Автобоядисване???

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
uCnaHeTcA
Мнения: 40
Регистриран на: Сря 17 сеп 2008 15:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Автобоядисване???

Мнениеот uCnaHeTcA » Пет 17 юни 2011 17:25


При наличие на компресор и пистолет, по какъв начин да си боядисам няколко детайла? Да речем преден капак, че има лека ръждичка. Ако може няколко съвета, ако не... Ще го мислим :да:
Какво ще ми е нужно и т.н. :beer




taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автобоядисване???

Мнениеот taran » Пет 17 юни 2011 18:25


uCnaHeTcA написа:При наличие на компресор и пистолет, по какъв начин да си боядисам няколко детайла? Да речем преден капак, че има лека ръждичка. Ако може няколко съвета, ако не... Ще го мислим :да:
Какво ще ми е нужно и т.н. :beer


Най-общо:
1.Измиваш добре колата(или поне детайлите които ще обработваш)
2.Ако има нещо да се изчуква или заварява,оправяш.Почистваш си ръждите-лошото е,че понякога пробиват и е добре да се изкърпят,може и само с кит,но е много нетрайно като вариянт.Ръждите,заварките или наранената при изчукване боя,се свалят до ламарина с ламелен диск. (Като шлайфаш с флекса,пази стъклата)
3.Кадето ще китваш разширяваш около мястото с шкурка 220-240.
4.Китваш,шлайфаш с 150.Може и с по-едра но има голям риск да останат драскотини.Така докато постигнеш нужната форма и изгладиш детайла.
5.Избираш си шприц(грунд,филер,фюлер)Облепваш което няма да се грундира и пръскаш.Оставяш да съхне.
6.Грунда го почваш на сухо с 320,после с водна 600(аз ти водна на 100),като приключиш миеш колата,да няма прах и киша от водното
7.Облепваш колата и боядисваш
Нужни са ти шпакли,трупчета за шкурката,машина за шлайфане-ако имаш,флекс-това като инструменти.
Материали и консумативи-кит,грунд,боя,шкурка(различна едрина),лепенки.Ако работиш близо до ръбовете на съседни детайли,облепваи ги с няколко слоя лепенка,да не ги нараниш случайно.


Vwahmaka
Мнения: 15
Регистриран на: Пон 13 сеп 2010 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Автобоядисване???

Мнениеот Vwahmaka » Вто 21 юни 2011 20:32


Незнам дали въпроса ми е за тук,но се надявам да получа някакво инфо.Къде мога да видя какъв е кода на боята на Голфа ми?Предварително благодаря :о)


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автобоядисване???

Мнениеот taran » Вто 21 юни 2011 21:32


В багажника на един хартиен стикер,пайн намбър-две букви,цифра,буква-понякога,обаче стикера е заливан,изтъркан или разкъсан и тогава няма как.


Потребителски аватар
_666_
Мнения: 34
Регистриран на: Пет 19 дек 2008 19:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Автобоядисване???

Мнениеот _666_ » Съб 07 яну 2012 12:41


Vwahmaka написа:Незнам дали въпроса ми е за тук,но се надявам да получа някакво инфо.Къде мога да видя какъв е кода на боята на Голфа ми?Предварително благодаря :о)

Проверка на цветовете
Предu коригиращото боядисване трябва да се направи сравнение на цветовите нюанси, за дa се отстранят евентуални цветови разлики между автобоятаи обекma за боядисване. За нюансирането на тоновете служи смесителната формулана съответния цвят, която е зададена от самия производителсъс сериен номер,който всеки сам може да намери с помоща на тази схема:

Изображение

Изображение



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ssssl и 29 госта