Регулиране на фарове

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
thepaint
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 24 ное 2007 12:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот thepaint » Съб 06 мар 2010 19:31


Колеги,

Относно прехваления майстор в СБА Младост 3...

Отивам аз за реглаж на фарове на Голф 2 с ксенонови фарове. Без дори да погледне фаровете, въпросният майстор (казва се Васко), който бил много голям майстор на фаовете, ме прати да си търся винчето за реглажа, понеже на тези коли винчетета били клеясали. Каза ми, че такива винчета с планка се продавали в Юнитрейд Х. Отивам в Юнитрейд Х за да си купя тези винчета, които стрували 1,60. Там ми казаха, че такива винчета вече не се произвеждат и не продават. Ядосах се и отидох в ЕМ комплект 33, където си купих 2 нови фара Н4 за 25 лв. единият с винчтата :). Връщам се при Васко, който троснато ми казва, че нямал време да ми ги монтира, понеже имало 5 коли да чакат. Вече побеснял ршавам, че този човек, няма да ми свърши работа и реших да прочета малко в този форум за друг сервиз за монтаж и реглаж. В крайна сметка отидох в сервиза на Мотоексперт в Овча Купел. Намира се точно преди светофара за към жилищният комплекс. Човекът там ми обърна много голямо внимание, загуби си около час и половина да монтира фаровете, понеже новите фарове не бяха много съвместми с букси и отвори, но в крайна сметка с малко повече усилия, майсторчето там ми монтира фаровете, регулира ги и останах много ама много доволен от реглажа !




Потребителски аватар
chefo_
Мнения: 711
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 13:43
Автомобил: vw golf 97 ubi
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот chefo_ » Нед 28 мар 2010 11:07


колеги регулирането на стена за мене е доста старомодно и бих казал излишно! не че не си падам по сметките,ам предпочитам да разчитам на окото си.за мен най-доброто регулиране на фаровете е на тъмно и просторно място за да можеш да видишш каква площ ще осветяват фаровете,а относно колегите които ходят по сервизи за да регулират фаровете си мога да ги посветвам да одделят само по 5 минути на фар и ще си спестят доста главоболия с недружелщбни и троснати майстори.


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот hitman0013 » Нед 28 мар 2010 12:12


паркираш на 10-15 метра зад друга кола на паркинг и регулираш така че да осветява малко над номера на колата


Потребителски аватар
aiptek
Мнения: 479
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот aiptek » Сря 31 мар 2010 22:51


Хора от къде да настроя фаровете ... има една врътка ама ня я въртях въртях и нищо не се променя ....
паркирах пред стена на 2-3 метра ама нищо не забелязах да се мърда.


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот dancing_niki » Чет 01 апр 2010 9:49


ето за настройката: http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=207746


Потребителски аватар
ddanov
Мнения: 28
Регистриран на: Пон 30 юни 2008 16:30
Автомобил: VW Passat B7 TSI DSG EcoFuel 2012
Двигател: CDGA 2012г
Местоположение: Ловеч

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот ddanov » Нед 04 апр 2010 23:03


Колеги, и аз има проблем с фаровете. Прочетох цялата тема, разгледах и схемата и ... уж по нея няма нищо неясно, НО останах с впечатление, че тя дава реглажа само на височина.
Карам Passat 4 - 97г, със стандартните си фарове (без лупи) и стандартните за тях крушки. Нощно време обаче е зле. Първата мярка, която предприех беше полиране, че бяха много жълти (замъглени), но това не даде особени резултати. Купих пасата с метанова уредба и изглежда като са натоварили бутилките отзад не са си направили труда да регулират фаровете. Гледайки схемата ми става ясно как да ги наглася на височина, но имам по два болта (шестограм), като единия е за реглаж по хоризонтала, другия по вертикала. Как се определя колко настрани да светят или се разчита просто да се докара и на стената разстоянието между центровете да е отново А см? Някога съм настройвал фаровете на жигулката на баща ми. Той си я беше купувал новичка и в книжката и имаше схема за настройка, по която на стената се рисуваха пресичащи се трапеци с точно определени размери и светлината се вкарва в тях. Ясно ми е, че тук фаровете са с друга оптика, но дадената в началото на темата схема достатъчна ли е? Бих предпочел да дам десетина лева на специалист, но просто в Ловеч където попитах ми дадоха един и същи съвет - "отиди в някоя тъмна улица, спри на подходящо разстояние зад някоя кола и си ги нагласи по нея". Това просто не ме устройва!


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот dancing_niki » Пон 05 апр 2010 12:57


Схемата е една и съща и за Жигула и за новата S-класа :) Най-добрият реглаж естествено се прави с подходяща за целта апаратура.


Потребителски аватар
LiRiX
Мнения: 523
Регистриран на: Пет 02 май 2008 21:10
Автомобил: SEAT LEON
Двигател: AUS 2001
Местоположение: Търговище

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот LiRiX » Вто 13 апр 2010 11:44


Колеги, някой знае ли дали подлежат на реглаж тези фарове за мъгла.

Изображение

Гледах под колата, но не успях да видя никакви щипки.


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот dancing_niki » Вто 13 апр 2010 13:00


Виж как се махат решетките пред халогените, а може би ще стане и без махане и виж дали има отвор в който да вкараш отверка за да направиш вертикален реглаж. Поне на Б5.5 има вертикален реглаж.


Потребителски аватар
georginn
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 19 апр 2010 0:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот georginn » Вто 01 юни 2010 0:08


А бре колеги от пода до къде мерите? До там където е крушката ли къде?


Потребителски аватар
ZeroCool
Мнения: 1840
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 23:23
Автомобил: ImamDa
Двигател: sVatreshnoGorene
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот ZeroCool » Сря 07 юли 2010 3:53


chefo_ написа:колеги регулирането на стена за мене е доста старомодно и бих казал излишно! не че не си падам по сметките,ам предпочитам да разчитам на окото си.за мен най-доброто регулиране на фаровете е на тъмно и просторно място за да можеш да видишш каква площ ще осветяват фаровете,а относно колегите които ходят по сервизи за да регулират фаровете си мога да ги посветвам да одделят само по 5 минути на фар и ще си спестят доста главоболия с недружелщбни и троснати майстори.


И аз така правя....на мен да ми изглежда добре, и да не заслепявам с късите...толкова...още повече че съм с Dual Round Hella, и те имат по 3 "врътки" на всяка от секцийте, и можеш доста добре да си ги нагласиш


Потребителски аватар
Cocolino
Мнения: 388
Регистриран на: Сря 21 ное 2007 15:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот Cocolino » Съб 24 юли 2010 12:27


Колеги, видях врътките отстрани, но като ги въртя нищо не става... Счупени ли са? Ако са счупени колко пари ще ми вземат да ми ги оправят тези неща, защото положението е много трагично... Направо в земята светят. Моля ви, прочетох темата, но пак да кажете добро и евтино място за реглаж на фарове и най-вече за оправяне на счупените врътки. За София говоря! Мерси МНОГО!


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот yoan4o » Пон 26 юли 2010 9:24


Ако са ти счупени врътките за реглажа, не вярвам някой да се навие да ти ги направи, дори и в сервиз.
Потърси из форума, има теми за счупен реглаж.
Има и доста теми къде?!


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот hitman0013 » Пон 26 юли 2010 10:03


не са счупени ами просто изкат доста да се въртят


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот theultimate » Пет 13 авг 2010 23:16


Като са счупени имаш 2 варианта. Можеш да си вземеш нови фарове. А можеш и просто да побългариш твоите с подпиране и т.н и да си ги регулираш на стена.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта