става,щото при боядисване се иска бутилка с голям литраж?


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Winner25 » Вто 01 мар 2011 20:46


Може да се сложи бутилка. Аз имам такъв с бутилка. Пробвал съм да пръскам, ама му е малък дебита. Пръска малко и спира. Естествено от тези компресори има с по-голям дебит ама цената им е по сериозна.


Потребителски аватар
kiro_83
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 17 дек 2008 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот kiro_83 » Вто 01 мар 2011 21:01


Колеги от това което прочетох не се разбоира много добре този компресор дали става за боядисване и колко може да изкара да кажем ако му се сложи по голяма бутилка,и да попитам никои не взима отношение по въпроса по този компресор в БРИКОЛАЖ - ПРОДИТ.Някои използвал ли го е и дали е надежден и ако има някои наблудения върху други марки моля да сподели за 50 литрови . поздрави на всички колеги


Потребителски аватар
Dare_16V_9A
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 0:56
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: AFN1996 1991
Местоположение: Pernik

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Dare_16V_9A » Вто 01 мар 2011 21:09


kiro_83 написа:Колеги от това което прочетох не се разбоира много добре този компресор дали става за боядисване и колко може да изкара да кажем ако му се сложи по голяма бутилка,и да попитам никои не взима отношение по въпроса по този компресор в БРИКОЛАЖ - ПРОДИТ.Някои използвал ли го е и дали е надежден и ако има някои наблудения върху други марки моля да сподели за 50 литрови . поздрави на всички колеги


Значи колега по горе в темата бях споменал,че си взех компресор 25литра!Нямах възможност за по голям!пръскал съм с него става за боядисване но ако е нещо за тебе смисал не става ако работиш Автобояджия всеки ден нон стоп кък и е с малка бутилка,но за домашно ползване става аз си боядисвах части от колата и си е екстра удобен малък,лек и преносим!Даже един приятел боядиса цялостно кола но спира от време на време да почине компресора,защото бързо се включва все пак е 25л.От там нататъка ти си решаваш за каква цел ти е нужен и дали те устройва!


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Гергин » Вто 01 мар 2011 21:15


:lol: Колегата Winner преди мен го е казал от опит, аз не съм пробвал.

Ама вие искате боя с пръдня :lol: :lol:
Ако с такъв компресор ставаше да се пръска, цените на хладилниците ша се дигнат с около 500лв. Десет пъти питам за какво искате да го ползвате, но никой нищо не казва.
ДЕбит на изхода 180-200л/мин. е минималното изискване за какъвто и да е компресор с каквато и да е бутилка. Този дебит не зависи от размера на бутилката, а само от мощноста на главата монтирана на нея. Продава се и само глава без бутилка. Един вид глава се монтира и на 100, 200, 250л. бутилки. Реално с по голяма бутилка пазиш повече главата, защото почива повече, а не спри-тръгни.
Буталните помпат до около 8-10 бара налягане и изключва, а винтовите и повече като също така дават и повече литри в минута. Тоес ако имаш 3 бояджии, могат да пръскат едновременно без проблем. Са да не обяснявам за масло и влагоуловители. Пистолети и дюзи. Имам някаква представа, но не съм специалист. Ако правите бояджийно е друга тема.

И ако някой иска да черпи по ракия да му давам адреса. Никой не съм върнал, щом не е за работа, бива :drunk


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот dandan » Вто 01 мар 2011 23:53


Имам направен от компресор на климатик от тези българските. Мотора е 1.1кВт, обем 26см3, 2800об/мин. Не знам колко му е дебита но може да се сметне приблизително. Боядисвал съм с него но не и постоянно в смисъл с почивки.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Гергин » Сря 02 мар 2011 11:00


С почивки трябва да стане. Ако е за детайл или не си прекалено взискателен какъв е проблема
Преди 6-7г. С братми пръснахме ладата на улицата. Стана слънце. После ни гонеха по махалата да им боядисваме колите scare. КОмпресора беше на 30г. а пистолета сигурно на 100. Не приличаха на нищо. Па и бяхме отворили едно шише ракия, то сигурно за това и стана така добре. Няма стичане, няма портокалов ефект. Три ръце за един ден :shock Толко ни разбираше главата.


Потребителски аватар
kiro_83
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 17 дек 2008 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот kiro_83 » Сря 02 мар 2011 18:52


в бриколаж имаше 50 литров френски ,,Продит,беше 300 лева маи беше,

И аз ги загледах тея компресори нека някой ако ги е ползвал да каже..и ако има наблудения върху друга марка да каже.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bigabu и 34 госта