Антенен усилвател

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Антенен усилвател

Мнениеот ogogin » Сря 03 сеп 2014 19:57


Здравейте колеги, имам нужда от вашата помощ, с един приятел се заговорихме за радиостанции и му казах, че при мен не се ловят много добре и той ми даде антенен усилвател или поне това каза, че е. Свалено е от пасат! Ще съм благодарен, ако ми помогнете да си го свържа(стига да може) на голф-а(голф3)?!
Прилагам и малко снимки:
7581628o.jpg

7581650a.jpg

7581654j.jpg




Потребителски аватар
tokercho
Мнения: 97
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 1:14
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: AJQ
Местоположение: София/Шумен

Re: Антенен усилвател

Мнениеот tokercho » Сря 03 сеп 2014 20:53


Намерих една снимка с буксата,и така като гледам на двойната букса се връзва самата антена,единичната букса е захранването(+),а кръглата букса е за към сд-то/касетофона. :) /минуса си го взима от коаксиалния кабел,който идва от сд-то/
Изображение


Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Антенен усилвател

Мнениеот ogogin » Сря 03 сеп 2014 21:26


Да, имам я и тази букса(забравих да я спомена). Явно антената е специфична, като гледам другия край, може би ще трябва да я режа....
А масата не е ли на самия усилвател, като се монтира за купето?


Потребителски аватар
tokercho
Мнения: 97
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 1:14
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: AJQ
Местоположение: София/Шумен

Re: Антенен усилвател

Мнениеот tokercho » Сря 03 сеп 2014 22:53


И там става,да. :)


Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Антенен усилвател

Мнениеот ogogin » Чет 04 сеп 2014 19:45


Няма ли някой колега с пасат да погледне как е при него, и да ми внесе малко светлина, че ми е тъмноооо :)
Какво представлява другият край, където се включва буксата от двойният кабел?!


kenar11
Мнения: 46
Регистриран на: Съб 30 окт 2010 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СОФИЯ

Re: Антенен усилвател

Мнениеот kenar11 » Сря 17 сеп 2014 22:47


Таааа за другия край където е двойния кабел -на някои комбита стъклото на 5-тата врата има вградена антена.Точно под нагревателите на стъкото има още два проводника които представляват самата антена.Тези проводници завършват с букса за двата кабела. Този антенен усилвател е монтиран на самата 5 -та врата до левия стоп. Дано да съм бил полезен :th_up


Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Антенен усилвател

Мнениеот ogogin » Чет 18 сеп 2014 17:47


В случая го монтирах на голф 3. но това няма значение, поне колеги, които се чудят дали имат могат да проверят :)
Аз вече го монтирах и... е ми не съм очарован.
Пс. Колега kenar11, а дали имаш спомен там където е монтирано това усилвателче дали хванато за желязо или опира на такова?


Потребителски аватар
Mapoka
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:55
Автомобил: 1992 VW Vento
Двигател: 1.8 ABS
Местоположение: Ямбол

Re: Антенен усилвател

Мнениеот Mapoka » Чет 18 сеп 2014 21:07


Ако не друго да допълним темата със снимки
Изображение
Изображение
Изображение
Моя усилвател е свален от Венто, но е подобен като на колегата ( 3A5 035 577 - е моя, а 357 035 577, е неговия (за търсачката))
На последната снимка се виждат как са били кабелите, жълто/черния е свързан към нагревателя на задното стъкло (към плюса), а черния е свързан към трите ленти най горе на задното стъкло, които го играят антена.
Понеже касетофона ми не е оригиналния и сони-то което е в момента, не се разбира въобще с този усилвател.
С него или без него няма никаква разлика, опитах да подам +12 по антенния кабел, няма разлика, няма разлика също дали е пуснат подгрева на стъклото или не.
На ogogin като го гледам е с външно захранване и по има шанс да проработи, но моя е със захранване през коаксиалния кабел (като разглеждах схемата стигнах до този извод) и си трябва касетофона с който е мислен да работи в комплект.

ПП завинтено е доста стабилно за ламарината


Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Антенен усилвател

Мнениеот ogogin » Чет 18 сеп 2014 21:13


Така е да, като му подам + и проработва, но както казах не съм очарован, а има ли значение за кабелите кой плюс кой минус, щото аз май съм ги вързал на обратно както ти си написал?!


Потребителски аватар
Mapoka
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:55
Автомобил: 1992 VW Vento
Двигател: 1.8 ABS
Местоположение: Ямбол

Re: Антенен усилвател

Мнениеот Mapoka » Чет 18 сеп 2014 21:26


Специално на моето като го гледам има разлика кое е на "антената" и кое е на подгрева на стъклото, но по скоро понеже на едното място се появяват +12, затова него край е прекаран през кондензатор, за да се отдели.
Не си спомням на моя въртях ли ги краищата, но аз и при правилното свързване не постигнах нищо и нямах отправна точка за сравнение, има ли разлика как е вързан.
Ако някой по запознат с радио техниката знае нека каже със сигурност, но ми се струва, че ще има значение как е свързано.


Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Антенен усилвател

Мнениеот ogogin » Чет 18 сеп 2014 22:04


Може да пробвам уикенда да ги разменя. Чудя се ако сменя антената дали няма да е по добре. Загледах се в една http://tpetrov.com/search.php?prod=A%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B0+%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B0+10139+%D1%81+%D1%83%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB някой има ли впечатления, вижда ми се доста евтина?!


Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Антенен усилвател

Мнениеот ogogin » Вто 23 сеп 2014 17:26


Привет колеги, усилвателя си бачка даже много добре, оказа се, че имам проблем с тунера на моето плеарче, след като го замених с друго за проба.... Посъветвай те ме за сервиз или някой колега, ако може да помогне?!
Плеара е pioneer DEH P5800 MP



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта