Автобоядисване???

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
ZeroCool
Мнения: 1840
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 23:23
Автомобил: ImamDa
Двигател: sVatreshnoGorene
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Re: Автобоядисване???

Мнениеот ZeroCool » Чет 22 юли 2010 1:02


Deo88 написа:
emo-gar написа:каква дюза да си търся(нещо под 1,0мм?),щото и компресора не е много голям.Някакво мнение за тъй-наречените "аерографи",бива ли ги за такава любителска цел?


Мисля , че 1.2 ще ти е от полза . Що се отнася до аерографските пистолети , ще ти вършат работа , стига да имаш въображение и нюх .


Аерографа не пръска ли само с бой на водна основа?




Потребителски аватар
nasko79
Мнения: 176
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Автобоядисване???

Мнениеот nasko79 » Чет 22 юли 2010 17:32


колеги аз искам да попитам при по светлите или при по тъмните цветове забележките се виждат по слабо/малко/


Потребителски аватар
Malinov
Мнения: 50
Регистриран на: Пон 26 окт 2009 9:48
Автомобил: Vento
Двигател: AHU 1996
Местоположение: Velingrad,Bulgaria
Контакти:

Re: Автобоядисване???

Мнениеот Malinov » Чет 22 юли 2010 18:12


nasko79 написа:колеги аз искам да попитам при по светлите или при по тъмните цветове забележките се виждат по слабо/малко/



При по-светлите.На бялото на малко личат грешките или дефектите. :wink:


Потребителски аватар
nasko79
Мнения: 176
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Автобоядисване???

Мнениеот nasko79 » Чет 22 юли 2010 23:17


значи да се ориентираме от тъмно зелено на по-светло :)


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Автобоядисване???

Мнениеот emo-gar » Съб 24 юли 2010 12:53


Някога си правих сам "тониране " на синя боя,емайллак,та след като омешах синьо с малко черно и вече визуално взе да изглежда като тази на колата,правих следната процедура за напасване на цвета:на капачката капнах от приготвената боя и я пъхнах във фурната на 70-80* за около час,след това сравнявах цветовете на плътна струя течаща вода от чешмата-веднага се вижда разликата,ако има.Някак си водата "пречупва" и се забелязва,след това евентуално "изсветлявам" или "потъмнявам" бъркоча,докато спра да усещам разликата при опитите.Ефекта беше повече от добър,откъм тоналност и не толкова добър откъм гладкост и блясък(но това е заради лошите условия при боядисването-прашна среда,необработен въздух,кофти пищов)


Потребителски аватар
hipnotic
Мнения: 234
Регистриран на: Сря 14 ное 2007 21:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автобоядисване???

Мнениеот hipnotic » Вто 27 юли 2010 10:17


и аз съм голям ентусяст, и имам един въпрос, дали може да се свали само лака, понеже се люпи и да се пръсне само с лак или по добре е боя и лак. Може ли да ми препорачате от каде в софия да си ги закупя или Фирми ! :wink:


Потребителски аватар
HeadshooteR
Мнения: 139
Регистриран на: Съб 15 ное 2008 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автобоядисване???

Мнениеот HeadshooteR » Сря 28 юли 2010 11:17


BuGmaN написа:
kristianatanasov написа:Аз пък моита едната си я бодисах сам....каде ще давам на някой мошенник 500-1000лв..То колата струва колкото едно боядисване....

Да кажа само, че има евтини, акрилни бои, готови цветове в кутии, които се пръскат много-по лесно, покриват много по-добре, имат по-добър гланц и са много по-здрави от обикновенния автоемайл лак, та ако някой ще прави като колегата да го има в предвид, парите за боята и подготовката ще са малко повече отколкото при обикновенна и то най-вече заради основата която трябва да е на цялата кола, ако не е акрил отдоло(което е малко вероятно). Атоемайл лак препоръчвам на някоя ловджийска или рибарска кола, че като я задере някой клон, понеже е по-дебела ми се струва, че пораженията ще са по-малки :roll: ... :wink:


Колега дай някакво инфо от каде може да се закупят тези акрилни бои ? Производител, адрес?


Потребителски аватар
katineca
Мнения: 64
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 21:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автобоядисване???

Мнениеот katineca » Пон 02 авг 2010 19:31


HeadshooteR написа:
BuGmaN написа:
kristianatanasov написа:Аз пък моита едната си я бодисах сам....каде ще давам на някой мошенник 500-1000лв..То колата струва колкото едно боядисване....

Да кажа само, че има евтини, акрилни бои, готови цветове в кутии, които се пръскат много-по лесно, покриват много по-добре, имат по-добър гланц и са много по-здрави от обикновенния автоемайл лак, та ако някой ще прави като колегата да го има в предвид, парите за боята и подготовката ще са малко повече отколкото при обикновенна и то най-вече заради основата която трябва да е на цялата кола, ако не е акрил отдоло(което е малко вероятно). Атоемайл лак препоръчвам на някоя ловджийска или рибарска кола, че като я задере някой клон, понеже е по-дебела ми се струва, че пораженията ще са по-малки :roll: ... :wink:


Колега дай някакво инфо от каде може да се закупят тези акрилни бои ? Производител, адрес?


теди казваш кога и те водя :lol: 125 лева .. 2 литра и половина :bowdown :Mr Green Fun


Потребителски аватар
martineli
Мнения: 1469
Регистриран на: Пет 23 ное 2007 11:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Автобоядисване???

Мнениеот martineli » Чет 05 авг 2010 22:20


пичаги кажете как става работата с черния мат.каква боя каква основа какъв лак.проадава ли се боя черен мат като спрейовете за по 5 лв или...?
мерси


Потребителски аватар
kristianatanasov
Мнения: 1280
Регистриран на: Сря 14 мар 2007 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София][Passat B3,ABS

Re: Автобоядисване???

Мнениеот kristianatanasov » Пет 06 авг 2010 9:01


hipnotic написа:и аз съм голям ентусяст, и имам един въпрос, дали може да се свали само лака, понеже се люпи и да се пръсне само с лак или по добре е боя и лак. Може ли да ми препорачате от каде в софия да си ги закупя или Фирми ! :wink:

Може да се пръсне само лак....но каква е процедурата на подготовка ще питам едно приятелче профи бояджия....


Потребителски аватар
POLO PAVLETI
Мнения: 1675
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Airport Sofia (SOF / LB SF)

Re: Автобоядисване???

Мнениеот POLO PAVLETI » Пет 06 авг 2010 18:11


Това което аз знам е че, пистолета за боя задължително трябва да има воден филтър :idea: Също така за добро боядисване трябва постоянно налягане на компресора, и не на последно място задължително преди да пръскате с квото и да е трябва да има основа :012:


Потребителски аватар
Deo88
Мнения: 2673
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: Автобоядисване???

Мнениеот Deo88 » Пет 06 авг 2010 23:30


ZeroCool написа:
Аерографа не пръска ли само с бой на водна основа?


Преди няколко години когато нямаше бои на водна основа , аерографа с какво пръскаше ???


Потребителски аватар
alpine
wheels dealer
Мнения: 3020
Регистриран на: Пон 31 яну 2005 17:41
Автомобил: L-Es
Двигател: 1H-1H-PG-1V-1Z-AJL-Cosworth
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Автобоядисване???

Мнениеот alpine » Пет 06 авг 2010 23:56


martineli написа:пичаги кажете как става работата с черния мат.каква боя каква основа какъв лак.проадава ли се боя черен мат като спрейовете за по 5 лв или...?
мерси

Хубав черен мат можеш да постигнеш като си пръснеш цвета в случая черно и след това лакираш с лак в който има "мат агент". Получава се много истинско! Също така подръжката е доста лесна. Няма нищо обсщо със спейчетата!


kamerer67
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 22:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Автобоядисване???

Мнениеот kamerer67 » Сря 11 авг 2010 9:20


:)здравейе. честно казано домързяме да чета всичките мнейния затова ме извинете ако дублирам нещо. за боядисването:
пиемааме че сте подготвили колата за боядисване вече(оправили сте кривините със кит и т.н.) минавате месттата които ще шприцвате сусуха шкурка 220 може и 180. според вида шприц които използвате ръцете са две(някои шприцове лесно отичацатова внимавайте ащото като изсъхнат трудно се махат стечките и се получавт кривини), ако смятате че детайла е още кив но не става вече с кит има шприц пълнители, които след напръскване леко се раздуват на дебелина и запълват по ниските места(доста са отровни задължително с маска) пълнителите също се пръскат на 2 или 3 ръце по желание. след като изсъхне шприца ше турка със: 220 ако е за пълнител(след него се пръска стандартен шприц задължително), ако шприца е нормален се турка с водна шкурка от 600(ако после ще се пръска акрилна боя) до 800(за металиците).някои продължават след това до 2000 водна но може и без това. трябва да отбележа че новите металици на водна основа покривът дори и ако си минал на 400 суха шкурка с машинка, но не си пестете усилията ако искате да стане добре.След като сте свършилис водното шкурене почистете и прегледайте за дребни дипчици идраскотини, те се отстраняват с така наречения \"маслен кит\". обдухвате коата и я измивате,след като изсъхне я прегледайте пк за проблеми. облепяте колата. минавате я със обезмаслител(мокрие една кърпа миете детайла и после подсушавате с друга суха кърпа),следва ми навъне със тъканаречената мазна кърпа за обиране на евентуалните прашинки(това трябва да се прави малко по нейно да не станат черти от намзняването на кърпата.вече сте готови за боядисване. различните видов бои имат различна технология. даже различните марки бои имат различна технология. но принципно металиците се пръскат на две или три ръце докато решите че е равномерно навсякъде, налягането и разстоянитето е според боята и целта която сте си поставили. преди да пръснете лъка металикът трябва да е добре изсъхнал за не се получат после петна.минавате го с мазната кърпа пак но съвсем нейно за да не обърнете частиците наметалика тогава се получават досадни черти. пръскате лъка, всеки майстор си има своя версия за това как се пръска лъка така че пак ще кажа средното положение. първата ръка по сухо изчаква се малко после втората мокра. в повечето случаи и с по качествените лакове това е достатъчно но не пречи 3 ръка ако пръснете но трябва да изчакате повече да дръпне втората, трябва да се отбележи че когато лакът е по дебел е добре се изчака повече време да дръпне сам преди да се пече защото има опаност да матира и ще трябва да го полирате а не винаги се получава. това е много много накратко разбира се. това е от малкото професии които няма ка да я научиш освен ако не почнеш да я работиш


kamerer67
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 22:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Автобоядисване???

Мнениеот kamerer67 » Сря 11 авг 2010 14:32


alpine написа:
martineli написа:пичаги кажете как става работата с черния мат.каква боя каква основа какъв лак.проадава ли се боя черен мат като спрейовете за по 5 лв или...?
мерси

Хубав черен мат можеш да постигнеш като си пръснеш цвета в случая черно и след това лакираш с лак в който има "мат агент". Получава се много истинско! Също така подръжката е доста лесна. Няма нищо обсщо със спейчетата!



точно колегата правилно каза. значи боядисваш си колата както е обикновенно черна база чиста и отгоре лак в които се слага матиращ ефект. той пречи на лъка да си направи гланц. така покритието става със същата здравина като на обикновенно боядисване,доката ако е със спреипърво няма да стане с енаква дебелина навсякъде второ има опасност след известно време на някоя автомивка просто да ти го свалят на парцали.с черен шприц пък ако го направиш само след време ше избелее със сгурност и здравината ми няма да е същатат като на лaка повярвай



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта