Централно заключване

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
lingerov
Low rider
Мнения: 629
Регистриран на: Вто 17 фев 2009 17:34
Автомобил: VW Golf Mk 2
Двигател: Г60 1991
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Централно заключване

Мнениеот lingerov » Съб 14 апр 2012 15:01


Изображение0155.jpg
Здравейте колеги купих си модул за управление на централното но се оказа за ел машинки явно трябва да се преправя с доп. релета или нещо друго за да става за вакумното централно ако някой се е блъскал стова да помага




Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Централно заключване

Мнениеот vasilb » Съб 14 апр 2012 16:42


Какъв беше проблемът на вакуумното или искаш да му сложиш дистанционно?


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Централно заключване

Мнениеот predat0r » Съб 14 апр 2012 16:45


и аз съм със вакумно централно... сложих си модул за централно закл... от тези които са със сгъваем ключ.. работи си безпроблемно... никакви релета не са ми слагали понеже ми го сложиха в сервиз за такива неща... :beer модула е марка Carub


Потребителски аватар
lingerov
Low rider
Мнения: 629
Регистриран на: Вто 17 фев 2009 17:34
Автомобил: VW Golf Mk 2
Двигател: Г60 1991
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Централно заключване

Мнениеот lingerov » Съб 14 апр 2012 17:07


Искам да сложа дистанционно имам си вакумно но нещо не се връзват схемите в шоф. врата мешинката е с 3 кабела а на тази схема не се получава как ли не ги въртях кабелите

Последна промяна от lingerov на Съб 14 апр 2012 17:11, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Централно заключване

Мнениеот predat0r » Съб 14 апр 2012 17:09


би трябвало да нямаш проблеми без релета... всичко да ти е наред....


Потребителски аватар
lingerov
Low rider
Мнения: 629
Регистриран на: Вто 17 фев 2009 17:34
Автомобил: VW Golf Mk 2
Двигател: Г60 1991
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Централно заключване

Мнениеот lingerov » Съб 14 апр 2012 17:20


колеги проблема е в това че управлението подава еднократно 12 волта и прекъсва (с цел да не изгорят ел. машинките) ,а машинките на вакумното централно искат постояно ток ?? управлението е за ел машинки ,а моето централно е вакъмно( с него няма никакъв проблем) просто колата се отваря с ключ ,а аз искам да се отваря с дистанционно това е идеята затова си купих управление с дистанционни ,но се стигна до проблема с подаването на ток от управлението :?:


Потребителски аватар
ZeroCool
Мнения: 1840
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 23:23
Автомобил: ImamDa
Двигател: sVatreshnoGorene
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Re: Централно заключване

Мнениеот ZeroCool » Съб 14 апр 2012 19:28


lingerov написа:колеги проблема е в това че управлението подава еднократно 12 волта и прекъсва (с цел да не изгорят ел. машинките) ,а машинките на вакумното централно искат постояно ток ?? управлението е за ел машинки ,а моето централно е вакъмно( с него няма никакъв проблем) просто колата се отваря с ключ ,а аз искам да се отваря с дистанционно това е идеята затова си купих управление с дистанционни ,но се стигна до проблема с подаването на ток от управлението :?:


Май май си мисля че ти при машинките нямаш никаква работа.....по скоро трябва да се насочиш към компресора :)
Тоест да разбереш кой кабел какво върши там....и ще можеш да си го цъкаш дистанционно :)
А кабелите за компресора..би трябвало да си излизат от таблото.....тоест се върже както си се върже аларма....
Ако решиш, че няма да се справиш беги при алармаджия да ти го върже за 5 минути :)


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Централно заключване

Мнениеот zdravko_jett » Съб 14 апр 2012 21:16


колега каква марка е това? упътването трябва да имаш и връзване за пневматично централно понеже това е универсалноо


Потребителски аватар
lingerov
Low rider
Мнения: 629
Регистриран на: Вто 17 фев 2009 17:34
Автомобил: VW Golf Mk 2
Двигател: Г60 1991
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Централно заключване

Мнениеот lingerov » Съб 14 апр 2012 21:38


zdravko_jett написа:колега каква марка е това? упътването трябва да имаш и връзване за пневматично централно понеже това е универсалноо

да колега някво универсално е марка GIORDON (няква измислена) само това е схемата няма друга.


Потребителски аватар
plameney
Мнения: 397
Регистриран на: Вто 25 май 2010 21:46
Автомобил: Passat B5 1.6
Двигател: ARM 2000
Местоположение: Асеновград
Контакти:

Re: Централно заключване

Мнениеот plameney » Съб 14 апр 2012 21:53


Здравей колега.
Миналата година си слагах на Пасата модул с дистанционно.
Невероятна помощ ми оказа мнението на колегата с ник PASSAT.
Ако автомобила ти е Пасат 3 и имаш някои познанаия по ел техника,ще се оправиш.
Ето част от поста му...
....Колега, при таблото с предпазителите има един сноп с кабели който влиза в шофьорската врата. Там намираш черен с бяла ивица, на който като подадеш "+" - отлключва, и червен с жълта ивица на който като подадеш "+" заключва вратите.....
За да подкараш твоето заключване/отключване,с помоща на мултицет премери на кои изводи излиза краткотраен импулс(около 0.5 до 1 секунда)с напрежение12в.Според мен като гледам схемата от твоята снимка,това са кабелите с цветове
БЯЛ-ОТКЛЮЧВАНЕ
СИН-ЗАКЛЮЧВАНЕ
Твърде вероятно е да се наложи подаване на постоянен + на кабелите с жълт и розов цвят,ако в самия модул,релетата за отключ./заключ.не са свързани вътрешно със захранването.


Потребителски аватар
plameney
Мнения: 397
Регистриран на: Вто 25 май 2010 21:46
Автомобил: Passat B5 1.6
Двигател: ARM 2000
Местоположение: Асеновград
Контакти:

Re: Централно заключване

Мнениеот plameney » Съб 14 апр 2012 22:00


Забравих да отбележа,че след като открих въпросните кабели,лекичко оголих изолацията,без да ги прекъсвам самите тях и запоих към тях кабелчетата към модула за дистанционното управление.Съответно местата на снадките се изолират с изолирбанд.За да не се раплита изолационната лента,леко пристагнах кабелчетата с кабелни превръзки върху изолирбанда.Ами това е.


Потребителски аватар
lingerov
Low rider
Мнения: 629
Регистриран на: Вто 17 фев 2009 17:34
Автомобил: VW Golf Mk 2
Двигател: Г60 1991
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Централно заключване

Мнениеот lingerov » Пон 16 апр 2012 6:48


Копие от Изображение0155.jpg

Здр. колеги като се порових по платката се оказа че вътре има 3 релета.Две от които са за управлението на машинките но са свързани по начина насхемата .Прекъснах кафявия кабел към единия норм. отворен контакт
Копие от Копие от Изображение0155.jpg
и ги захраних с +/- 12 волта Сега като натисна откл. или закл. на белия подава - 12 / на синия + 12 Това ми трябва ми трябва да имитирам сигнала от машинката в шоф. врата Пробвах го на масата като управлявах светодиоди на колата ще стане само дано да стигне дължината на импулса.Като го сложо на колата ще видим и пак ще пиша Не съм уточнил но колата ми е Ауди Б4 и ползвам рег. на сина ми.
Ако ще помогне на на друг колега ето този схема
2-08.jpg
намерих в нета и по нея се ориентирах какво да търся в моята платка


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Централно заключване

Мнениеот zdravko_jett » Пон 16 апр 2012 8:47


за дължината би трябвало да има джъмпери вътре колега,поне на моята аларма която слагах имаше два джъмпера за пневматично и за ел централно но най напред пробвай така


Потребителски аватар
lingerov
Low rider
Мнения: 629
Регистриран на: Вто 17 фев 2009 17:34
Автомобил: VW Golf Mk 2
Двигател: Г60 1991
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Централно заключване

Мнениеот lingerov » Пон 16 апр 2012 10:29


Дистанционното е на колата и си работи ОК схемата с преправянето на платката е точна дължината на сигнала е достатъчна а вътре и ма само едно бутонче за обучение на дистанционни. И това не е аларма а само дистанц. управление за централно. Благодаря на всички за съдействието


Потребителски аватар
vasex
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 23 дек 2009 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Централно заключване

Мнениеот vasex » Вто 31 юли 2012 21:21


имам такъв модул със сгъваем ключ и въпросът ми е има ли начин да се свърже към нормалната която ми е на колата и да я командвам от дистанционното с сгъваем ключ и когато отключип или заключиш да задеиства и алармата като удариш колата да свири :bishop



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ssssl и 32 госта