Как да си поставим уред за измерване налягането на маслото.

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
auubau
Мнения: 162
Регистриран на: Вто 05 юни 2007 18:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Как да си поставим уред за измерване налягането на маслото.

Мнениеот auubau » Нед 08 юни 2008 17:09


Здравейте!
От доста време ми се въртеше в главата да си поставя уред за налягане на маслото в колата - в случая Голф 3 двигател ABS.
Доста се чудих от какво да използвам както уреда, така и датчика. Те трябва да са от един и същ модел автомобил, защото са направени да работят съвместно. Най-накрая по идея на мой познат - решението е Лада 2106 или 2103.
Понеже не ми се даваха 13 лв. за уред и 8 лв. за датчик отидох до моргата за руски автомобили и за 2+2 лв. :wink: си купих:
Датчика и преходника към него
Изображение
Изображение
Изображение
и уреда
Изображение
След това ми трябваше и малко по-специален щуцер, с който да закрепя датчика към свободния отвор на тялото на масления филтър. Свободният отвор е отвора, в който се навива датчика за температура на маслото - при мене няма такъв, защото нямам MFA.
Скалъпих набързо скица на щуцера, като предварително трябваше естествено да се съобразя с размерите и особеностите на преходника изобразен по-горе и ето:
Изображение
Май съм позабравил наученото за олимпиадите по чертане :oops: ама беше преди около 10 години.
Отидох при стругар и за 8 лв. ми направи това
Изображение Изображение
Ето как стои на преходника
Изображение
Взех си и няколко медни пръстена 14х20х1,5 - същите като на пробката за източване на маслото. Струват стотинки
Изображение
Нужни са 3 броя и ето датчика сглобен с преходника и щуцера заедно с пръстенчетата
Изображение
Вече поставени на колата
Изображение
Изображение
Поставянето на уреда в колата не се получи много добре, но като му измисля нещо по-добро го направя
Изображение
Уреда се нуждае от ''+'', ''-'', сигнал от датчика и ''+'' за лампата за осветлението. Аварийната лампичка за налягането в уреда я отскубнах - не ми трябва има си на таблото. При свързването му ми погна брат ми. ''+''-а взехме от копчето за отоплението на задното стъкло ''-'' (маса) и захранване на лампата от осветлението на същото копче.
Като цяло съм доволен :D
Доволен съм и от налягането на маслото
Студен двигател на празен ход 4+ bar
Загрял двигател на празен ход около 1 bar
при около 2000 об/мин (нямам оборотомер) 3+ bar :drive
Всичко ми струваше 2+2+8=12 лв :) Транспорта до морга и стругар без пари, щото бях със служебна кола :wink:
Успех в начинанието на желащите да си го направят. :006:




Потребителски аватар
vw_Krasi_vw
Мнения: 667
Регистриран на: Сря 31 окт 2007 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен - VW GOLF III -1.8 ABS
Контакти:

Мнениеот vw_Krasi_vw » Нед 08 юни 2008 18:17


не е зле ама само мястото маи не му е там
но все пак темата е за пример , така се прави тема снимки , чртеж обяснение :beer


petkow
Мнения: 129
Регистриран на: Пон 21 апр 2008 20:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот petkow » Нед 08 юни 2008 19:38


Поздрави колега!Наистина нещо полезно!


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Мнениеот Дашо » Нед 08 юни 2008 21:24


vw_Krasi_vw написа:не е зле ама само мястото маи не му е там
но все пак темата е за пример , така се прави тема снимки , чртеж обяснение :beer

Наистина можеше да намериш друго място :wink:
Иначе доста подробно е обяснено за което евала.Според мен това е нещо много идейно-бих си направил и аз


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Мнениеот kaiser666 » Нед 08 юни 2008 21:41


Супер е темата. :applause:

п.п Ако поосвежиш уреда и му намериш по-добро място ще стане страшно и то почти за без пари. :wink:


Потребителски аватар
auubau
Мнения: 162
Регистриран на: Вто 05 юни 2007 18:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Мнениеот auubau » Пон 09 юни 2008 9:33


Уреда и3глежда по добре отколкото е на снимката, щото снимах със светкавица, понеже в гаража е тъмно. Другия проблем е, че уредчето на3ад е доста дълго и няма много подходящи места 3а него в Голф 3 :( . Добър вариант е на колонката на предното стъкло, но трябва да се купува кон3олка 3а там.


Потребителски аватар
ZeroCool
Мнения: 1840
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 23:23
Автомобил: ImamDa
Двигател: sVatreshnoGorene
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Мнениеот ZeroCool » Пон 09 юни 2008 14:17


Браво за темата, браво за акъла дето си вкарал, така се прави.....малко кинти, нещо полезно, и за момента не толкова красиво поради мястото на уредчето, но все може да му се измисли нещо да стане все едно е от завода с него, иииии браво още веднъж много полезно, и се замислям дали и аз да не си направя, поне ще 8-те лева, ше си го остържа сам :)


Потребителски аватар
Stenly
Мнения: 1967
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София VW Golf mk1 1600GTI EG
Контакти:

Мнениеот Stenly » Чет 12 юни 2008 20:43


Иди пак до руската морга купи и другите два уреда за темп на масло и волтметъра и им направи една обща стойка която да запълва мястото където сега си сложил този уред ще стане доста добре ;)


Потребителски аватар
auubau
Мнения: 162
Регистриран на: Вто 05 юни 2007 18:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Мнениеот auubau » Чет 12 юни 2008 21:54


Stenly написа:... за темп на масло и волтметъра ...

Другия уред е за темп. на водата(но май пак става за темп на масло), а последния е амперметър ако не се лъжа. Наистина ще стане добре :beer На мен тоя уред ми беше по-легнал на сърцето, 'щото бях се усъмнил доста в налягането на маслото след ремонта на двг. Сега нямам притеснения :drive


Потребителски аватар
proxy
Мнения: 259
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 11:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот proxy » Чет 12 юни 2008 22:43


Волтметър си е.


Потребителски аватар
bob4o
Мнения: 21
Регистриран на: Пет 28 сеп 2007 18:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bob4o » Чет 12 юни 2008 23:10


много полезно, ефтино и лесно за изпълнение !!! темата е супер трябва да има още такива хора !!!! 6 от мен


Потребителски аватар
mk1
Мнения: 498
Регистриран на: Пон 26 май 2008 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

emo

Мнениеот mk1 » Пет 13 юни 2008 7:01


идеатя е добта.вартеше ми се в главата подобно нещо,обаче преди 2-год.искам да си вастановя оригиналните vdo. взех си обаче докато събера всичките часовници,волт метара самоче е тоя със цветовете (14 лв.) :idea:


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Мнениеот red rider » Пет 13 юни 2008 22:26


На 1.6 EZ мотора има ли някой идея дали може да се върже . Направил съм си едно табло :wink: и ми остава още една дупка за волтметъра .

http://vwclub.bg/forum/garage.php?mode= ... ge_id=4368


Потребителски аватар
lubo_g2
Мнения: 291
Регистриран на: Сря 24 яну 2007 16:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lubo_g2 » Съб 14 юни 2008 6:33


Stenly написа:Иди пак до руската морга купи и другите два уреда за темп на масло и волтметъра и им направи една обща стойка която да запълва мястото където сега си сложил този уред ще стане доста добре ;)
:да:


Потребителски аватар
gogul
Мнения: 271
Регистриран на: Чет 29 дек 2005 16:24
Автомобил:
Двигател: 1989
Местоположение: Русе
Контакти:

Мнениеот gogul » Съб 14 юни 2008 7:20


И аз съм с такъв,моя го вградих под копчетата за аварийни и отопление на задно стъкло ,да ми е пред погледа.Тва на 2-ка .Само дето жената ме бъзика ,че пишело "масло" в немска кола.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта