Въпрос за бутон на табло - Голф 4

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
leo18
Мнения: 50
Регистриран на: Пет 20 юли 2012 13:26
Автомобил: Golf 4
Двигател: 1.6 AKL
Местоположение: Видин

Въпрос за бутон на табло - Голф 4

Мнениеот leo18 » Съб 13 юли 2013 17:05


Здравейте, сигурно повечето от вас имат усилвател в колата, но аз да обясня:
Когато се свързва усилвателя към CD-то има едно тънко кабелче Remote което пуска и спира усилвателя заедно с CD-то , аз съм свързал "мързелив ключ" към това Remote кабелче и си го държа до седалката и когато искам пускам и спирам усилвателя от този "мързелив ключ".
Питането ми е : Може ли, понеже имам 3 свободни бутона на таблото ( горе до аварийния бутон), неможе ли някак си да сложа такув бутон там и да свържа Remote кабела и от там да го пускам и спирам? Ако сложа още един за нагряване на задния прозорец примерно ще може ли да се свърже този кабел и при натискане да дава контакт ?




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Въпрос за бутон на табло - Голф 4

Мнениеот Bai Sando » Съб 13 юли 2013 17:27


При голф 4 май тия бутони са само да дават сигнал към определен модул дето той спира и пуска нещото за което са определени.Но не съм на 100% сигурен.Това съм го забелязал когато при натискане не потъват като при голф 3 да речем и силовия ток да минава през тях (като на копчето за подгряване на задното стъкло да речем,като е натиснато и да седи по-навътре) :gruebel
Нека и другите да кажат :th_up


Потребителски аватар
Scotty
Мнения: 184
Регистриран на: Чет 27 юли 2006 14:50
Автомобил: Volkswagen Golf 4 GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Въпрос за бутон на табло - Голф 4

Мнениеот Scotty » Съб 13 юли 2013 17:42


Bai Sando написа:При голф 4 май тия бутони са само да дават сигнал към определен модул дето той спира и пуска нещото за което са определени.Но не съм на 100% сигурен.Това съм го забелязал когато при натискане не потъват като при голф 3 да речем и силовия ток да минава през тях (като на копчето за подгряване на задното стъкло да речем,като е натиснато и да седи по-навътре) :gruebel
Нека и другите да кажат :th_up


При Голф-4 са по същия начин,не подават само сигнал,примерно бутона за аварийните е заедно с релето мисля и останалите бутони са по същия начин,би могло да се направи,но да се изкажат по-компетентните за подробности. :smile


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Въпрос за бутон на табло - Голф 4

Мнениеот IvailoOo » Съб 13 юли 2013 18:07


Само бутона за ASR/ESP е "сигнален". Ако се ползва копче за подгрев на задното стъкло би трябвало да стане.


leo18
Мнения: 50
Регистриран на: Пет 20 юли 2012 13:26
Автомобил: Golf 4
Двигател: 1.6 AKL
Местоположение: Видин

Re: Въпрос за бутон на табло - Голф 4

Мнениеот leo18 » Съб 13 юли 2013 18:09


Благодаря на всички. Ще опитам и ще кажа какво и как е станало.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта