Дистанционно управление на централното - как става?

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Дистанционно управление на централното - как става?

Мнениеот icefire » Вто 01 юли 2008 12:32


Здравейте! Не съм сигурен, дали темата е за тук, но имам един уникално ламерски въпрос:
Става дума за Голф 3 с фабрично централно заключване (с вакуум). Колата няма аларма. Мога ли да си управлявам само централното с дистанционно, без да монтирам аларма? Примерно с нещо такова: http://topspeed.bg/product.php?iid=679

А къде се продават такива системи за управление на централното (имам предвид някакъв магазин, където да мога да го видя на живо)?

Последна промяна от icefire на Чет 03 юли 2008 11:59, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
lucky7o
Мнения: 960
Регистриран на: Чет 22 май 2008 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот lucky7o » Вто 01 юли 2008 12:39


Можеш! на Илиенци има колкото искаш аларми модули ,централно и т.н 30 лева мисля,че беше модула само за централно (без аларма) и имаше опция даже да вдига стъклата и да отваря багажника !


Потребителски аватар
gsimania
Мнения: 466
Регистриран на: Вто 07 авг 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир/Перник
Контакти:

Мнениеот gsimania » Вто 01 юли 2008 12:47




Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Мнениеот icefire » Вто 01 юли 2008 12:51


Благодаря! А какво значи да отваря багажника? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Става дума просто да го отключва, нали? :oops: :oops:

Освен това, ще съм много благодарен, ако някой ми даде и малко допълнително инфо как точно се свързва, особено тази част за отварянето на багажника? :oops: :oops:


Потребителски аватар
gsimania
Мнения: 466
Регистриран на: Вто 07 авг 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир/Перник
Контакти:

Мнениеот gsimania » Вто 01 юли 2008 14:20


icefire написа:Благодаря! А какво значи да отваря багажника? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Става дума просто да го отключва, нали? :oops: :oops:

Освен това, ще съм много благодарен, ако някой ми даде и малко допълнително инфо как точно се свързва, особено тази част за отварянето на багажника? :oops: :oops:


Това за багажника не става на всяка кола.
пр.на фордовете има такава опция за отваряне на багажника от копче вътре в колата.
А иначе става като се сложи една машинка за цент.закл. на лоста който отваря багажника.И тогава като натиснеш се отваря целия багажник(ако разбира се амортисьорите са нови).А за монтажа си има схема в комплекта.Избери си модел и ако нещо не ти е ясно сложи схемата тук в темата и ще получиш помощ 100%


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Мнениеот icefire » Вто 01 юли 2008 16:08


Ми аз засега си мисля ето за това: http://topspeed.bg/product.php?iid=1663

Там са снимали и схемата за монтаж, ето я:
Изображение

В началото ми е ясно: Червената и черната към акумулатора, синята към багажника (което за моя Голф не се отнася), розовата към мигачите и дотук добре. Само че какво значат тия двете скоби, дето казват, че тези жици са към централното? Тях къде да ги намеря?

Edit: Забравих да питам още нещо: Доколкото схващам, с този модул ще разбирам, че съм заключил колата само по мигачите.. а има ли как да добавя и звуков сигнал, като тихите тонове на алармите? Откъде мога да си намеря такава "пищялка" за целта?

Последна промяна от icefire на Вто 01 юли 2008 21:29, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Bobcho_82
Мнения: 460
Регистриран на: Вто 17 юли 2007 20:04
Автомобил: Golf 2
Двигател: GU+
Местоположение: София

Мнениеот Bobcho_82 » Вто 01 юли 2008 16:48


Ето тук
Изображение
Една от двете схеми на втория ред :wink: Незнам как е при 3-ката но при 2-ката се прави първата схема с допълнителната машинка която симулира завъртане на ключа.


Потребителски аватар
lucky7o
Мнения: 960
Регистриран на: Чет 22 май 2008 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот lucky7o » Вто 01 юли 2008 19:58


icefire написа:Ми аз засега си мисля ето за това: http://topspeed.bg/product.php?iid=1663

Там са снимали и схемата за монтаж, ето я:
Изображение

В началото ми е ясно: Червената и черната към акумулатора, синята към багажника (което за моя Голф не се отнася), розовата към мигачите и дотук добре. Само че какво значат тия свете скоби, дето казват, че тези жици са към централното? Тях къде да ги намеря?

Edit: Забравих да питам още нещо: Доколкото схващам, с този модул ще разбирам, че съм заключил колата само по мигачите.. а има ли как да добавя и звуков сигнал, като тихите тонове на алармите? Откъде мога да си намеря такава "пищялка" за целта?

Колега няма как да сложиш аларма,ако модула ти е само за централно!
трябва да вземеш аларма с централоно !


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Мнениеот icefire » Вто 01 юли 2008 21:25


lucky7o написа:Колега няма как да сложиш аларма,ако модула ти е само за централно!
трябва да вземеш аларма с централоно !


Да де, ясно, аз не искам да слагам аларма, но когато отключвам или заключвам, така или иначе през тази розовата жица се пускат +12V, та аз исках там да сложа и някакъв зумер, за да се чува и някакъв звук, който да наподобява тихите тонове на алармата (тези при отключване и заключване), иначе аларма не искам (ако исках, щях направо аларма да сложа).

Edit: Смених заглавието на темата, за да не пускам нова.. Та значи интересува ме как да свържа точно модула към централното.. Колегата Bobcho_82 е показал схемата, която я дават заедно с модула, но не ми е ясно кой вариант точно е за Голф 3 и къде да ги намеря тия кабели...


Потребителски аватар
racing_team_vidin
Мнения: 1840
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 2:34
Автомобил: BMW E65 Sport Package
Двигател:
Местоположение: Видин

Мнениеот racing_team_vidin » Пет 11 юли 2008 23:20


icefire написа:
lucky7o написа:Колега няма как да сложиш аларма,ако модула ти е само за централно!
трябва да вземеш аларма с централоно !


Да де, ясно, аз не искам да слагам аларма, но когато отключвам или заключвам, така или иначе през тази розовата жица се пускат +12V, та аз исках там да сложа и някакъв зумер, за да се чува и някакъв звук, който да наподобява тихите тонове на алармата (тези при отключване и заключване), иначе аларма не искам (ако исках, щях направо аларма да сложа).

Edit: Смених заглавието на темата, за да не пускам нова.. Та значи интересува ме как да свържа точно модула към централното.. Колегата Bobcho_82 е показал схемата, която я дават заедно с модула, но не ми е ясно кой вариант точно е за Голф 3 и къде да ги намеря тия кабели...

сложи ли централното? още ли ти трябва помощ?


Потребителски аватар
dinkonikolaev
Мнения: 1838
Регистриран на: Сря 25 юни 2008 16:58
Автомобил: VW Golf 2 GTI Golf 3 Variant
Двигател: PF AAM
Местоположение: Нова Загора

здравеи

Мнениеот dinkonikolaev » Съб 12 юли 2008 7:08


и аз си бласкам главата как ли ще стане това 4удо аз сам без аларма само с централното а бе и то варши работа :P


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Мнениеот icefire » Съб 12 юли 2008 9:17


racing_team_vidin написа:сложи ли централното? още ли ти трябва помощ?


Ми още не съм.. просто няма кога :( Но ще се захвана при първа възможност..
Иначе все още не ми е 100% ясно, като прережа общия кабел (червено с бяло), как да разбера кой край отива към вратата и кой към компресора, който е в багажника? Или просто да приема, че този край, който "отива" назад е към багажника?

И другото.. как да свържа мигачите? Към кабела от копчето за аварийките ли?

Много ти благодаря, че се отзова :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
racing_team_vidin
Мнения: 1840
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 2:34
Автомобил: BMW E65 Sport Package
Двигател:
Местоположение: Видин

Мнениеот racing_team_vidin » Съб 12 юли 2008 18:44


icefire написа:
racing_team_vidin написа:сложи ли централното? още ли ти трябва помощ?


Ми още не съм.. просто няма кога :( Но ще се захвана при първа възможност..
Иначе все още не ми е 100% ясно, като прережа общия кабел (червено с бяло), как да разбера кой край отива към вратата и кой към компресора, който е в багажника? Или просто да приема, че този край, който "отива" назад е към багажника?

И другото.. как да свържа мигачите? Към кабела от копчето за аварийките ли?

Много ти благодаря, че се отзова :bowdown :bowdown

:shock бате нищо не режи, дай скайп да ти пратя снимки и после ще ги постнем за информация на другите колеги


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Мнениеот znainainai » Съб 12 юли 2008 20:54


На долният ред първата схема се прилага на Golf III само че не се слага машинка а кабелите се връзват долу в краката на шофьора от ляво на буксата която отива към вратата има СИВ и ЗЕЛЕН кабели те са отключване и заключване, а мигачите са ЧЕРЕН със ЗЕЛЕНА ЛЕНТА и ЧЕРЕН със БЯЛА ЛЕНТА зад бушонното табло ги има на букса Н2 на горният ред букси от задната страна на таблото :idea:


Потребителски аватар
racing_team_vidin
Мнения: 1840
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 2:34
Автомобил: BMW E65 Sport Package
Двигател:
Местоположение: Видин

Мнениеот racing_team_vidin » Съб 12 юли 2008 21:08


znainainai написа:На долният ред първата схема се прилага на Golf III само че не се слага машинка а кабелите се връзват долу в краката на шофьора от ляво на буксата която отива към вратата има СИВ и ЗЕЛЕН кабели те са отключване и заключване, а мигачите са ЧЕРЕН със ЗЕЛЕНА ЛЕНТА и ЧЕРЕН със БЯЛА ЛЕНТА зад бушонното табло ги има на букса Н2 на горният ред букси от задната страна на таблото :idea:

ако свържеш тази схема, какво ще се случи ако човека реши да отключа с ключ? На Фв се свързва позитив тригеринг. :wink:
забравих, за мигачите ти трябват 2 диода, защото от модула изхода е 1, а са нужни 2 независими!



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта