Предпазител за бобина-комутатор

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
plameney
Мнения: 397
Регистриран на: Вто 25 май 2010 21:46
Автомобил: Passat B5 1.6
Двигател: ARM 2000
Местоположение: Асеновград
Контакти:

Предпазител за бобина-комутатор

Мнениеот plameney » Сря 04 яну 2012 16:49


Здравейте колеги.
Преди няколко дни минах през дълбока локва и колата взе да прекъсва леко.Като отворих капака,видях капки вода по бобината,капачето където се запоява комутатора и по централния кабел.Понеже нямам кора под двигателя,за да се предпазя от повторни грижи,си направих много прост предпазител от пластмасова бутилка за дестилирана вода.Разбира се може да се използва всякаква друга която да пасне.
Поздрави.

Изображение
Изображение
Изображение




emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Предпазител за бобина-комутатор

Мнениеот emo-gar » Сря 04 яну 2012 21:58


Според мен нищо не пази,ама ти дава лично спокойствие-зер си се погрижил.Бих препоръчал импрегниращ спрей,на няколко месеца се подновява с ново напръскване.И се ползва не само за бобината,ами и генераторчето да пръснеш,лулички и кабелчета...и други такива ел.нещица.Ползвано е успешно още когато тези неща ги нямаше по соц. пазара,ама си ги набавяхме от разни "загнили" капиталисти,дето кой-знае защо идваха да ни дават акъл за едни машини.Като не даваха с добро-гепиме :wink:
Сега ги има ,не повече от 10-на лева флаконче,стига за повече от 2 години.Другата версия е "технически" вазелин,така 'убаво с пръстето да омажеш и цепките и контактите.Нещо подобно има в оригинал и в буксите по колите ни.


Потребителски аватар
plameney
Мнения: 397
Регистриран на: Вто 25 май 2010 21:46
Автомобил: Passat B5 1.6
Двигател: ARM 2000
Местоположение: Асеновград
Контакти:

Re: Предпазител за бобина-комутатор

Мнениеот plameney » Пет 06 яну 2012 23:37


Предпазителя определено върши работа.Днес вечерта в Пловдив и Асеновград валя много силно и минавах през много и дълбоки локви.Никакво прекъсване.Като паркирах пред блока,специално вдигнах капака за да огледам дали има полза от приспособлението ми.Цялото беше във водни капки,но отвън.Бобината и комутатора,са защитени от напръскване отстрани и отдолу.
Поздрави.


Потребителски аватар
kapitango
Мнения: 113
Регистриран на: Нед 18 фев 2007 19:25
Автомобил: Audi S6 plus
Двигател: V8 AHK
Местоположение: Плевен

Re: Предпазител за бобина-комутатор

Мнениеот kapitango » Съб 07 яну 2012 8:58


Бобината и комутатора са детайли, които се нуждаят от охлаждане, не случайно има алуминиев радиатор. Това според мен ще има доста лош ефект. Ако си ползваш колата за къси разстояния в града става, но ако пътуваш продължително, ще има "изпушване".
Много по-добре е да прежалиш едни 60лв за кора под двигателя, от колкото да си правиш тези експерименти.


Потребителски аватар
plameney
Мнения: 397
Регистриран на: Вто 25 май 2010 21:46
Автомобил: Passat B5 1.6
Двигател: ARM 2000
Местоположение: Асеновград
Контакти:

Re: Предпазител за бобина-комутатор

Мнениеот plameney » Съб 07 яну 2012 13:31


kapitango написа:Бобината и комутатора са детайли, които се нуждаят от охлаждане, ...

И на мен ми вървят едни такива мисли,че лятото може да имам проблем с това шишенце дето покрива бобината.От друга страна пък,комутатора е залепен на плочка която е захваната за за купето и отдава топлина към него...Ще го мисля допълнително.Тя бобината е над сервото и там няма кой знае какъв въздушен поток.Друг един вариянт който мисля е да преправя предпазителя така че да осигури поток към бобината,като в същото време да я пази от вода...Разбира се не пренебрегвам поставянето на кора отдолу,защото няма да си мокря алтернатора и другите карантийки под капака.


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Предпазител за бобина-комутатор

Мнениеот fill » Нед 08 яну 2012 21:06


Редовно си мия двигателя с водоструйка на ръчна мивка. Бобината не е завивам с нищо, минавам я директно с водоструйката. Досега никакви проблеми нямам. Предпочитам ако има пробив да ми изгори на мивката отколкото да ми прави проблеми на мокро време. Като изгори ще сложа резервната и така ..... :)


Потребителски аватар
kapitango
Мнения: 113
Регистриран на: Нед 18 фев 2007 19:25
Автомобил: Audi S6 plus
Двигател: V8 AHK
Местоположение: Плевен

Re: Предпазител за бобина-комутатор

Мнениеот kapitango » Пон 09 яну 2012 19:29


fill написа:Редовно си мия двигателя с водоструйка на ръчна мивка. Бобината не е завивам с нищо, минавам я директно с водоструйката. Досега никакви проблеми нямам. Предпочитам ако има пробив да ми изгори на мивката отколкото да ми прави проблеми на мокро време. Като изгори ще сложа резервната и така ..... :)

И аз правя така. Ако има нещо, което ще дефектира по-добре да дефектира пред гаража.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 167 госта