Поправка на награватели/реотани задно стъкло.

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
trolas
Мнения: 13
Регистриран на: Пон 06 фев 2012 15:21
Автомобил: Golf 4
Двигател: AKL 1998
Местоположение: varna

Re: Поправка на награватели/реотани задно стъкло.

Мнениеот trolas » Вто 18 сеп 2012 10:32


Да споделя и аз как се справих с прекъснат реотан. Взех сребърен лак от Конрад. Реотана, който беше прекъснат го видях още в студа като не топеше леда около него така че не се чудих къде и какво да търся. Откриването на прекъсването става и със оглеждане на реотана - прекъсването се вижда с просто око. Преди да се свържат двете части на реотана със този лак е хубаво да почистим нагревателите внимателно (от долу се вижда медната жичка), защото върху тях има някакво покритие което пречи поне при мен. Казах внимателно защото съм виждал на по-стар автомобил като се направи опит да се почисти направо да падат целите пътеки. След като свързах двете части със лака изчаках да изсъхне и почистих излишното защото поизцапах малко. Резултат - 1 шишенце лак за 13 лв от Конрад - Четири коли със поправени реотани (единият го мазахме на 6 места и не се е пукнало стъклото за миналата зима). Правих и на предишната си кола със такъв лак и вече 5 години нямам проблеми със стъклото. Само да кажа, че имам още лак и ако не е изсъхнал помагам на колегите във Варна, ако някой има нужда.




Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Поправка на награватели/реотани задно стъкло.

Мнениеот dontaskdontsay » Сря 29 май 2013 0:15


Някои чувал ли е за Bare Paint ?
http://www.instructables.com/id/Estimate-pi-using-conductive-paint/#step1

Дали ще стане и за реотаните и по-важното може ли да се намери в БГ?


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Поправка на награватели/реотани задно стъкло.

Мнениеот dontaskdontsay » Сря 18 дек 2013 9:31


http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?p=2455764&sid=ed062c4fbf2e5054eb0e90a7e477c2dd

Вчера реших да пробвам този метод за ремонт на реотаните о вместо медни стружки аз ползвах графитни от четка за динамо.

Направих пробно няколко кръпки на местата които бяха прекъснати и оставих да съхне.
Днес отивам да проверя как е и пипнах с пръст да проверя дали се нагрява много.
Резултата беше "ох майка ти :censored2 изгорих се"

Та явно с кръпки няма да стане :mhihi Искам да попитам ако намажа целия реотан от край до край ще изчезне ли прегряването ?

Явно сега лепилото е с по ниско съпротивление и затова се напича толкова.
Чудя се ако е намазан целия реотан и се изравни съпротивлението дали ще е по-добре ?


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Поправка на награватели/реотани задно стъкло.

Мнениеот batmit » Сря 18 дек 2013 10:26


Според мен трябва да се види какво е съпротивлението на оригиналния реотан на линеен см и да се търси материал с такова съпротивление. Ако много нагрява може да пръсне стъклото. На един колега така здраво гръмна, че дори го изплаши и цялото стъкло стана на сол.


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Поправка на награватели/реотани задно стъкло.

Мнениеот dontaskdontsay » Сря 18 дек 2013 10:36


Абе то и да гръмне нема страшно тъкмо ще имам повод да си купя друго с здрави реотани :mhihi
Иначе аз се свързах с колегата от бмв форума и тои каза че и до днес му работят реотаните.


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Поправка на награватели/реотани задно стъкло.

Мнениеот i.e.i » Сря 18 дек 2013 13:50


медни стружки аз ползвах графитни

Медта е проводник,там не грее ,просто затваря веригата.При теб се е получило обратното(само там грее)и вероятно "кръпките" ще изгорят.


Потребителски аватар
feb
Мнения: 174
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 20:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Поправка на награватели/реотани задно стъкло.

Мнениеот feb » Пет 14 фев 2014 15:08


dontaskdontsay написа:http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?p=2455764&sid=ed062c4fbf2e5054eb0e90a7e477c2dd

Вчера реших да пробвам този метод за ремонт на реотаните о вместо медни стружки аз ползвах графитни от четка за динамо.

Направих пробно няколко кръпки на местата които бяха прекъснати и оставих да съхне.
Днес отивам да проверя как е и пипнах с пръст да проверя дали се нагрява много.
Резултата беше "ох майка ти :censored2 изгорих се"

Та явно с кръпки няма да стане :mhihi Искам да попитам ако намажа целия реотан от край до край ще изчезне ли прегряването ?

Явно сега лепилото е с по ниско съпротивление и затова се напича толкова.
Чудя се ако е намазан целия реотан и се изравни съпротивлението дали ще е по-добре ?

Не, законът на Ом твърди, обратното. А, именно че напрежението е ток по съпротивление. Токът в цяла една ивица от реотана е един и същ, там където съпротивлението е по-голямо(твоят случай) има по-голям пад на напрежение, който умножен с тока дава мощност, от която ти се е приискало да споменаваш чужди майки. :)
Решението според мен е да нанесеш няколко слоя от лепилото на това място, защото колкото по-дебел е крайният слой, толкова повече ще ти падне съпротивлението на тази част и съответно мощността отделена върху него.


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Поправка на награватели/реотани задно стъкло.

Мнениеот dontaskdontsay » Пет 14 фев 2014 18:11


Или трябва да засиля лепилото (да сложа повече материал в лака).
Ло6ото е че сега се стопли времето и е мога да ги тествам :confused


Потребителски аватар
feb
Мнения: 174
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 20:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Поправка на награватели/реотани задно стъкло.

Мнениеот feb » Пон 17 фев 2014 10:00


dontaskdontsay написа:Или трябва да засиля лепилото (да сложа повече материал в лака).
Ло6ото е че сега се стопли времето и е мога да ги тествам :confused

Е, хайде сега...
Сутрин никак не е топло.
А дори и през деня, пускаш реотаните и дъхаш на стъклото отвътре. Веднага се вижда кое работи и кое - не.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта