Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 26 дек 2009 12:06


на пасатите е същото положение... то е хубаво да омаловажиш напразния труд, ама в случая не е така. Сваля си се всичко. Не знам какво пък толкова ви плаши това табло което се държи точно с 6 болта (при пасат В4) и пада за 30минути.
п.с. някой път в стремежа си да се улесните става по-сложно




joreto_88
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот joreto_88 » Съб 26 дек 2009 15:20


И аз вчера започнах да разглобявам, свалихме радиаторчето, купихме ново и остана да оправим клапите и да сглобяваме. Но стана много късно и отложихме за днес. Започнахме да сглобяваме сутринта и стигнахме до един малък проблем. И 2-мата непомним къде се закрепва подсветката на врътките на парното. Виси си като свободен електрон и невиждаме къде да я закрепим. Аз не помня вчера да съм откачал подсветка, приятеля ми и той не помни и сме шах с пешката. Колата е Пасат 2 '88-ми набор без клима.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот radotom » Съб 26 дек 2009 15:25


При средната врътка, копчето за топло/студено трябва да има такъв куплунг ;)
Правоъгълен е, с 2 пера.


joreto_88
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот joreto_88 » Съб 26 дек 2009 16:44


Еми огледах го от всичките страни управлението и не намерих къде стои. Тя подсветката е като тази на задния пепелник. С едно кръгличко м/у крушката и буксата и чрез това кръглото се закрепва някъде, но незнаем къде. Засега я пуснахме да си виси там, докато разберем как се закрепва, по важното е че колата вече има парно. И задачата може да се счита за изпълнена.


itzoni
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 19:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pavlikeni

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот itzoni » Пон 28 дек 2009 19:05


Колего, така и не разбрах защо си играете да сваляте таблата на пасатите и голфчетата. Правил съм го и става за отрицателно време без да свалям почти нищо. Излишни гимнастики са . Не е като на камион ИВЕКО там няма начин. Пестете сили и време.

ехееееееееееее !!!!
Явно колега никога не си свалял парно на Passat!!!!
4 часа в едната посока !!!!
Как ще я направиш тая гимнастика при положение , че таблото притиска парното към пода !?!?!??!

Последна промяна от Snejoky на Пон 28 дек 2009 19:24, променено общо 1 път.
Причина: Първо прочети правилата на форума, преди да се чудиш къде ти е мнението! Не от шрифта, колега


Потребителски аватар
zzzz
Мнения: 24
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 23:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: qmbol

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот zzzz » Вто 29 дек 2009 22:27


дави попитам такъв ли е радиатора на парното за б3 92 година
:)


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 30 дек 2009 8:48


joreto_88 написа:Еми огледах го от всичките страни управлението и не намерих къде стои. Тя подсветката е като тази на задния пепелник. С едно кръгличко м/у крушката и буксата и чрез това кръглото се закрепва някъде, но незнаем къде. Засега я пуснахме да си виси там, докато разберем как се закрепва, по важното е че колата вече има парно. И задачата може да се счита за изпълнена.

Тая мисля е подсветката на пепелника, точно под врътката за степените на вентилатора стои, но предполагам и вие сте счупили пластмаската която я задържа, но там се поставя и пластмасата със символите ляга и се затваря върху нея. Фасунката е на ляво, лампата сочи към пасажерското място.
zzzz написа:дави попитам такъв ли е радиатора на парното за б3 92 година
:)

Такъв е :да:


Потребителски аватар
I4o_naskov
Мнения: 665
Регистриран на: Пон 01 дек 2008 16:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот I4o_naskov » Сря 30 дек 2009 20:27


Днес и аз си поправих клапите на парното.Благодаря на колегата Бобчо че е пуснал темата с подробни снимки че иначе едвали щях да се справя сам :bowdown :да:


d1daka
Мнения: 200
Регистриран на: Нед 23 авг 2009 12:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pavlikeni

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот d1daka » Нед 03 яну 2010 16:13


Здр. колеги някаде прочетох че можело без да се сваля без таблото и ако е възможно само парното с клапите да се свали така както казах без таблото как? Голфа е с климатиче и идея си нямам какво може да направя такаче ако може да се свали без таблото ще е мн. добре защото толкова кабелаци.. :screwy :screwy.10х предварително


Потребителски аватар
PassatVarna
Мнения: 18
Регистриран на: Нед 19 авг 2007 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот PassatVarna » Пон 04 яну 2010 0:48


Ох... И аз трябва на моя Пасат да го направя абсолютно всичко това :( :cry: Като гледам каква играчка е .... и на мен ми духа слабо парното и хич го няма, но да видим кога :) Благодарим все пак за снимковия материал.


Потребителски аватар
I4o_naskov
Мнения: 665
Регистриран на: Пон 01 дек 2008 16:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот I4o_naskov » Вто 05 яну 2010 20:35


Колеги не е толкова трудно аз се справих сам за 2 дена всички части са точно определени и няма как да объркате при зглобяването,но пък резултатът си струва усилията :да:


Потребителски аватар
skilidka
Мнения: 305
Регистриран на: Пон 21 яну 2008 20:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот skilidka » Съб 30 яну 2010 23:46


stanko1.9 написа:Колего, така и не разбрах защо си играете да сваляте таблата на пасатите и голфчетата. Правил съм го и става за отрицателно време без да свалям почти нищо. Излишни гимнастики са . Не е като на камион ИВЕКО там няма начин. Пестете сили и време.


Колега да докарам Пасата-ми....за смяна на радиаторче и ремонт на клапи....
Щом става за отрицателно време предполагам,че за около половин час ще се оправиш.
Модела е B3 с климатроник........


Потребителски аватар
Namesata
Мнения: 728
Регистриран на: Пон 14 яну 2008 17:31
Автомобил: VW PASSAT USA
Двигател: KR 16V 9A
Местоположение: София

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот Namesata » Нед 31 яну 2010 9:12


skilidka написа:
stanko1.9 написа:Колего, така и не разбрах защо си играете да сваляте таблата на пасатите и голфчетата. Правил съм го и става за отрицателно време без да свалям почти нищо. Излишни гимнастики са . Не е като на камион ИВЕКО там няма начин. Пестете сили и време.


Колега да докарам Пасата-ми....за смяна на радиаторче и ремонт на клапи....
Щом става за отрицателно време предполагам,че за около половин час ще се оправиш.
Модела е B3 с климатроник........

е половин час е много 5 мин макс :063: :063: :063: :063: :063:


Потребителски аватар
Bobko81
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 29 юли 2008 17:11
Автомобил: Skoda Fabia I 1 4 16V
Двигател: AUB
Местоположение: Видин

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот Bobko81 » Сря 03 мар 2010 21:50


Здравейте колеги и честита баба марта,преди два дни установих,че под шофьорската стелка е мокро което ме наведе на мисълта за спукано радиаторче пак.Казвам пак защото точно преди две години е сменявано лично от мен тогава го купих за 32 лв. китайско естествено та въпроса ми е сега какво да купя и да е горе долу читаво.Предишния път не обърнах внимание на клапите но сега ще ги оправя.


Потребителски аватар
ПАЧО-80
Мнения: 116
Регистриран на: Вто 02 сеп 2008 18:05
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: AVG TDI 2000
Местоположение: Добрич Passat B5 AVG

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот ПАЧО-80 » Сря 03 мар 2010 22:16


аз смених миналата седмица радиаторчето и всичко си дойде на мястото.сега имам парно но имаше и друго-питата на климатика,която е преди радиатора беше задръстена с боклуци.след като я изчистих всичко си е както трябва.Става въпрос за Б3 91г 2Е



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта