Пълна версия
Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Изображение Изображение Изображение
Добави отговор

Свързване на диодна лента - Резултат

Съб 18 Май 2013 22:42

Здравейте колеги искам да попитам да свързването на диодна лента.Тази лента лепяща ли и е задната и част защото искам да сложа към 1м някъде отпред или отзад под бронята и ако я вържа само към кабелите на къси светлини ако е отпред и към стопове ако е отзад има ли опасност от претоварване или може да я захранва това напрежение където отива по фарове и стопове?
Нямам други светлини или крушки които да теглят допълнително напрежение.
Последна промяна от rexxx на Съб 25 Май 2013 17:38, променена общо 1 път

Re: Свързване на диодна лента

Съб 18 Май 2013 23:48

попринцип се лепят но ако имаш двойно залепващо е добър варянт да сложиш от него малко.До колкото консумацията няма проблем почети нищо недърпат :) успех и ще чакаме резултата

Нед 19 Май 2013 9:30

Благодаря колега ще взема и като ги направя ще кача снимки имам тема Моето "зверче" в форума Моят Volkswagen

Нед 19 Май 2013 21:31

Около 4 вата на метър и е мощността на тая лента и се лепи отзад, ама щом ще я връзваш отвънка си вземи влагозащитена поне!

Вто 21 Май 2013 8:18

Да аз си взех влагозащитена, искам само да попитам като запоя кабелите за лентата с какво мога да ги изолирам от влага,вода и т.н.

Вто 21 Май 2013 8:24

Силикон?

Вто 21 Май 2013 13:31

Със силикон е най-удачно. Вземи от този за баня. Успех с начинанието.

Вто 21 Май 2013 16:46

А напрежението като минава през него няма да направи нищо то е слабо нали?

Вто 21 Май 2013 17:14

Напрежението само по себе си не минава отникъде. Със силикон ще е ОК - последно не беше много добър проводник на електричество. :biggrin

П.С. С топъл силикон от прозрачния става много забавно. И не го чакаш да се втвърдява дълго.

Вто 21 Май 2013 18:46

Ок благодаря ви като го направя ще кача снимки

Пет 24 Май 2013 14:42

Здравейте значи прекарах си кабели към стоповете, но да попитам към кой кабел от следните да вържа мойте:
1.към синя с червена
2.към бяло с черно
3.към сива с черно
4.към червено с черно
5.към кафява
6.към сиво с бяло

Искам като пусна светлите и диодната лента да свети.
И само от единия стоп ли да взема ток или от двата?

Пет 24 Май 2013 15:35

rexxx написа:Здравейте значи прекарах си кабели към стоповете, но да попитам към кой кабел от следните да вържа мойте:
1.към синя с червена
2.към бяло с черно
3.към сива с черно
4.към червено с черно
5.към кафява
6.към сиво с бяло

Искам като пусна светлите и диодната лента да свети.
И само от единия стоп ли да взема ток или от двата?

Здравей, най-сигурно с мултицет ще разбереш кой е кабела за габарита. Ако нямаш под ръка - кафяв е маса, а плюса - ориентирай се коя крушка ти е габаритната и на тази писта кой кабел е. Или просто тестваш като пуснеш габарит и допираш плюса на лентата поред ;)
Следвай логиката и няма да сбъркаш.
Ток ти трябва само от единия. Дано лентата не е 14W, а от нормалните 4-5 W/m.

Пет 24 Май 2013 20:29

Лентата е 4W .Вече всичко е ок вързана ходих до майстор да ми замери коя жица каде отива .
При мен излезе едно като светло лилаво(писал съм го сиво) с черна лента и кафяв. Сложил съм я на заден нож има една извивка коята сочи към земята и на нея я лепнах със силикон стана много добре малко светлината бие под колата но свети и долу доста добре си осветява харесах го ще кача и снимки малко да потъмнее времето хубаво и ще снимам.

Ето ви и снимка .А мога да се почудя дали да не сложа и по малко острани остана малко резерва лента :gruebel
Ако някой има мерак нека пише да му кажа как да си я върже и как да прекара кабели поне за задна броня :beer
Прикачени файлове
DSC00819.JPG
Добави отговор