Регулиране на фарове

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот Rabbit_TDI » Вто 26 апр 2011 13:13


Нямат буфер - ако превъртиш с въртенето се чупят.Освен това ел.машинката е вътре във фара(в другата тема ти бях псила да я погледнеш) и ако другата не бачка трудно ще компенсираш.




Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот Rabbit_TDI » Вто 26 апр 2011 13:15


Да споделя и аз впечатления от прергулиране на фарове след слагане на китайски ксенон на Г4.След като сложих ксенона десния фар взе да бие надолу.Вдигнах го ,но сега пък дългия бие нагоре.Някой д аима впечатления след слагане на ксенон на Г4?


Потребителски аватар
chefo_
Мнения: 711
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 13:43
Автомобил: vw golf 97 ubi
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот chefo_ » Съб 07 май 2011 22:24


при слагане на ксенон винаги се регулират фаровете защото светлината става по концентрирана и има доста разсейване.заслепяването не е приятно.увери се 4е си поставил правилно крушката.и регулирай така 4е да ти е приятно десния по принцип дори и когато ти свети на къси трябва да е с една идея малко по нагоре и да осветява малко пове4е в дясната страна пред автомобила.


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот black` » Пон 13 юни 2011 22:51


По тая формула светята много ниско бре. Направо си като сляп на къси. :shock


anhibg
Мнения: 18
Регистриран на: Вто 11 май 2010 23:42
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот anhibg » Сря 15 юни 2011 1:50


chefo_ написа:при слагане на ксенон винаги се регулират фаровете защото светлината става по концентрирана и има доста разсейване.заслепяването не е приятно.увери се 4е си поставил правилно крушката.и регулирай така 4е да ти е приятно десния по принцип дори и когато ти свети на къси трябва да е с една идея малко по нагоре и да осветява малко пове4е в дясната страна пред автомобила.

Слабо - и двата фара трябва да са на една равнина. Писна ми като карам да ме заслепяват разни с вирнати десни фарове. А ксенона си свети по същия начин като обикновения фар, само че с една идея по-силно, т.е. не свети на други места - не виждам смисъл в регулирането. Аз като си сложих ксенон на реното, тръгнах да регулирам фаровете, но бяха на същото ниво като отпреди.


Потребителски аватар
bqlovento
Мнения: 178
Регистриран на: Чет 26 окт 2006 1:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сторгозия
Контакти:

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот bqlovento » Пон 20 юни 2011 23:46


chefo_ написа:при слагане на ксенон винаги се регулират фаровете защото светлината става по концентрирана и има доста разсейване.заслепяването не е приятно.увери се 4е си поставил правилно крушката.и регулирай така 4е да ти е приятно десния по принцип дори и когато ти свети на къси трябва да е с една идея малко по нагоре и да осветява малко пове4е в дясната страна пред автомобила.

Колко пъти да ви казвам ,че двата фара трябва да светят на абсолютно едно ниво.По-високата осветеност отдясно се получава от рефлектора и стъклото на фара.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 21 юни 2011 19:54


black` написа:По тая формула светята много ниско бре. Направо си като сляп на къси. :shock

Абе и аз забелязах такова нещо. Дългите светят добре, но късите сигурно на не повече 10-15 метра пред колата, доколкото знам 40 метра поне трябва да светят.


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот black` » Сря 22 юни 2011 17:31


Не знам обаче аз си ги регулирах по формулата. Изравних ги защото светеха много настрани. И после от винтовете за нагоре само ги вдигнах. 6-7 четвърт оборота на винтовете за вдигане и станаха точно. eusa Иначе по тая формула градско като карам с 40-50 не мога да си видя спирачния път. А за извън с 90 100 направо абсурд на къси да разбреш какво става. death :bishop


Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот kr1s0 » Сря 22 юни 2011 23:06


добре де..какви са алтернативите тогава за адекватна регулировка ? да застана на тъмна улица ли трябва ? mhihi


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот dancing_niki » Чет 23 юни 2011 8:58


Хора, спрете се с тия разработки по труд и техника от комунизма. Дайте някой и друг лев на правилното място и да ви регулират фаровете както си му е реда и по норми. Много се съмнявам, че някой от нас е по-добър от групата инженери измислили начина на насочване на фаровете. Абсолютни глупости се пишат в тази тема вече!


Потребителски аватар
Firestarter
Мнения: 402
Регистриран на: Нед 06 юли 2008 12:38
Автомобил: Голф 3
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот Firestarter » Чет 23 юни 2011 10:54


Преди няколко месеца дадох 10 лева за реглаж на фаровете.Резултата е перфектен,виждам а и тези срещу мен също.Колегата дето е написал,че и двата фара трябва да светят на една височина е в грешка.

Последна промяна от Firestarter на Сря 29 юни 2011 19:41, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот dancing_niki » Чет 23 юни 2011 11:13


И двата фара светят на една височина!!! Това че отдясно се вижда, че са по-високи е от линията на отсичане на светлинния сноп както колегата по-горе каза:

Изображение

Ако се вгледате малко повече много добре се вижда, че нивото и на двата фара е еднакво. Ако туземците в сервизите са решили левия да го свалят по-ниско или да го дадат по-надясно, за да не заслепяват и това е пълна глупост и простотия. Всички нови автомобили от завода излизат с абсолютно аднакво регулирани фарове.


Потребителски аватар
bqlovento
Мнения: 178
Регистриран на: Чет 26 окт 2006 1:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сторгозия
Контакти:

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот bqlovento » Сря 29 юни 2011 15:59


Firestarter написа:Преди няколко месеца дадох 10 лева за реглаж на фаровете.Резултата е перфектен,виждам а и тези срещу мен също.Колегата дето е написал,че и двата фара трябва да светят на една височина е в грешка.

100 % в грешка си ти!!! Не се излагай моля те и провери преди да пишеш!


Потребителски аватар
Firestarter
Мнения: 402
Регистриран на: Нед 06 юли 2008 12:38
Автомобил: Голф 3
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот Firestarter » Сря 29 юни 2011 20:53


Добре съгласен съм.


Потребителски аватар
Сашо Белята
Мнения: 1748
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лясковец

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот Сашо Белята » Чет 30 юни 2011 10:07


Firestarter написа:Преди няколко месеца дадох 10 лева за реглаж на фаровете.Резултата е перфектен,виждам а и тези срещу мен също.Колегата дето е написал,че и двата фара трябва да светят на една височина е в грешка.

Абе има нещо вярно на едно момче също за тея пари му направиха реглажа ама как разсейва после си е чудо. На късите му светкат на 2 крачки пред колата , едвам се види ...



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 182 госта