Няколко въпроса за аудио система на Пасат б 5.5

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
rejaxx
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 12 май 2014 18:40
Автомобил: VW Passat
Двигател: B5.5 AVF 2003
Местоположение: Плевен

Няколко въпроса за аудио система на Пасат б 5.5

Мнениеот rejaxx » Пон 27 юли 2015 20:14


Здравейте колеги,
Преди време започнаха да ми дрънчат оригиналните колони на пасата ( 2003г AVF ). Та реших да ги сменям понеже видях , че са се скъсали 2 от тях. Спрях се на Hertz DSK 165 и взех 2 комплекта и адаптери за монтаж. Също така сложих и усилвател https://www.technomarket.bg/products/09115814/blaupunkt-ema-455. Със свързването още обаче се появи небезизвестният шум в колоните , който наподобява на турбо. Разделил съм сигналните и токовите кабели на различни прагове , но не помага . Пробвах с обезшумителен
филтър , вярно изчезва шума ,но барабар с него и баса го няма.
Та единият ми въпрос е въпреки ,че четох къде ли не за този проблем
но няма оправия , какво може да се направи някой ако се е сблъсквал с този проблем и го е преодолял? Минуса съм го сложил под задните седалки ( колата е комби ), ако има на пасат б5.5 някакво изпробвано и безпроблемно място за слагане на минуса кажете да пробвам да го преместя , ако от това може да е проблема. И напоследък имам чувството , че музиката се разстройва сама , ако може така да се изразя. Настроя си усилвател, плеър както ми харесва и като тръгна на път започва я баса да намалява , я силата на звука да спада , а не мисля ,че си внушавам защото слушам басова музика така да се каже и като намалее баса го усещам веднага.
Ако успея да разреша тези проблеми ще поискам и съвет за по-силна задна линия. Но засега горенаписаното е по-големият проблем.
Поздрави !




Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Няколко въпроса за аудио система на Пасат б 5.5

Мнениеот radi_nrj » Пон 27 юли 2015 22:33


Подозирам, че имаш проблем със сигналните кабели.


rejaxx
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 12 май 2014 18:40
Автомобил: VW Passat
Двигател: B5.5 AVF 2003
Местоположение: Плевен

Re: Няколко въпроса за аудио система на Пасат б 5.5

Мнениеот rejaxx » Пон 27 юли 2015 23:08


И по точно ? Кабелите са Магнат , ако това е от значение.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Няколко въпроса за аудио система на Пасат б 5.5

Мнениеот radi_nrj » Пон 27 юли 2015 23:15


Тия странични ефекти се получават от лоша маса в сигнала. Най-често е в кабелите, но не е изключено проблема да е в плеъра или усилвателя. При мен проблема със звука наподобяващ турбина до сега се е появявал само веднъж докато ползваш един плеър Elite за кратко.


rejaxx
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 12 май 2014 18:40
Автомобил: VW Passat
Двигател: B5.5 AVF 2003
Местоположение: Плевен

Re: Няколко въпроса за аудио система на Пасат б 5.5

Мнениеот rejaxx » Пон 27 юли 2015 23:52


Значи пробвал съм 5-6 плеъра досега, в момента съм с Pioneer MVH-170UB.Усилвателя също го сменях точно за една минута го нямаше звука и пак си дойде. Интересното е ,че не винаги е силен този звук, един път е едва доловим , друг път е много силен . Абе ненормална работа. Ще пробвам да преместя минуса пък дано има ефект.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jilino и 74 госта