Регулиране на фарове

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Сря 15 авг 2007 9:45


Заставаш пред колата с вдигнат капак.Поглеждаш в малкия процеп между фара и калника има колелце-местиш го с отверка и регулираш по височина.Ако искаш в хоризонтално положение от другата страна на фара също има врътка която даже може се върти с ръка.




Потребителски аватар
katri
Мнения: 57
Регистриран на: Сря 02 май 2007 14:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот katri » Съб 18 авг 2007 23:15


Кофти,колеги,много кофти-тази вечер се помъчих да си отрегулирам фара,така както е обяснил колегата Rabbit_TDI, ама уви, не било писано да стане лесно.
Връткам си аз колелцето с отверката и в едната посока и в другата(макар,че вече бях проучил въпроса,че трябва наляво да въртя,за да вдигна фара нагоре),ама тъпия фар не мърда ни надолу ни нагоре.Явно регулирането на фара по височина не бачка и сега колеги какво да правя.......?
Да взема да сваля целия фар и да подлагам някакви шайби на долните винтове ли?(това ми се вижда тъпо,ама знам ли друго не ми идва на ъкъла-фара бие бая надолу), а как ли се сваля този фар,май трябва да се свали решетката първо(а тя как се сваля?) и декоративната лайсна под решетката, не знам колеги давайте идеи какво да правя.....?


Потребителски аватар
icotanev
Мнения: 46
Регистриран на: Чет 01 мар 2007 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

d

Мнениеот icotanev » Нед 19 авг 2007 17:50


що не идеш да ти ги оправят хората 10 кинта все ще имаш?


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11160
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот brabus » Нед 19 авг 2007 18:05


Какви 10 кинта!?
Миналото лято за 2 фара (верно на Г2, но едвали е по-скъпо за другите модели) в Мотоексперт (Фулда център) взеха 3 лв. Двойно да е станало, но не вярвам, е 6 лв.
Според мен на ръка, стена и т.н. не е много коректно, защото при мен освен на височина се регулират и колко от тротоара и от насрещното платно да осветяват.


Потребителски аватар
katri
Мнения: 57
Регистриран на: Сря 02 май 2007 14:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот katri » Нед 19 авг 2007 21:08


Е, колеги "brabus", "icotanev" явно не разбирате какъв ми е проблема - за кви 10лв. ми приказвате,аз ви разправям,че регулировъчните винтове не функционират и затова фара не мога да го настроя, а Вие ми развивате теория при специалист да ходя,като че голямата философия да се настроиат едни фарове:),аз за къде по-сложни на "специалисти" не се доверявам,та за фаровете ли да дам да ми бъзикат колата.
Няма нищо както и да е днеска след два часа врътня разбрах къде е проблема и фарът заспа,сега пред колата настана ден, а и удоволствието от това че сам си разрешил проблема си е хубаво нещо и няма равно:)


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Нед 19 авг 2007 21:22


katri написа:Е, колеги "brabus", "icotanev" явно не разбирате какъв ми е проблема - за кви 10лв. ми приказвате,аз ви разправям,че регулировъчните винтове не функционират и затова фара не мога да го настроя, а Вие ми развивате теория при специалист да ходя,като че голямата философия да се настроиат едни фарове:),аз за къде по-сложни на "специалисти" не се доверявам,та за фаровете ли да дам да ми бъзикат колата.
Няма нищо както и да е днеска след два часа врътня разбрах къде е проблема и фарът заспа,сега пред колата настана ден, а и удоволствието от това че сам си разрешил проблема си е хубаво нещо и няма равно:)

Хубуу,де какво толкова,имаш счупени джунджурийки във фара.На двусекционния фар немецът е сложил едни крехки пластмаски,които държат и регулират фара.През годините пластмасата от нагряване,от студ,от старост става крехка и на някоя неравност решава да се счупи.При мен бяха направо разтрошени на повече от три парчета.Или разглобявай и се мъчи да лепиш или някакви нови фарове намери.
Стълото се отделя от фара внимателно,а рефлектора се щраква в пластмаските за регулиране посредством щипки и съответно може да се разглоби.Просто трябва да се внимава много.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 19 авг 2007 21:46


brabus написа:Какви 10 кинта!?
Миналото лято за 2 фара (верно на Г2, но едвали е по-скъпо за другите модели) в Мотоексперт (Фулда център) взеха 3 лв. Двойно да е станало, но не вярвам, е 6 лв.
Според мен на ръка, стена и т.н. не е много коректно, защото при мен освен на височина се регулират и колко от тротоара и от насрещното платно да осветяват.


2 лева ми взеха преди месец в СБА за релаж на фарове. Ся обаче като почнат акция "Светлина" заради първия учебен ден е безплатно регулирането, поне лани беше така.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Нед 19 авг 2007 22:38


Ако някой се съмнява дали са му счупени въпросните щипки просто да отвори капака на фара и да разбута рефлектора с ръка -ако не мърда всичко е ОК.Ако мърда кофти :cry: .С подлагане нищо не става иска нови щипки-понякога и с лепене става ама е играчка :cry: Също така при самото регулиране трябва много да се внимава щото тогава също се чупат въпросните щипки-просто като се върти е добре освен стената да се гледа и рефлектора как се движи из стъклото.Иначе за центровете за регулировка като знам ква играчка е и кви изчисления се си мисля че регулират на "око" и по един и същ начин за всички коли :cry:


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 20 авг 2007 5:56


Имат некакъв уред отпред с лупа ли или нещо подобно и вътре в него е начертана същото схема, като в началото на темата. Слагат го пред фара и нагласят фаровете. При мен стана много гот.


Потребителски аватар
DJ_TOLYO
Мнения: 1244
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 0:05
Автомобил: Passat Variant
Двигател: 2E 1991
Местоположение: Търговище

Мнениеот DJ_TOLYO » Съб 29 сеп 2007 19:44


Колеги, смятам, че имам сериозен проблем с регулирането на фарвете на Пасьо... Преди ходих със старите крушки на безплатна регулировка тук на едно място дето целия град ходи там. Регулираха ги, не ми харесаха, донастроих си ги вечерта и се получи що годе нещо... После реших да сменя крушките, щото старите светиха слабичко. Взех хубави крушки, сложих ги. Не светнаха добре със старата регулировка... Ходих пак на въпросното място, пак направиха уж перфектна регулировка (с уреда с лупата отпред), като се стъмни бях изумен от разликата в светлината, но и от кривината на настройката - левия светеше наляво, десния - надясно и посредата никой, дългите светеха на нископрелитащите самолети... :shock Просто все ми се струва, че моите фарове не правят онзи ъгъл от 15 градуса, особено десния свети само в един малък триъгълник... И пред стени заставах и къде ли не пробвах да ги настроя на ръка и пак нищо... Дайте някакъв съвет как да постигна правилните форми на светлината от фаровете...


Потребителски аватар
Голф2
Мнения: 72
Регистриран на: Съб 24 фев 2007 21:45
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Голф2 » Чет 03 яну 2008 22:06


Ми огледай си колата за челни удари може да има разместване на държачите за фаровете!


Потребителски аватар
uncivilized
Мнения: 99
Регистриран на: Чет 13 дек 2007 22:45
Автомобил: Golf V
Двигател: BKD 2006
Местоположение: София

Мнениеот uncivilized » Нед 02 мар 2008 22:02


Някой може ли да ми обясни нещо?Купих си фарове с лупи и ся много е странно щото като се оглеждам в предната кола само шофьорския фар го виждам а десния не,а иначе светят еднакво силно и са добре регилирани.Само при десен завой се отразява десния фар в колата пред мен :roll:
Сигурно защото точно пред мен е извита нагоре светлината както на картинката :roll: Изображение


thpb
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 22 дек 2007 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот thpb » Съб 05 апр 2008 17:15


Я кажете някое местенце за регулиране на фарове??? Аз бих дал 10лв. отколкото да си скъсам нервите


iohan
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 19:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот iohan » Сря 07 май 2008 19:17


POLO GTI написа:Здрасти,
аз искам да попитам от къде се регулират фаровете на Поло '96 в смисъл къде са винтчетата на самите фарове, че не можах да ги видя...ако някой може да качи и една снимка ще бъде супер :!:


снимка немога да ти покажа но тези врътки се намират отзадната страна и са бели на цвят при теб може и да е една и да е каширана ерътката зад калника


TDI_fen
Мнения: 25
Регистриран на: Вто 22 яну 2008 11:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот TDI_fen » Сря 14 май 2008 13:43


Някой от София ще може ли да каже къде се регулират фарове.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: railfan и 34 госта