Автобоядисване???

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
GRUEL
Мнения: 541
Регистриран на: Пет 24 авг 2007 17:18
Автомобил: 1995 Golf III GT
Двигател: AEK
Местоположение: София

Мнениеот GRUEL » Сря 07 ное 2007 10:43


мдам, моята си е графит металик, като я регистрирах в кат оня ми вика "Къв цвят е тва" и аз му чета от италиянския талон, той " А бе графити мрафити, пиша ти го сив металик и ако ти се наложи да пребоядисваш да имаш по-голям избор" И сега по документи съм сив металик, а реално колата като е малко по-мръсничка си е направо черна и се чудя кога ще ми се заяде някой, ама ко да ги праиш, катаджии....




Потребителски аватар
bagera
Мнения: 690
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 0:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот bagera » Сря 07 ное 2007 19:06


Pavcho2 написа:
Понеже е по темата а се надявам пролетта да стане, някой знае ли как стои въпроса с кат и ако в талона ти пише цвят - черен а колата ти всъщност е черен металик (въпроса ми е дали в талона го пише че е металик и задължително ли е ?).


Препоръчително е ( да не кажа задължително ), трябва да си смениш талона, можеш да "береш" големи ядове с катаджийте по нашите пътища Wink


важно е цвета да отговаря с този на талона
кои ти знае металик ли е или не
има металици без частици, които изглеждат като акрилни бои


Потребителски аватар
Pavcho2
Мнения: 2008
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 15:11
Автомобил: Golf Mk4 GTI
Двигател: 1798 Т AGU custom intake
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pavcho2 » Чет 08 ное 2007 1:28


До колкото знам процедурата е следната :
-шлайфане(незнам дали старата боя се маха и как по-точно) + премахване на дупки от корозия ;
-китване;
-шприц китване;
-боя;
-лак ;
-съхнене ;
По просто казано повече от това незнам :(.
Мерси за отговорите на въпроса ми колеги.


parshinga
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 22:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Балчик

Мнениеот parshinga » Сря 16 яну 2008 22:45


абе хора колко струва едно цялостно пребоядисване


Потребителски аватар
biostrong
Мнения: 771
Регистриран на: Нед 22 окт 2006 21:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот biostrong » Чет 17 яну 2008 10:12


parshinga написа:абе хора колко струва едно цялостно пребоядисване


400 - 2000 средно :)


jabeto
Мнения: 241
Регистриран на: Вто 30 окт 2007 15:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ботевград

Мнениеот jabeto » Пет 18 яну 2008 20:14


а със обик. боя пръскането как става :roll:


Потребителски аватар
Cyberloner
Мнения: 470
Регистриран на: Пон 17 апр 2006 16:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Cyberloner » Пет 18 яну 2008 22:12


jabeto написа:а със обик. боя пръскането как става :roll:


зле


Потребителски аватар
RaZU
Мнения: 273
Регистриран на: Чет 06 окт 2005 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia
Контакти:

Мнениеот RaZU » Съб 19 яну 2008 5:05


на мен защо ми се струва че половината колеги ги е страх някой да не им вземе занаята??

колега даваи смело ако искаш да се научиш трябва да пробваш, но да ти е ясно че ще потрошиш някой лев докато се научиш :), но като съм виждал какви бояджии има съм сигорен че всеки човек с малко мерак ще се научи да боядисва що горе добре и много не професионалисти ще им се струва супер.

а за инфо недей пита майсторите, няма кой да си даде занаята, а разпити фирмите който предлагат бои те ще ти кажат най-добре стига да попаднеш на добър консултант :lol:


Потребителски аватар
tibia_83
Мнения: 90
Регистриран на: Чет 10 яну 2008 22:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Автобоядисване???

Мнениеот tibia_83 » Съб 19 яну 2008 22:50


виш ко батка, аз тов бакам и знам за ко става дума.неси гоби времето,4есно


Потребителски аватар
iliankocov
Мнения: 1363
Регистриран на: Пон 14 май 2007 17:10
Автомобил: Golf 2 Edition One
Двигател: PF 1990 NZ 1991 KR 1991 BMP 2007
Местоположение: Враца

Re: ..

Мнениеот iliankocov » Съб 19 яну 2008 23:43


Bolty1 написа:
bagera написа:pпраска се базата след като изсъхне се пръска лака


в общи линии е така.Пръскаш базата 2-3 а може и повече ръце докато се нанесе навсякаде равномерно,след като изсъхне минаваш цялата кола с водна шкурка 1500-2000,но внимателно иска се само да се матира леко.След това нанасяш лака,колко ръце зависи само от твоите умения.Успех
аз знам че се минава с някъква кърпа, която се подава в магазините (мисля че се наричаше медна кърпа) и след това се нанася лака. За 1-ви път и аз чувам да се минава на 2000 да не говорим за 1500. та нали боята е пресна... на какво ще стане!?!?! поправете ме ако греша :wink: Поздрави!


Потребителски аватар
Dobromirski
Мнения: 1582
Регистриран на: Нед 31 дек 2006 10:12
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARL 150+ hp
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Dobromirski » Нед 20 яну 2008 8:29


Гледам и не вярвам на ушите си :)
1-во колега от металик до маталик има бая разлика. Има "непретенциозни" цветове, има и такива с които ти е нужен освен опит и много късмет (напримиер свтлосивият металик на Toyota ).
Както колегата вече каза тук, само чрез промяна на налягането и начина на пръскане, можеш да "смениш" цвета. Основата преди нанасянето на базиса трябва да е подготвена с шкурка 1000. Следва обезмасляване, после обезпрашаване (с восъчна кърпа). Почваш да ръсиш базиса. Тук съвет няма, има опит. Нанасянето не трябва да е посно за да се осигури лягането на металите (иначе металика става настръхнал), а в същото време, трябва да се внимава да не стане на раета.Препоръчително е първо да обиколиш краищата(ръбовете) на детайла и го почваш все едно не си го правил. След всяка ръка (всеки слой) се минава със восъчната кърпа(след като е изсъхнал базиса - около 3-5 мин) за да се премахне "пепела". Май най-добре се ръси на 3-ръце , като третата е с по-високо налягане и се ръси за "опушване" , но не от много далеко защото ще стане на петна. А си барнал някъде със шкурка а си се прееб@л :)
идва ред на лака. Една ръка, леко да дръпне (да се влачи на конци) и после 2-ра. Втората я остави по-постна , тя сама ще се разлее след 20-на минути, иначе рискуваш да стечеш.
Това е философията , изглежда толкова лесно, а в действителност е толкова трудно.
пс: Аз немога да боядисвам :) това е като рисуването , господ или ти го е дал или не.


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот BuGmaN » Нед 20 яну 2008 10:15


Не искам да отказвам никой, а напротив, но боядисването, освен опит, който касае всеки цвят; всеки вид боя; различните повърхности; температурата на която боядисваме; гъстотата на боята и т.н и т.н. иска и условия, които са можеби по-важни от майсторлъка и инструмента, затова предлагам, на тези, които искат сами да си пръскат да си платят да използват за целта някоя бояджииска камера, и без това, повечето (да не кажа всички) бои си искат изпичане, въпреки, че продавача или производителя ще ви каже, че може и без него, но боята не става така здрава, другото е самата чистота на камерата и това, че в камерата има филтри за обезпрашаване и вентилационна система за насочване на мъглата надолу... :wink:


Потребителски аватар
kristianatanasov
Мнения: 1280
Регистриран на: Сря 14 мар 2007 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София][Passat B3,ABS

Мнениеот kristianatanasov » Чет 24 яну 2008 19:05


Аз пък моита едната си я бодисах сам....каде ще давам на някой мошенник 500-1000лв..То колата струва колкото едно боядисване....
използвах българска боя на 'оргахим'-2кутий,разредител,кит(влакнест),шкурка,електрически пистолет,мече за някой места ,виброшлаиф....
Боядисах я на открито в двор,отне ми 3дни!!!
1ви.и 2ри.ден до обят-подготовка=стъргане,китосване,грундиране,матиране,облепване...следобяд една ръка боя,3ти ден-още 2-3 ръце боя,на 4тия ден беше готова!!!даже и джантите си остъргах и пръснах.....
Не казвам че стана като Маибах ама за мен си е задоволително а и да не забравяме че БОЯТА НЕ КАРА КОЛАТА...
Стана по светла от оригиналната боя(вижте в гаража),която се води синя но талон,но полицията не ми е правила проблеми!!!
Всичко ми излезе 50-60лв.(виброшлаифа не го слагам в цената защото той е инструмент и остава а не консуматив)
на едно място имам капчици и 2 мушички но не ми пука...казах че мен ме задоволява резултата(като се има навпредвид че досега освен с водните боички в училище с други не съм работил :) )
Не ангажирам никой с моето мнение...които кара кола за 1000лв. и има да даде близо още толкова за боядисване да дава.....
п.с.-може да видите резултата в гаража,зимата почти мина а боята не е мръднала.....така че изводите си ги правете сами!!!


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Пет 28 мар 2008 8:15


kristianatanasov написа:Аз пък моита едната си я бодисах сам....каде ще давам на някой мошенник 500-1000лв..То колата струва колкото едно боядисване....
използвах българска боя на 'оргахим'-2кутий,разредител,кит(влакнест),шкурка,електрически пистолет,мече за някой места ,виброшлаиф....
Боядисах я на открито в двор,отне ми 3дни!!!
1ви.и 2ри.ден до обят-подготовка=стъргане,китосване,грундиране,матиране,облепване...следобяд една ръка боя,3ти ден-още 2-3 ръце боя,на 4тия ден беше готова!!!даже и джантите си остъргах и пръснах.....
Не казвам че стана като Маибах ама за мен си е задоволително а и да не забравяме че БОЯТА НЕ КАРА КОЛАТА...
Стана по светла от оригиналната боя(вижте в гаража),която се води синя но талон,но полицията не ми е правила проблеми!!!
Всичко ми излезе 50-60лв.(виброшлаифа не го слагам в цената защото той е инструмент и остава а не консуматив)
на едно място имам капчици и 2 мушички но не ми пука...казах че мен ме задоволява резултата(като се има навпредвид че досега освен с водните боички в училище с други не съм работил :) )
Не ангажирам никой с моето мнение...които кара кола за 1000лв. и има да даде близо още толкова за боядисване да дава.....
п.с.-може да видите резултата в гаража,зимата почти мина а боята не е мръднала.....така че изводите си ги правете сами!!!


Евала....този раздел е за направи си сам и много се кефя като някои оправи сложни неща сам....БРАВО!!! Предполагам следващият път ще се справиш отлично!!!


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот BuGmaN » Пет 28 мар 2008 11:47


BuGmaN написа:
bagera написа:при водните не се търка със шкурка

Верно ли бе, незнаех, сигурен ли си или просто си видял някой да го прави грешно, ми то как ще се полира да е гладко преди лака, или мижи да те лажем става работата?... :wink:


bagera написа:[и кво намигаш
като искаш да се шегуваш има по-приятни начини
кат знаеш можеш да кажеш
не да иронизираш

аре със ЗДРАВЕ :respect


Не иронизирам колега, просто питам (металик не съм пръскал), мигача си е след многоточието като поздрав...
И не се разбра, аджеба - шкури ли се или не, коя боя, ако да... :wink:



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта