Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
JAMES-20
Мнения: 44
Регистриран на: Пет 07 апр 2006 19:53
Автомобил: Seat Leon 1P 2007
Двигател: BMN
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот JAMES-20 » Съб 09 окт 2010 19:12


много съм доволен от темата на колегата ,с негова помощ и аз свалих радиаторчето.но,реших да промия системата,и закачих радиаторчето за маркучите без да съм сглобил таблото,запалих колата за известно време радиаторчето стана топло но след като колата достигна до около 80 градуса то изстина,проверих и маркучите на големия радиатор горният беше топъл а долния студен,големия радиатор беше половината топъл половината студен,колеги ако някой знае какво е станало нека да пише защото без парно не може.

п.с. ако модераторите решат че темата не е за тук моля да я преместят




ivo_1984
Мнения: 18
Регистриран на: Сря 30 юни 2010 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pernik

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот ivo_1984 » Чет 28 окт 2010 12:59


6te si plata kakvoto triabva samo nqkoi da se navie dami go opravi i az imam sa6tiq problem parnoto mi duha samo studeno

Последна промяна от IvanMan на Пет 29 окт 2010 5:51, променено общо 1 път.
Причина: кирилицата е задължителна!


Потребителски аватар
lucky7o
Мнения: 960
Регистриран на: Чет 22 май 2008 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот lucky7o » Съб 15 яну 2011 19:04


едно въпросче да задам :) Значи като гледам на снимите не се вижда да си свалял самото табло,а само долните "части" ? Така ли е ? Понеже ми се е налагало 3-4 пъти да сменям или радиаторчето или някоя клапа да оправям и аз винаги махам първо волана,лостове копчета,цялото табло и чак тогава стигам до конзолата на парното и радиаторчето съответно :roll: Може ли да се стигне до радиаторчето без да се сваля цялото табло ?


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот ktamen » Съб 15 яну 2011 19:17


Може, и аз свалих само долните части.


Потребителски аватар
lucky7o
Мнения: 960
Регистриран на: Чет 22 май 2008 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот lucky7o » Съб 15 яну 2011 20:26


ktamen написа:Може, и аз свалих само долните части.

a аз по два часа се разправям да свалям всичко :banghead: Благодаря за отговора :bowdown


Потребителски аватар
Jettix
Мнения: 133
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот Jettix » Чет 17 фев 2011 15:24


Браво, много хубава тема. Хванах се и аз с тази процедура. След редица проблеми завърших профилактиката но останаха няколко въпроса. Предполагам, че и други ще се сблъскат с тях затова пиша тук за да допълним някои подробности. Когато стигнах до закопчаването на жилата металните скоби които ги придържат към конзолата на парното започнаха да се разкопчават при местене на плъзгачите. Опитах да ги свия малко но така не успявам да ги закопчея. Има ли някакъв номер за да успея да ги сложа стабилно или аз не правя нещо както трябва? Другото което ме интересува е как се сваля перката на моторчето за да мога да го разглобя и почистя. Дразнещо е като почне да вие в студеното. Зегерката в долния край само освобождава ротора но не е достатъчно за да се разглоби цялото моторче.


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот pakumba » Чет 17 фев 2011 17:01


Jettix написа:Браво, много хубава тема. Хванах се и аз с тази процедура. След редица проблеми завърших профилактиката но останаха няколко въпроса. Предполагам, че и други ще се сблъскат с тях затова пиша тук за да допълним някои подробности. Когато стигнах до закопчаването на жилата металните скоби които ги придържат към конзолата на парното започнаха да се разкопчават при местене на плъзгачите. Опитах да ги свия малко но така не успявам да ги закопчея. Има ли някакъв номер за да успея да ги сложа стабилно или аз не правя нещо както трябва? Другото което ме интересува е как се сваля перката на моторчето за да мога да го разглобя и почистя. Дразнещо е като почне да вие в студеното. Зегерката в долния край само освобождава ротора но не е достатъчно за да се разглоби цялото моторче.


понеже миналата седмица правихме това- скобите вероятно не ги слагаш както трябва. при мен много яко си стегнаха и проблеми няма освен с една, на която се счупиха ушите и се налойи да залепя бронята на жилото с поксипол директно. в краен случай може така да направиш.
моторчето аз не видях как се разглабя, но и ме мързеше и не задълбах. само знай, че перките по принцип са балансирани и е много вероятно да не трябва да се маха и да не може де, или поне адски трудно- т.е. колкото можеш с пръскане да налееш масло- това е.


Потребителски аватар
Jettix
Мнения: 133
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот Jettix » Чет 17 фев 2011 18:03


Благодаря за бързия отговор. Оказа се, че ръбчето на пластмасата където захващат две от пластинките е смачкано от предишно разглобяване и затова не задържат добре. Коригирах го леко с ножовка и закопчаха стабилно. Между ротора и статора на моторчето имаше насъбрана много мръсотия която затрудняваше свободното въртене. Предимно грес и прах и приличаше на лепкава кал. Накиснах го в разредител и всичко се изчисти включително песъчинките по оста и втулките. Предварително махнах пластмасовото кожухче на мотора, плочката с термобушона и зегерката с шайбите от долната страна на ротора. След почистването го оставих да изсъхне, смазах втулките и сглобих всичко обратно. При монтажа на въздуховодите изолирах допълнително връзките между отделните елементи и въздушния поток се подобри значително. Над отвора за входящия въздух добавих двуслоен филтър за фритюрници за да избегна натрупването на боклуци в системата и да се уплътни разстоянието между купето и входа на парното. Имам идея да поставя и въздушен филтър откъм коша. Виждал съм такива на някои модели с климатик. Идеята е да се намали неприятния ефект когато парното засмуква пушека от спрял на сфетофар пред нас камион или автобус например. Разбира се първо ще преценя дали няма да огранича прекалено дебита на входящия въздух.


Потребителски аватар
Cypariss
Мнения: 225
Регистриран на: Нед 26 апр 2009 22:30
Автомобил: VW GOLF II
Двигател: GU
Местоположение: Варна

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот Cypariss » Нед 10 апр 2011 0:18


Колега браво за хубавата тема :) трябва да има повече такива теми... аммм искам да питам при мен дали ще става без да свалям таблото при положение, че съм с климатик и нещата седят по друг начин в колата?


boleslav
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 13 апр 2011 19:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот boleslav » Пет 14 окт 2011 19:48


Евалата,човече за темата,снимките и труда които си хвърлил,да го направиш!Тези дни почвам и моя голф,понеже досега не знаех дори,какъв е проблема.С интернет под ръка и твоита информация ще пробваме,пък да видим дали ще се справим!:)


Потребителски аватар
boss_901
Мнения: 340
Регистриран на: Пон 02 фев 2009 16:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пазарджик

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот boss_901 » Съб 15 окт 2011 19:49


веселин написа:
boss_901 написа:Колеги на мойта двойка парно нещо не духа топло.От какво може да е :?: :? :? :?

Термостат ми идва първо на ум - поне при мен това беше причината преди години , но може и да е запушено радиаторчето от ръждица
Виж в разширителния съд на охладителната система какво е положението - ако там имаш ръждивокафява жмел - време е за цялостна промивка на системата - нов термостат и задълже сваляне и промивка на самото радиаторче и нова охладителна течност - поне на - 30

Колеги на скоро слагах препарат за запушване щот ми течеше радиатора,препарата си свърши работата обаче парното изчезна,а термостат си работи добре загрява бързо и поддържа около 90 градуса.Възможно ли е да се е запушила тръбичката????


Потребителски аватар
hinev
Мнения: 152
Регистриран на: Съб 05 дек 2009 16:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот hinev » Пон 17 окт 2011 1:57


boss_901 написа:
веселин написа:
boss_901 написа:Колеги на мойта двойка парно нещо не духа топло.От какво може да е :?: :? :? :?

Термостат ми идва първо на ум - поне при мен това беше причината преди години , но може и да е запушено радиаторчето от ръждица
Виж в разширителния съд на охладителната система какво е положението - ако там имаш ръждивокафява жмел - време е за цялостна промивка на системата - нов термостат и задълже сваляне и промивка на самото радиаторче и нова охладителна течност - поне на - 30

Колеги на скоро слагах препарат за запушване щот ми течеше радиатора,препарата си свърши работата обаче парното изчезна,а термостат си работи добре загрява бързо и поддържа около 90 градуса.Възможно ли е да се е запушила тръбичката????


Ами колега разкачи си маркучите и виж закво става на въпрос , вместо да чакаш отговор можеш да го направиш :да: . Причините може да са много.


boleslav
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 13 апр 2011 19:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот boleslav » Пон 17 окт 2011 21:02


При мен се получи!Стриктно следвах цялата процедура и взе че стана!Много съм доволен че си спестих 100лв за майстор.Останаха малко части в повечко,като счупени щипки,болчета и ламаринки,но всичко работи перфектно и ще искараме тая зима на топлоо :) о6те веднъж-благодарности за темата!


Потребителски аватар
boss_901
Мнения: 340
Регистриран на: Пон 02 фев 2009 16:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пазарджик

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот boss_901 » Вто 18 окт 2011 15:26


Колеги на скоро сменях на питата на парното на голф 3 и вижте в кво състояние беше голфчето http://boss901.snimka.bg/automobiles/vw.539521.25351671 :beer :beer


Потребителски аватар
boss_901
Мнения: 340
Регистриран на: Пон 02 фев 2009 16:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пазарджик

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот boss_901 » Вто 25 окт 2011 21:41


Колеги днеска бях решил да сваля питата на парното но се отказах.Първо проверих маркучите да ли са топли като запалих колата я оставих да поработи на място двата маркуча на питата бяха топли,единият маркуч(горния) на радиатора и той беше топъл,а долния беше студен.След като загря на 90 градуса се стопли долния маркуч на радиатора.От това следва че термостата ми работи и питата не е запушена.Парното духаше много леко топло.На какво може да се дължи това??????? :wink: :wink: :wink: :horror:



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 194 госта