Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
kunch
Мнения: 16
Регистриран на: Вто 30 дек 2008 1:44
Автомобил:
Двигател:

Въпро към темата:

Мнениеот kunch » Вто 15 юни 2010 10:44


Защо : "Презастраховам се срещу бъдещи изгаряния на дунапрена с алуминиева ламарина и нитове"
Въпросната ламарина няма ли да пречи на въздуха?!




Потребителски аватар
onion
R.I.P
Мнения: 569
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 17:52
Автомобил: Passat B3 1800 mono
Двигател: ABS 92
Местоположение: София

Re: Въпро към темата:

Мнениеот onion » Вто 15 юни 2010 23:02


kunch написа:Защо : "Презастраховам се срещу бъдещи изгаряния на дунапрена с алуминиева ламарина и нитове"
Въпросната ламарина няма ли да пречи на въздуха?!


За да работи клапата през дупките НЕ трябва да минава въздух, т.е. дунапрена и ламарината вършат една и съща работа , ама ламарината не изгаря с времето ;) това е имал предвид колегата.


kunch
Мнения: 16
Регистриран на: Вто 30 дек 2008 1:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот kunch » Сря 16 юни 2010 7:59


Благодаря за пояснението колега, остава да проверя някои летен ден дали ще ми се наложида резглобявам втори път ако не се справя от раз :077: А пост-а е : :bowdown


Потребителски аватар
onion
R.I.P
Мнения: 569
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 17:52
Автомобил: Passat B3 1800 mono
Двигател: ABS 92
Местоположение: София

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот onion » Сря 16 юни 2010 8:21


Приготви си нужните неща, премисли процедурата и какво може да ти се наложи да правиш и тогава започвай. Опита показва , че когато си подготвен на теория се справяш по-лесно с практиката ;) и отнема по-малко време.


Потребителски аватар
styni
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 8:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот styni » Пет 27 авг 2010 10:52


Здравейте, и аз имам сходен проблем с GOLF 3 с климатик `92г.Вентилатора си работи нормално на 4-те скорости духа си от кадето трябва според врътките на таблото, но не духа топло и хвърля дунапренчета.За клапите разбрах.За радиатора ако въпросния байпас е в двигателния отсек то значи че аз нямам такъв, аз мисля, че в такъв случай остава радиаторчето да е запушено-разглобих под жабката, махнах вентилатора и получих достъп до радиаторчето,запалих колата двата маркуча които влизат в купето загряват но радиатора е студен. Питам е ли е възможно да се отпуши тоя радиатор или да търся нов, ако вобще е там проблема


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот Winner25 » Пет 27 авг 2010 19:29


Най-вероятно си стигнал до радиатора на климатика. Ако все пак си успял да стигнеш до този на парното - най добре нов :да:


Потребителски аватар
styni
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 8:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот styni » Съб 28 авг 2010 12:04


Воала!!! Най-после свалих гадния радиатор.
1. Искам да благодаря и да изкажа своите адмирации на bobchо без когото може би нямаше да се захвана и спаравя. Сърдечно БЛАГОДАРЯ
2.С много зор извадих въпросния блок с радиаторчето и клапите (само него защото съм с клима) радиатора се оказа че е 80% чист ( направих му няколко цикъла с оцет за всеки сличай )но клапите нямаше и помен от дунапрен,лепило и всякакви там материали ( даже и боклук в котията нямаше )
Сега следва процедурата по оправяне на клапите и монтажа ( който малко ме притеснява :) )


Потребителски аватар
styni
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 8:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот styni » Пон 30 авг 2010 22:45


Всичко е готово, монтирано само дето се прецаках сам- при монтажа прецаках изходната трабичка на радиаторчето, в момента се показва около 0,7 см. в двигателния отсек.Отидох при стругар и ми направи бронзова тръбичка която да влезе в старата с 1мм. по-малка ( умишлено )сега трябва да я залепя, и се чудя м/у поксипол или бизон. И двете ги дават да издържат на 120 градуса.
Използвам случея да кажа че при Golf 3 за свалянето на блока с радиатора и клапите се налага откачането на стоманената греда под кормилото. Освен 4-те болта ( 2 от ляво и 2 от дясно ) които са до пантите на вратите има още 2 които са точно под кормилния прът. Там е по сложно защото болтовете са с обли и гладки глави. Аз лично им направих канал с малък ъглошлайф и след това с голяма права отверка и чук ги развих-бяха много стегнати. В последствие разбрах, че умишлено са сложени такива болтове за да неможе всеки да ги развие, имало специален инстромент. Иначе цялата работа ми отне 1 ден.
Ето и снимки с тези болтове надявам се да съм полезен:


Потребителски аватар
Lenks
Мнения: 254
Регистриран на: Пон 14 сеп 2009 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот Lenks » Пон 06 сеп 2010 8:06


Има ли някакъв начин да се стигне до тоя дунапрен без да се разглабя цялата кола? Дори и да е трудно за достъп?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 06 сеп 2010 8:17


Не


Потребителски аватар
basis4eto
Мнения: 166
Регистриран на: Нед 29 апр 2007 12:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот basis4eto » Сря 13 окт 2010 18:22


Колеги , някой може ли да даде идея от къде да си купя материалите / в частност ламарината с която се облицоват клапите / дунапрена е ясен , защото е доста специфична работата . мерси предварително !


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот bobocamaro » Сря 13 окт 2010 18:26


Ламарина във всеки склад за строителни материали.Защо не опиташ с изкуствена кожа, лепило и нитове?Уплътняването е по-добро и клапите се движат по-мазно.


Потребителски аватар
holi_jolie
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 14 сеп 2010 16:59
Автомобил: Golf 4 1600 16v
Двигател: AZD 2001
Местоположение: Мездра

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот holi_jolie » Нед 17 окт 2010 17:12


Уникална тема!!!Ако не я бях прочел,никога не бих се наел да направя това.Благодарение на Бобчо сега в пасата е Африка.Огромно Благодаря на Бобчо за търпението и адмирации за темата!!! :beer :drunk :да:


Потребителски аватар
zdravko
Мнения: 241
Регистриран на: Чет 08 юни 2006 8:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот zdravko » Вто 21 дек 2010 1:47


Момчета, направихме цялата процедура с батчеда - клапи + радиаторче, благодаря и аз на автора на темата! Но ми остана един куплунг, койтоне мога да се сетя дали и къде е бил включен: http://dravko.snimka.bg/other/misc.452330.21818448.big
http://dravko.snimka.bg/other/misc.452330.21818449.big
Някой сеща ли се откъде може да е? На мен ми се мота около централната конзола, но принципно може да е някъде от под волана - за около жабката е къс кабела му!


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот vanko_VW » Вто 21 дек 2010 8:22


zdravko написа:.....

колега погледни осветление на пепелник,запалка и осветлението на врътките за парно...
приличам ми на една от тези букси

по-нагоре колега пита за материали за облепване на клапите :arrow: мойте ги облепих с тиксото(някво текстилено) с което лепат бризенти на тирове и по ръбовете сложих капчица
да става и с ламарина,но според мен тя е по-тежка



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта