Смяна на маншон на външно каре Голф2

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
spartak
Мнения: 24
Регистриран на: Пон 28 юли 2008 13:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на маншон на външно каре Голф2

Мнениеот spartak » Сря 09 дек 2009 0:31


браво за подробното описание със снимки
скоро май ще ни покажеш смяна на спирачни дискове




Потребителски аватар
alex_zazy
Мнения: 1045
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 6:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен Golf 2 GTI 8v 1990г. черен брикет!

Re: Смяна на маншон на външно каре Голф2

Мнениеот alex_zazy » Пет 11 дек 2009 20:10


offside написа:Само да добавя , при почукването на карето да излезе , задължително да се държи полуоската здраво че да не се наложи да сваляте после цялата и да правите и вътрешно каре. Казвам го от горчив опит.
ПС досега не съм имал проблеми при развиване на 3-те болта на шарнира. Но понякога там са нитове така че се налага да се сваля от болата който е показан по горе (нищо сложно само при някои се позапира леко и си трябва повече натиск). Успех на всички захванали се с процедурата :)


На ФВ няма нитове. Може да си видял на някой опел или форд. Ама си прав трябва да се държи карето да не се извади вътрешното!


Потребителски аватар
sweetlulu
Мнения: 135
Регистриран на: Съб 14 фев 2009 21:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Голфсбург

Re: Смяна на маншон на външно каре Голф2

Мнениеот sweetlulu » Пет 11 дек 2009 22:10


alex_zazy написа:
offside написа:Само да добавя , при почукването на карето да излезе , задължително да се държи полуоската здраво че да не се наложи да сваляте после цялата и да правите и вътрешно каре. Казвам го от горчив опит.
ПС досега не съм имал проблеми при развиване на 3-те болта на шарнира. Но понякога там са нитове така че се налага да се сваля от болата който е показан по горе (нищо сложно само при някои се позапира леко и си трябва повече натиск). Успех на всички захванали се с процедурата :)


На ФВ няма нитове. Може да си видял на някой опел или форд. Ама си прав трябва да се държи карето да не се извади вътрешното!


На оригиналните шарнири не са болтове а са нитове.Колегата провилно се е изказал. :beer


project1984
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 20 апр 2009 8:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Смяна на маншон на външно каре Голф2

Мнениеот project1984 » Пон 22 фев 2010 15:06


Здравейте , страхотна тема. Искам да поздравя колегата за положените усилия, по заснемането и обяснението за подмяната на карето, и да благодаря на всички колеги които са съпри4астни , с разясняването на въпросите.Искам да попитам по същият начин ли се сменя и карето на голф 4? Благодаря ви предварително за отговорите1


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на маншон на външно каре Голф2

Мнениеот zdravko_jett » Пон 22 фев 2010 15:45


колега предполагам че е горе доло така, следваи реда който е показан тука, и не забравяй сентралната гаика е отвиваи предид а е дигнеш на крик, и не се плаши стегнатка е ама се отвива. успех


Потребителски аватар
smurf
Мнения: 918
Регистриран на: Пон 13 фев 2006 19:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Димитровград

Re: Смяна на маншон на външно каре Голф2

Мнениеот smurf » Сря 24 фев 2010 12:55


.Искам да попитам по същият начин ли се сменя и карето на голф 4?

абсолютно по същия начин е :да:


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Смяна на маншон на външно каре Голф2

Мнениеот mupk0 » Сря 31 мар 2010 18:57


Така аз тези дни трябва да правя същата маневра.Разбрах как се сваля всичко ,само 1 нещо искам да попитам как става.Тези скоби как се стягат?С клещи се хващат за това издаденото и се придърпват ,за да се закопчеят,на по-вътрешно квадратче или ти трябва нещо по-специално,защото само те са ми някакси трудни за пресмятане.


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Смяна на маншон на външно каре Голф2

Мнениеот znainainai » Сря 31 мар 2010 19:20


Най-лесно става със керпеден
Изображение
Като внимаваш да не скъсаш новият маншон :wink:


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Смяна на маншон на външно каре Голф2

Мнениеот mupk0 » Сря 31 мар 2010 23:06


Това ясно...имам и такова нещо.Идеята ми е да го закопчея колкото мога на ръка и после с керпендера да стисна това тумбестото?


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Смяна на маншон на външно каре Голф2

Мнениеот znainainai » Сря 31 мар 2010 23:40


mupk0 написа:Това ясно...имам и такова нещо.Идеята ми е да го закопчея колкото мога на ръка и после с керпендера да стисна това тумбестото?

:да:


dannis
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 24 сеп 2010 10:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: SHUMEN

Re: Смяна на маншон на външно каре Голф2

Мнениеот dannis » Пет 24 сеп 2010 10:45


Здравейте и от мен :D На мен след 1-2 дена ми се налага същата процедура по смяна на външемн маншон и затова искам да ви попитам при всички коли ли се развива централната гайка и и трите долни шарнирни болта,че да се извади карето, защото съм с друга кола и затова питам каква е процедурата??? :roll:


Потребителски аватар
Golf_Diesel_
Мнения: 2923
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 22:08
Автомобил: Mercedes W210
Двигател: 290TD
Местоположение: Силистра

Re: Смяна на маншон на външно каре Голф2

Мнениеот Golf_Diesel_ » Пет 01 окт 2010 14:52


Аз днес я правих тази процедура, но отвих главината от амортисьора-там където са 2 болта един над друг, но не можах да намеря от къде да си купя скоби за маншона,защото го взех от моргата и сложих вместо скоби свински опашки от най-дебелите и дългите.А между другото винаги съм се чудил защо само такива специални скоби слагат на маншоните.?


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Смяна на маншон на външно каре Голф2

Мнениеот azrod » Съб 09 окт 2010 11:11


mupk0 написа:Това ясно...имам и такова нещо.Идеята ми е да го закопчея колкото мога на ръка и после с керпендера да стисна това тумбестото?

Мирко, само щракни с клещите и скобата се затавря самичка :)

Само да питам някой не е ли сменял вътрешния маншон да даде малко хелп, че току-що я качих на канал и видях малка дупчица :(


Потребителски аватар
VW`VENTO
Мнения: 582
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 21:34
Автомобил: VW BORA 1.9TDI
Двигател: AHF
Местоположение: Ловеч

Re: Смяна на маншон на външно каре Голф2

Мнениеот VW`VENTO » Съб 09 окт 2010 13:53


azrod написа:
mupk0 написа:Това ясно...имам и такова нещо.Идеята ми е да го закопчея колкото мога на ръка и после с керпендера да стисна това тумбестото?

Мирко, само щракни с клещите и скобата се затавря самичка :)

Само да питам някой не е ли сменял вътрешния маншон да даде малко хелп, че току-що я качих на канал и видях малка дупчица :(

Ето колега: viewtopic.php?f=11&t=132161


Потребителски аватар
Milanski
Мнения: 422
Регистриран на: Пон 25 фев 2008 15:20
Автомобил: VW Golf 4 110
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на маншон на външно каре Голф2

Мнениеот Milanski » Пон 18 окт 2010 15:45


Към колегата " Golf_Diesel " , и от тези два болта , като отвиеш главината , също се ходи после на реглаж понеже от там до колкото знам се регулира страничния наклон на колелото . А за маншона , който си взел от морга и свинските опашки , с които си го вързал просто нямам думи , един маншон ( хубав ) със скоби и грес върви около 20 лв. Не се заяждам с колегата , просто се чудя ... :D



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта