Регулиране на фарове

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот Stoi » Сря 19 яну 2011 10:20


Някой ако сподели методика за настройка на двусекционни DEPO за голф3 цена няма да има ! Трите врътки са невероятно малоумни !!! А до двете от тях имаш достъп едва след като изкараш фара напред.




Потребителски аватар
Сашо Белята
Мнения: 1748
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лясковец

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот Сашо Белята » Сря 19 яну 2011 13:33


Спешно колеги реглаж на фар на Е36 '99 с ел. машинките за височина. Знам че не е VW ама не мога да се упрая а ми се налага да патувам тази нощ. Левият ми на късите бие по дърветата горе. А има и ел. машинка за височината. Друго няма. Няма и врътки да кажеш ръчно да регулираш. :dummy:


mekong34
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 06 фев 2011 23:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот mekong34 » Нед 06 фев 2011 23:27


Колеги,най добре се регулират фарове на тъмно(улица,по ,която няма коли или далеч от населено място)и във мъгла.Повярвайте,пробвал съм на два голфа и става.Виждаш каде свети колко е високо,колко са разтворени и пробваш,като се качиш вътре(в смисъл,какво виждаш). Ползвате някакво парче плат или дреха,но по плътна.аз го правя с малка черга. Покривам единия фар,за да свети само този,който ще регулирам. Правя го да свети точно там,кадето аз искам да свети,високо,колкото искам,но не прекалявам,за да не ми пречи в снега и мъглата,пред мен или в дясно или ляво.Същото правя и с другия фар,после махате чергата и ги сравнявате,ако се наложи корегирате.Ще бъдете въсхитени от резултата. Късмет на всички!


Потребителски аватар
nepusha
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 19:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Севлиево/Русе
Контакти:

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот nepusha » Пон 07 фев 2011 19:49


Една програмка мое производство за тези, които ги мързи да смятат :) http://dox.bg/files/dw?a=cadc3fff32


Потребителски аватар
Disturbed
Мнения: 94
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 21:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот Disturbed » Сря 09 фев 2011 22:39


Моля ви колеги някой да ми пусне снимка, къде са вторите врътки на двусекционен фар на голф 3 депо е фара. Едната я въртя ама то само с нея нестава.


Потребителски аватар
Golf_Diesel_
Мнения: 2923
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 22:08
Автомобил: Mercedes W210
Двигател: 290TD
Местоположение: Силистра

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот Golf_Diesel_ » Пет 25 фев 2011 23:05


А някой може ли да ми каже като застана пред една стена на 1м от нея на каква височина от земята трябва да ми са точките на фаровете, светещи по стената.Ходих в един сервиз да ми ги регулират, а ми забиха късите и дългите в земята и да знам как да си ги регулирам.Колата е Пасат Б4.


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот dancing_niki » Пет 25 фев 2011 23:15


Мериш по вертикала от земята до центъра на фара и от този размер изваждаш 1,2 см и там трябва да са ти фаровете на стената. За по-точно измерване е необходимо настилката да е нивелирана и равна, или абсолютно равна, а най-добре е да отидеш на правилното място, където да ти ги регулират.


Потребителски аватар
Golf_Diesel_
Мнения: 2923
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 22:08
Автомобил: Mercedes W210
Двигател: 290TD
Местоположение: Силистра

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот Golf_Diesel_ » Пет 25 фев 2011 23:43


А има ли значение на какво разстояние ще спра от стената :?:


jamesdav
Мнения: 33
Регистриран на: Нед 20 май 2007 23:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот jamesdav » Нед 27 фев 2011 0:39


Естествено, че има, наклонът е в градуси на метър, т.е. колкото по-далеч си, толкова по-ниско трябва да е снопът.


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот dancing_niki » Нед 27 фев 2011 16:29


На Б4 светлинния сноп трябва да пада с 1,2%.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот Rabbit_TDI » Пет 18 мар 2011 17:52


dancing_niki написа:На Б4 светлинния сноп трябва да пада с 1,2%.

То май на всички ФВ/Ауди е така.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот ivo_555 » Пет 18 мар 2011 18:05


Rabbit_TDI написа:
dancing_niki написа:На Б4 светлинния сноп трябва да пада с 1,2%.

То май на всички ФВ/Ауди е така.


Че и Сеат!


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот Rabbit_TDI » Пет 01 апр 2011 16:21


Колеги сложих си китайски ксенон и трябваше да пререгулирам фаровете.Като сложих двете къси на равно сега за 5 метра дългите ми рпавят почти педя разлика във височината - някой имал ли е подпобен проблем :(


Потребителски аватар
chefo_
Мнения: 711
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 13:43
Автомобил: vw golf 97 ubi
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот chefo_ » Пон 04 апр 2011 12:19


двусекционни фарове се регулират много лесно,ако някой има проблем с врътките да вземе да си махне болтовете които стоят на фара и да го изкара,да го навърти колкото си иска и да мери като го постави отново на мястото му.мисля 4е разлика във фаровете дали са депо или хела няма особедна условието е без да се маха фара да се стига до врътките трябва само 4е да имате на разположение поне една отвертка и нещо с което да си светите! и както съм казвали преди най е добре фаровете да се регулират на тъмна улица или на тъмно място където можеш да видиш как ще ти свети фара!
за колегата с китайския ксенон обясни малко какъв ти е ксенона обикновенили е би ксенон,защото според мене ти си имаш ксенон на късите а имаш обикновенни крушки на дългите,или поне с такова впе4етление оставам от писаното.


Потребителски аватар
Gencata
Мнения: 52
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 23:13
Автомобил: VW Golf Mk5 1.9 TDI
Двигател: BLS 2006
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот Gencata » Чет 21 апр 2011 9:52


Здравейте колеги, :)
Изчетох всичките 10 страници и не намерих как се регулират ел.фарове на Голф 3. Купих колата скоро и видях, че единият фар е с откачена букса на моторчето си. Включих я, но другият е доста по разместен от него. Мога ли да ги свалям надолу от врътката, след това да им откача буксите, да превъртя обратно врътката в таблото и да закача буксите пак и да свалям още надолу, докато се изравнят на най-ниското си положение? Ще се счупи ли нещо или си имат буфер? Също забелязах, че на десния фар тази пластмасова щипка за хоризонтален реглаж липсва, но пластмасовата пръчица е здрава. Продават ли си тези щипчици?



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 169 госта