Golf III Музика и Задни Колони

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
nekoii
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 23 юли 2014 20:52
Автомобил: VW Golf 3
Двигател:

Golf III Музика и Задни Колони

Мнениеот nekoii » Вто 19 авг 2014 23:54


Привет! :smile

Музиката в колата ми е :

Предна линия : http://aval-bg.com/products/product_id/21/category_id/6/Hertz+ESK+165.5
Суббуфер : http://aval-bg.com/products/product_id/25/category_id/13/Hertz+ES+250.5
Усилвател : JBL GTO75.4 http://www.jbl.com/resources/Brands/jbl/Products/ProductRelatedDocuments/en-US/ServiceManual/GTO75.4-75.4II%20sm.pdf

Баса е супер. Проблема е, че искам да се чува малко повече музиката, за да не се налага да намалям суббуфера. Също така не искам да свързвам колонките към усилвателя, за да не ги "избуша" :biggrin Искам да сложа колонки отзад на задните седалки. Дали да сложа още едни http://aval-bg.com/products/product_id/21/category_id/6/Hertz+ESK+165.5 като предните, но ще ми се наложи да режа кората за пищялките отзад. Друг вариант е този, който има само доло колонка (midbass\мидбас) без пищялка(тя маи е вградена към нея), но се чудя дали ще е достатъчно. Надявам се на всякакви съвети и препоръки, защото просто нищо не разбирам и се водя както от съветите и препоръките на приятели и познати така и от вашите, а съм голям мераклия да си сложа яка музика в колата още от малък. Благодаря предварително!




andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Golf III Музика и Задни Колони

Мнениеот andro_ » Сря 20 авг 2014 5:55


1. Сложи усилвател за предната линия.
2. После смени предната линия с по-висок клас, ако не ти хареса резултата.
3. Направи си вибро и шумоизолация на предните врати.
4. Монтирай мидбасите в предните врати с дървени (пдч/мдф) фланци към ламарината на вратата. Иначе корите на вратите ще продължат и ще усилят да тракат.

Със захранване от плеър няма да постигнеш успех.
Същата работа и със задните говорители - само ще стане по-гадно.
Задни говорители монтирай само ако искаш пътниците ти отзад да слушат.
Иначе не ти трябват.


Потребителски аватар
nekoii
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 23 юли 2014 20:52
Автомобил: VW Golf 3
Двигател:

Re: Golf III Музика и Задни Колони

Мнениеот nekoii » Сря 20 авг 2014 10:18


Не съм сигурен, че те разбрах.

Споменах, че не искам да свързвам усилвателя, защото е прекалено силен. Ти това ли имаше в предвид или да сложа друг за предната линия? Предните колони няма да ги сменям. Хубави са а и ще ми излезе много солено. " 3. Направи си вибро и шумоизолация на предните врати. " Това е супер само, че ще помоля ако някой може да ме упъти къде в форума или извън него да чета за тия изолации. " 4. Монтирай мидбасите в предните врати с дървени (пдч/мдф) фланци към ламарината на вратата. Иначе корите на вратите ще продължат и ще усилят да тракат. " Това също ми не е ясно. Може ли някъв източник на информация защото не съм сигурен, че намирам правилния.

Много съм навит за колони отзад, защо с още малко звук да стане по-гадно?


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Golf III Музика и Задни Колони

Мнениеот radi_nrj » Сря 20 авг 2014 14:35


nekoii написа:Много съм навит за колони отзад, защо с още малко звук да стане по-гадно?


Разваля се стереото и се получава измамно чувство за фалшив съраунд.

nekoii написа:Споменах, че не искам да свързвам усилвателя, защото е прекалено силен.


Усилвателя ти е идеален за колоните, не е прекалено силен. Ще свирят в пъти по-добре вързани към усилвателя отколкото към плеъра. Плеъра ти вади зорлем 20W на канал и всичко повече от това е придружено с грозен кривоч. Говорителите ESK165 без проблем понасят 60-70W без да си помислят да кривят.

nekoii написа: 3. Направи си вибро и шумоизолация на предните врати. " Това е супер само, че ще помоля ако някой може да ме упъти къде в форума или извън него да чета за тия изолации.


Много обширна тема за шумоизолация от тунинг форума http://www.tuning.bg/forums/index.php?/topic/20763-%D1%88%D1%83%D0%BC%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F/

Последна промяна от radi_nrj на Сря 20 авг 2014 15:14, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
nekoii
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 23 юли 2014 20:52
Автомобил: VW Golf 3
Двигател:

Re: Golf III Музика и Задни Колони

Мнениеот nekoii » Сря 20 авг 2014 14:41


Е добре, а как тогава да настроя колоните да не надвишават тези 60 70W от усилвателя? Искам да съм сигурен, че няма да ги съсипя. Кажете като отида при жичкаджия както да му обесня. Да ми прокара кабели от колоните до усилвателя отзад и какво друго ? :smile


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Golf III Музика и Задни Колони

Мнениеот radi_nrj » Сря 20 авг 2014 15:15


Освен това трябва да ти настрои gain-а на съответните 2 канала да не се претоварват говорителите. Ако не ти е спешно и си от София на 6-7 Септември съм на линия и мога да ти я направя.


Потребителски аватар
nekoii
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 23 юли 2014 20:52
Автомобил: VW Golf 3
Двигател:

Re: Golf III Музика и Задни Колони

Мнениеот nekoii » Сря 20 авг 2014 16:19


Не ми е спешно, все пак е за кеф. Но не съм от София и до 15ти септември нямам никаква работа за това през свободното си време искам да го оправя най-накрая. Не че нещо не му е наред но просто : един ми казва да не ги свързвам към усилвател(или обратното), друг ми казва да купя още едни за отзад, трети да сложа отзад но без пищялки и аз като нищо не разбирам се СБРЪКВАМ :mhihi . За това пиша тук за да имам някаква информация, но като че ли каквото и да е тя все успява да ме накара да мисля, че съм бил взел грешното решение и вече :screwy . Ако някой може да добави нещо моля :). Все пак по добре да питам и да имам търпение отколкото накрая да съм направил някаква щуротия и да съм набутал достатъчно пари или с 2 думи три пъти го режа и все късо. Благодаря на всички отново :bowdown


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Golf III Музика и Задни Колони

Мнениеот radi_nrj » Сря 20 авг 2014 16:49


Ние хубаво даваме съве за предна линия през усилвател ама никой не се сети да те пита какъв е плеъра и дали има необходимите изходи :biggrin


Потребителски аватар
nekoii
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 23 юли 2014 20:52
Автомобил: VW Golf 3
Двигател:

Re: Golf III Музика и Задни Колони

Мнениеот nekoii » Сря 20 авг 2014 17:16


Това е плеъра : http://aval-bg.com/products/product_id/1675/category_id/9/Pioneer+MVH-150UB

Не е мой и най-много до 10 дена ще ми се наложи да си купя. Така че също чакам предложения за плеър от 100 до 150 лева :mhihi
Майстора дето ми прокарва кабелите ми препоръча да си купя плеър с 4 чинча понеже този е с 2, ако искам колони отзад. Но май няма да ми се наложи, а и като казах на приятел за това той ми каза, че това е напълно безсмислено.


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Golf III Музика и Задни Колони

Мнениеот andro_ » Сря 20 авг 2014 17:55


Слушай приятелите си тогава. Изглежда имат повече опит.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Golf III Музика и Задни Колони

Мнениеот radi_nrj » Сря 20 авг 2014 19:07


И аз се отказвам...


Потребителски аватар
nekoii
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 23 юли 2014 20:52
Автомобил: VW Golf 3
Двигател:

Re: Golf III Музика и Задни Колони

Мнениеот nekoii » Сря 20 авг 2014 23:04


Не знам, защо сте останали с впечатление, че слушам тях или оспорвам вашите съвети. Единствено ви доставям информация и задавам въпроси, защото може да съм пропуснал нещо важно. Както прецените. Айде със здраве.


Geimara
Мнения: 99
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 22:49
Автомобил: Passat B5 and Golf Mk6
Двигател: 18Т APU 20 TDI DSG
Местоположение: София / Сандански

Re: Golf III Музика и Задни Колони

Мнениеот Geimara » Чет 21 авг 2014 15:11


Още първият отговор е перфектен и напълно изчерпва въпросите ти. Ако искаш да стане като хората, те посъветвам да го послушаш.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Golf III Музика и Задни Колони

Мнениеот Dagestan » Чет 21 авг 2014 19:29


Всеки си има предпочитания, едни предпочитат да имат само предна линия и суб, аз предпочитам предна + задна с читави колони да вадят добър бас с един 4-канален усилвател за адекватно захранване.
Сам си прецени ти как предпочиташ.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Golf III Музика и Задни Колони

Мнениеот radi_nrj » Пет 22 авг 2014 8:44


И 2-мата с Андро ти обяснихме какво да направиш, а ти до момента само обясняваш защо не искаш да го направиш :biggrin



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта