зумер..за забравени светлини на голф 3

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
самкатаа
Мнения: 34
Регистриран на: Вто 21 юни 2011 11:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stambolovo

зумер..за забравени светлини на голф 3

Мнениеот самкатаа » Сря 26 окт 2011 14:55


Здравейте ще ви покажа как да си прекарате зумер за светлини.Понеже наближава заповета за пускане на светлини през деня се случва да се забравят фаровете за това ще ви покажа как да сложим зумер. 1.Трябва ни самият зумер който може да се купи в метро 2.Трябва ни около 2,5 м кабел В момента не разполагам с фотоапарат за да ви покажа снимки. 3.Сега ще трябва да вземем кабела и да премерим от копчето на вратата до таблото с бушоните с 20 сантиметра аванс за да прекараме кабела през праговете 4 След това ще ни трябва отверка за да отвъртим болчето което е на гредата между предната и задната лява врата като го отвъртим трябва да махнем кората която колана минава между нея а след това тази кора под нея защото се застъпват. 5.Сега ще трябва да свързваме. като сме махнали страничните кори има едно копче което при отворена врата лампата в купето светва там има три жици в страничната я одрязваме на две след което ги оголваме и връзваме тави жица която трябваше да одрежем и трите жици ги свързваме на едно и изулираме с черно тиксо. 5.След това трябва да вземем останалата жица и да я прекараме от таблото с бушоните до задният стоп в багажника и разглобяваме стопа и включваме фаровете и там където свети лампа (габарит)трябва да загасим фаровете и да сложим жицата на плюс. 6.А тази жица която сложихме на копчето е маса (минус)сега трябва да сглобим корите и праговете както сме ги разглобили. 7.Сега трябва да вържем зумера с тези жици плюс с плюс и минус с минус.Сега трябва да затворим вратата и да пуснем фаровете и да отворим вратата ТРЯБВА ДА ПИЩИ зумера. Дано да съм ви помогнал. :)




Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: зумер..за забравени светлини на голф 3

Мнениеот bobocamaro » Сря 26 окт 2011 16:48


:bowdown :bowdown


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: зумер..за забравени светлини на голф 3

Мнениеот milmar » Сря 26 окт 2011 20:30


:Mr Green Fun
Евала !


Потребителски аватар
lent
Мнения: 481
Регистриран на: Пон 28 юни 2010 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: зумер..за забравени светлини на голф 3

Мнениеот lent » Сря 26 окт 2011 20:33


maikomila Не знаех че така става :bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
hipnotic
Мнения: 234
Регистриран на: Сря 14 ное 2007 21:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: зумер..за забравени светлини на голф 3

Мнениеот hipnotic » Сря 26 окт 2011 22:09


Евала колега за положеният труд :applause: .Но да питам, има ли го серийно вграждане в VW Golf 3, защото моят го има, ама са ми казвали, че е допълнително вграждан? :beer Благодаря !!!


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: зумер..за забравени светлини на голф 3

Мнениеот milmar » Чет 27 окт 2011 7:37


На Голф-оцита бях си направил такъв зумер , който ме предупреждаваше и да си включа фаровете :wink: . Взема се сигнал от контактния ключ , от ключа за фаровете , от вратите . Някаква платчица с проста цифрова логика , имаше следните свойства :
1.Влезеш , запалиш колата : свири та се не трае докато включиш фаровете ;
2.При запален мотор , отваряш врата - няма звук :) ;
3.При огасен мотор , отваряш врата - свирука ;

На Пасата си има вграден зумер за забравени фарове , а за светването - много рядко забравям , аз и лятото почти винаги си карам на фарове , особенно извънградско !


самкатаа
Мнения: 34
Регистриран на: Вто 21 юни 2011 11:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stambolovo

Re: зумер..за забравени светлини на голф 3

Мнениеот самкатаа » Чет 27 окт 2011 17:00


Да колега става и този начин но не съм се замислял :idea:


Потребителски аватар
swifter
Мнения: 611
Регистриран на: Нед 28 яну 2007 15:00
Автомобил: 1999 Skoda Octavia AGN
Двигател: 2003 VW Passat TDI AVF
Местоположение: Велинград

Re: зумер..за забравени светлини на голф 3

Мнениеот swifter » Чет 27 окт 2011 17:31


Още 2006 е е направено.....

viewtopic.php?f=5&t=172664&start=0

viewtopic.php?f=11&t=19214&start=0

а тук е обяснено, как се поставя заводския зумер........

viewtopic.php?f=5&t=147793&start=0

Евала за усилието, но не е нужно да са разглобява прага, да се пуска кабел до стопа..... за да се свърже един зумер. Таблото с бушоните и релетата се сваля по-лесно и по бързо.


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: зумер..за забравени светлини на голф 3

Мнениеот IvailoOo » Чет 27 окт 2011 17:57


ОТ цялата работа разбрах само че или аз съм прост, или съм еб@хти майстора :lol: Последния път като слагах зумер ми отне има няма 5-10мин. най-много..като нищо не съм разглобявал (освен да извадя ключа за фаровете).Струва ли ми се или някои хора нарочно си усложняват живота ? Има да вържеш 2 кабела на кръст и това е.


peter70
Мнения: 101
Регистриран на: Пон 20 дек 2010 23:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: зумер..за забравени светлини на голф 3

Мнениеот peter70 » Съб 29 окт 2011 22:13


Това ми звучи като да регулираш клапани през аспуха.
Замислил ли си се че може би затваряш верига така?
Има много по-прост начин: от ключа през диод до бутона на вратата пак през диод. Става за 10 мин.


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: зумер..за забравени светлини на голф 3

Мнениеот enigma79 » Съб 29 окт 2011 22:29


Всички френски кочини имат едно реле,просто реле зумер с 3 извода.Отиваш до моргата и си купуваш зумера и го навързваш както трябва :deal
Изображение


Потребителски аватар
elnineo
Мнения: 72
Регистриран на: Чет 30 окт 2008 7:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: зумер..за забравени светлини на голф 3

Мнениеот elnineo » Съб 29 окт 2011 23:11


яко 6те си направя


Потребителски аватар
h_andreev
Мнения: 91
Регистриран на: Чет 19 юли 2007 12:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Бургас - VW Vento GT 2.0 2E 115hp 1993 ГИ: D.T.Gas GasTech 704

Re: зумер..за забравени светлини на голф 3

Мнениеот h_andreev » Чет 03 ное 2011 11:32


Ето и един маааалко по различен и много по лесен и бърз начин за слагане на зумер. Прочетох го преди няколко години тука във форума и съм си го copy/paste в личния архив :). Начина на задействане е малко по различен от това което очаквате, но пък се поставя за около 5 минути без да се режат никакви кабели, без да се прекарват нови жици или каквото и да било още. Зумера е от Метро и има само два кабела. Ето го начина:

Плюса на зумера го вързах към предпазител номер 3 /осветление на задния номер/, а минуса към предпазител номер 10/ заден фар за мъгла/.Зумерът пищи при включени фарове и изваден контактен ключ.


получава се така че в момента в който изгася мотора и зумера писва.

Ако не Ви се разглобява, това е най-лесния начин.


Потребителски аватар
schveda
Мнения: 46
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: зумер..за забравени светлини на голф 3

Мнениеот schveda » Нед 27 яну 2013 9:34


h_andreev написа:Ето и един маааалко по различен и много по лесен и бърз начин за слагане на зумер. Прочетох го преди няколко години тука във форума и съм си го copy/paste в личния архив :). Начина на задействане е малко по различен от това което очаквате, но пък се поставя за около 5 минути без да се режат никакви кабели, без да се прекарват нови жици или каквото и да било още. Зумера е от Метро и има само два кабела. Ето го начина:

Плюса на зумера го вързах към предпазител номер 3 /осветление на задния номер/, а минуса към предпазител номер 10/ заден фар за мъгла/.Зумерът пищи при включени фарове и изваден контактен ключ.


получава се така че в момента в който изгася мотора и зумера писва.

Ако не Ви се разглобява, това е най-лесния начин.

Колега, така свързан зумера отразява ли се на функционирането на габарита за мъгла,че не ми се експериментира в тоя студ?



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 154 госта