RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот pavel_andreev » Нед 15 апр 2012 10:23


Телевизионно покритие
По празниците пак пътувам. Искам да внеса малка корекция в написаното от мен преди няколко седмици. Всъщност има доста добро покритие от 10 км преди Пловдив до Бургас. Около Стара Загора има пропадане на сигнала по отсечката от магистралата до самият град и в началото на пътя Стара Загора - Нова Загора. След това покритието е много добро. Има MPEG4 покритие и в Ямбол и по пътя Сливен - Ямбол.

Ъпдейти на картите и firmware
За информация може да се гледа по няколко сайта (VW Navi, my-gti и др.) или аналогичните форуми като този. Аз следя какво става в немския, руския и австралийския такива. Самите файлове за сваляне, обаче се разпространяват на случайни места и са налични за малко време тъй като VAG преследвал хостващите таквиа неща. Дори VW Navi беше затворено и разорено от адвокати на фолцваген и сега съществуващият сайт е "нов" такъв. Източници на такива файлове за сваляне в повечето случаи са служители (бивши или действащи) на концерна, които по някаква причина не са лоялни към компанията. Докато картите подлежат на някакво копиране от човек, който си е купил диск (дали ще иска след като сам се е охарчил ?) то firmware е практически невъзможно да бъде намерен от външен човек. За това са и големите забавяния - например 8 версия за източна Европа (в която за пръв път има България) е налична от 10 август 2011 но се появи "в нета" на 22-23 септември. По някога (като за FW4020) се чака по 5-6 месеца).
Аз три пъти съм правил опит да си купя в България (в Порше) диск с карта на Източна Европа - за последен път след Нова Година. И трите пъти ми предлагат версия 3! (има 4, 5, 6, 7 и 8 всичките с по няколко ъпдейта).
Трябва се използват често търсачки и то различни от Google, на който вече по му подхожда определението цензор а не търсачка.




mokata7
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 28 апр 2012 8:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria, Troyan

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот mokata7 » Съб 28 апр 2012 9:09


Здравейте колеги, нов съм във форума и се обръщам за помощ, относно навигациа RNS 510 MFD3. Виждам, че тук има доста компетентни хора в това отношение. Притежавам такава навигациа и искам да си кача картата на България, така нар. версия 8 за Источна Европа. Навигацията ми е с фърмуер 2720, версия 1Т0035680 С. По принцип ме интересува и функцията видео в движение. До колкото разбирам тази фунция работи при фърмуер над 3800, следователно би трябвало да заработи и при мен след ъпдейт на фърмуера. Въпроса ми е, може ли някой колега да ми помогне с въпросния ъпдейт на фърмуера и карта? Поздрави и предварително благодаря!


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот pavel_andreev » Съб 28 апр 2012 18:48


Отговора ми е предназначен за mokata7.

Нещата, за които говориш са три и изчерпват почти всичко за това устройство:
1. Картата - 8 версия за Източна Европа върви на всички версии на firmware. Опитай да я източиш от някоя от посочените връзки или я потърси - според мен я има на доста места. Запиши я на DVD и я инсталирай в колата. Ако има технически проблеми - пиши ще помогнем.

2. Версията на устройството (C версия) позволява инсталирането на всички излезнали до момента firmware. Последният е 4020. От 3900 нагоре ще можеш да ползваш и потребителски POI-та за които съм писал в тази тема и най-важното - тя е кирилизирана. Инсталирането обаче съдържа сериозни рискове от умъртвяване на устройството. Трябва да се изчетат наличните материали (как се прави) и тогава да се експериментира.

3. Функцията видео в движение е третото нещо, което работи на абсолютно всяка версия на firmware включително и на твойта. Потърси го също из мрежата или нaмери някой да ти го инсталира. Аз съм обещал, че няма да го раздавам. Един път инсталирана тази възможност не се маха дори при инсталация на нов firmware.

Успех !

Последна промяна от pavel_andreev на Нед 29 апр 2012 22:38, променено общо 1 път.


mokata7
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 28 апр 2012 8:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria, Troyan

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот mokata7 » Нед 29 апр 2012 17:01


Здравей, първо искам да брагодаря за бързия отговор. Още преди да ти пиша се опитах да свалям въпросните файлове. Свалям, но не мога да ги отворя и ако по принцип бях успял да се оправя, сам разбираш, че нямаше да търся помощ по форумите. Това за скоростите на запис и качествените носители го знам, но проблема ми е, че въобще немога да стигна до там. Що се касае за ъпдейтите на фърмуера това, което си го написал достатъчно ли е за да не стане гаф с навигацията “да не се пали автомобила, да не се поставя ключа в контакта, да не се прекъсва процеса, който продължава около един час“. Предлагат ми тая услуга - ъпдейт, карта на България и функцията видео в движение срещу заплащане от 50 лв., но не знам на какви пишман майстори ще попадна и дали няма да да бъде голям риска от “умъртвяване“ на самото устройство, за което и ти самият говориш, а и офертата е от София, което ме затруднява допълнително. Понеже разбирам, че пътуваш много в страната и чужбина, аз съм от Троян и ще се радвам, ако имаш път или минаваш през Троян по някакъв повод, да се запознаем лично и ако може да свършим въпросните неща по навигацията, срещу заплащане разбира се, да пием по една Троянска сливова или ако се съгласиш или предложиш някакъв друг вариант да го обсъдим. Сериозен съм, не търся това с комерсиална цел и го искам за лично ползване. Забравих да спомена, че автомобилът ми е Seat Leon 2008 г., а навигацията е от VW, произведена Май, 2010 г. и работи без проблем. Надявам се, че ще ме разбереш превилно, нали форумите са за това да си помагаме. Поздрави!


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот pavel_andreev » Нед 29 апр 2012 22:42


Надявам се, че ще ме разбереш превилно, нали форумите са за това да си помагаме. Поздрави!


Да така е, съгласен съм - форумите са за да си помагане. И дума не може да става за пари - не съм взел на никой и не се каня да взимам.

Моля, кажи ми какви точно файлове си свалил до момента или къде спира всичко за да се опитам да помогна.
Поздрави.
Павел

За FW4020 виж тук:
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4017094

За 7693 (V8 източна Европа) в момента тези места работят но не знам до кога:
http://rapidlibrary.com/files/cd-7693-s ... icqon.html
http://www.yoddl.com/apps/31791-vw-navi ... m-edition/ Виж тегленето на части най-долу на страницата.


Потребителски аватар
fena_vd
Мнения: 329
Регистриран на: Съб 03 фев 2007 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот fena_vd » Чет 31 май 2012 9:18


Колеги а за RCD 510 може ли да споделите нещо, въпросната карта за източна европа явно не става.


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот bnick » Чет 31 май 2012 18:48


fena_vd написа:Колеги а за RCD 510 може ли да споделите нещо, въпросната карта за източна европа явно не става.


RCD 510 не е навигация :roll:


Потребителски аватар
MK4
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто 22 апр 2008 11:01
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARY 2003
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот MK4 » Пет 01 юни 2012 15:55


Тези карти за Източна Европа за Туарег 2007 година (фейслифт) стават ли?
Не знам какъв модел му се води навигацията.


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот pavel_andreev » Пет 01 юни 2012 18:19


Ами колеги моля ви бъдете по-сериозни. Като искате да ви помогнем поне си дайте труда да определите какво ви е устройството! Ако не можем по друг начин - поне като децата по картинки. Имате чичко ви Гугъл: Почнете да пишете vw touareg navigation systems и ще имате на снимки на всички навигации инсталирани някога в тази джипка. Или http://vwnavi.com. Как да помгнеш на някой, който не може да отдели 5-7 минути за да определи поне какво устройство има? Тези, които поназнайват нещо и отделят време да го споделят с друг изглеждат като някакви глупаци на фона на "Не знам какъв модел му се води навигацията."

Последна промяна от pavel_andreev на Съб 02 юни 2012 8:20, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот LILO&STICH » Пет 01 юни 2012 21:47


pavel_andreev написа:Ами колеги моля ви бъдете по-сериозни. Като искате да ви помогнем поне си дайте труда да определите какво ви е устройството! Ако не можем по друг начин - поне като децата по картинки. Имате чичко ви Гугъл: Почнете да пишете vw touareg navigation systems и ще имате на снимки на всички навигации инсталирани някога в тази джипка. Или http://vwnavi.com. Как да помгнеш на някой, който не може да отдели 5-7 минути за да определи поне какво устройство има? Тези, които поназнайват нещо и отделят време да го споделят с друг да изглеждат като някакви глупаци на фона на "Не знам какъв модел му се води навигацията."

МНого точно казано!
:bowdown


v_d_lazarov
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 16:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот v_d_lazarov » Съб 16 юни 2012 11:35


Здравейте , да попитам има ли карти на България за RNS 2 и ако има дайте някое линкче


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот pavel_andreev » Пон 18 юни 2012 0:53


За съжаление не. Както и друг път е споменавано на много места и от много хора в този форум - изглежда немците не се канят да издават карти за тази част на света за моделите произвеждани от тях през 2000-2007 година. Още съм оздачен, поради каква причина направиха това за MFD3 (RNS510). Последното се продава с нов автомобил в България (от Порше БГ ООД), но карти за него НЕ! Въпреки, че произведаха такава - версия 8EE. Не само българите можем да правим циркови номера ... :lol:

P.S. Изглежда ги е страх, че някой от служителите на Порше ще прекопира дисковете и ще ги "пусне в Интернет". По този повод мога да кажа: Драги ми немски търговецо, тези карти ги има все още на твърде много места из Интернет и който ги търси по този начин ще ги намери. Започни да ги продваш в България, на цената на която ги продаваш в Европа и ще бъдеш (приятно) изненадан, че дори хора като мен ще си купят!


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот pavel_andreev » Вто 24 юли 2012 8:15


RNS 510 има нови възможности, които засега се предлагат само в Северна Америка. Устойството може да приема данни от сателит, като от там получава подробни метеорологични данни за времето, които наслагва върху картата с пътищата (или показва отделно), а също и данни за затворени, ремонтирани пътища и задръствания. Наричат "нещото" Sirius service.

В Европа върви TMC2 системата, показваща затворени пътища, катоастрофи и задръствания. В София също работи такава система, като за сега показва нескончаемо ремонтираните от 5 години от ББ пътища в града. За съжаление предавателя на 104Mhz не е известен на устройството. Ако някой има идея как да го добавим към firmware нека "сподели на глас" идеи за това.

Чакаме с нетърпение и новата карта (V9) за източна Европа. Тази на BMW излезна и ако се добера до нея ще се опитам да я преработя за WV.


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот pavel_andreev » Съб 08 сеп 2012 7:52


Мисля, че настъпва краят на "техническия" живот на RNS510. В последните няколко дни VW показа официално в Берлин новият Golf 7. Съдейки от снимките, той е снабден с друго устройство от серият RNS850 - най вероятно RNS550. Има много общо с RNS510, но разбира се VW остават верни на себе си - взети са мерки за да се възпрепятства лесната замяна между двете устройства.

vw_golf_7_2013_14.jpg


Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот borri » Нед 09 сеп 2012 17:23


колега а за западна Европа от къде може да се свали специално за Испания,на моята има само до Италия,това е за RNS510 na passat cc 2009г,а и от темата разбрах че двете карти не могат да бъдат на твърдия диск,и най лошото е че,аз съм много бос в тия неща.Благодаряти предварително :beer



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта