Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Нед 21 Дек 2014 16:21

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Изображение Изображение Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 369 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки Публикувано на: Съб 25 Апр 2009 17:27 
Аватар

Местожителство: Казанлък
kriss4 написа:
в темата не намерих подобен на моя проблем.
като пусна вентилатора духа горещо независимо накъде е завъртяна врътката(топло-студено).
с климатика нещата се променят,но много малко.
без да пускам нищо пак си е топло,а като загрее 80-90гр. вътре не се издържа.
това дали е от клапите или радиатора на парното?
Може ли на маркуча преди радиатора да се сложи кранче,което да спира водата ?

Най вероятно проблема е в клапата за топъл/студен въздух. Или дунапрена се е скъсал, или жилото се е откачило от някъде :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки Публикувано на: Съб 25 Апр 2009 23:12 

Местожителство: vurshetz
Само да питам ко да права с ербеците заштото и аз ше свалям таблото.Имам на волана и на таблото.Мерси предварително Голф 3 гт .

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки Публикувано на: Нед 26 Апр 2009 7:13 
Аватар

Местожителство: Русе.....0877 964 160
Автомобил: Golf MK 4 1.9TDI Pasat 35i 1.9TDI
Двигател: MK 4 98 AHF 35i 1993 1Z
bobi_833 написа:
Само да питам ко да права с ербеците заштото и аз ше свалям таблото.Имам на волана и на таблото.Мерси предварително Голф 3 гт .

Как какво бе колега разкачаш ги. Внимавай със кабелите които отиват към всеки airbag на букси са внимателно ги откачаш НА СВАЛЕН АКУМУЛАТОР закачането пак става НА СВАЛЕН АКУМУЛАТОР !!!
С две думи сваляш си аку-то правиш ремонта,сглобяваш и чак тогава закачаш акумулатора :idea:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки Публикувано на: Нед 26 Апр 2009 9:24 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Колеги и аз вчера свалях парното.Голям *** си е!
Искам само да споделя,че като заместител на
дунапрена използвах ламарина от печатарска плака.
Тя е тънка лека и много лесно се реже и огъва.
Ако можете да си намерите ще останете доволни от
крайния резултат.Пожелавам успех на всеки,който се
впусне в това малко приключение!!!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки Публикувано на: Нед 26 Апр 2009 20:57 

Местожителство: vurshetz
Мерси за инфото. Мисалта ми е нали после няма да има грешки и всичко ще си е ок. Не сам мн на ясно но мисля че ще се справя. Чакам само да се пооправи времето и почвам.То не ми течеше мн а само ми замазваше стаклата на 2 3 дена и му сипах една добавка от омв-то е за са нема ядове но е вапрос на време и искам да се застраховам.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки Публикувано на: Пет 22 Май 2009 12:27 
Аватар

Местожителство: Sofia
Браво колега мн добре си се справил поздравления аз също искам да си оправя парното най вероятно е същия проблем само че е на голф 3 mhihi

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки Публикувано на: Пон 08 Юни 2009 13:30 
Модератор
Модератор
Аватар

Местожителство: на село
А това е парното на Пасат Б3 с климатроник. Забравих да го снимам разглобено, пък и се бях изцапал порядъчно. Добре, че минах при колегата zfa159 да ми изпразни климатика не че в него имаше много газ, иначе щях да бера доста ядове.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки Публикувано на: Съб 27 Юни 2009 13:21 

Местожителство: Първомай
Здравейте,колеги след доста лутане из нета и обращане на много книги не намерих кой знае каква информация и днес съвсем случайно като си говорихме с 1 приятел стана въпрос за климатиците на колите и двамата имаме проблеми само,че той кара Венто,а аз Ауди и съм регистриран в клуба на ауди :),но имам много скапан проблем след пускането на климатика нали трябва да прави конденз и да го вади извън купето по трабичката,да ама при моита кола тва не става и от много ровене видях тази тема и реших да се регистрирам тук защото във форума на ауди никой неможе да помогне та въпроса ми е,може ли да сваля само долната част на това "казанче"защото вътре има толкова много буклук и гадости,че нз и докъде видях че на Пасата Б3-то с климатроника е същото като на аудито тея предните щипки 4-те съм ги махнал искарах даже и вентилатора отзад успях да откача 2-те щипки хоризонталните и едната вертикалната обаче долната част пак не слиза има ли още нещо за сваляне,неискам да свалям цялото табло или да чупя нещо както ми бяха казали колегите от ауди форума а да си сваля само долната половина и да си изчистя гадорийте и да го затворя???Това ми е проблема надявам се да ми помогнете :( :(

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки Публикувано на: Нед 28 Юни 2009 9:17 
Аватар

Местожителство: Берковица
Автомобил: VW Passat 35i
Двигател: PF 1989
Единия болт който е в отсека на двигателя, под тръбичките на радиаторчето дето са 2 един под друг. Всъщност в отсека са гайки.

Последна промяна от К.Одаджийски на Съб 04 Юли 2009 13:02, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки Публикувано на: Пет 03 Юли 2009 23:01 

Местожителство: София
Колега Yordan1,на теб много неща може да ти се искат,но едва ли инженерите от VAG са се съобразявали с това при проектирането на тези въздуховоди.Щом не си успял да почистиш въздуховода от отвора на вентилатора на купето и не си успял да отпушиш дренажната тръбичка от към долната част на колата,то ти предстои сваляне на табло.Както много добре се вижда на горните снимки,на въздуховода има страшно много шипки,до които няма никакъв достъп без да демонтираш всичко.Да не говорим,че при Ауди там отзад ти се намира и стойката за ЕКУ-то и самото ЕКУ и по-добре не се занимавай с дива самодейност,а си действай по правилния и проверен начин. :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки Публикувано на: Съб 04 Юли 2009 20:56 
Аватар

Местожителство: Пловдив
някой има ли идея за колко време става процедурата :roll: завчера и мойто радиаторче :bishop за лятото съм го изолирал,но на есен :whip

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки Публикувано на: Нед 05 Юли 2009 8:05 
Аватар

ligustrum написа:
някой има ли идея за колко време става процедурата :roll: завчера и мойто радиаторче :bishop за лятото съм го изолирал,но на есен :whip

От 3 часа до 2 дена, зависи как работиш и как ще ти се закучат нещата 8)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки Публикувано на: Пон 10 Авг 2009 19:34 
Аватар

Местожителство: Варна / The Hague
А може ли да ме светнете гайката на волана с какъв камък да я развия ?На 24 ми прилича ама няма и трябва да купувам а искам да съм сигурен :)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки Публикувано на: Сря 12 Авг 2009 20:28 

Местожителство: sofia
ами,клега за тази цел има шблер :да:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки Публикувано на: Сря 12 Авг 2009 20:53 
Аватар

Plumber написа:
А може ли да ме светнете гайката на волана с какъв камък да я развия ?На 24 ми прилича ама няма и трябва да купувам а искам да съм сигурен :)

24 е размера!
bratanov26 написа:
ами,клега за тази цел има шблер :да:

Манко трудно се завира тоя измервателен уред баш там :да:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 369 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа