проблем със Сони CDX-GT414U

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
steffy_333
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 27 авг 2008 15:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

проблем със Сони CDX-GT414U

Мнениеот steffy_333 » Чет 28 авг 2008 13:00


Здравейте!Моля за малко помощ.Наскоро си купих Сони CDX-GT414U и първоначално нямах никакви проблеми и бях супер доволна.В последствие касетофона започна да губи контакт - изгасва целия и след около 5 - 6 секунди възстановява захранването ,но с нулирани настройки на всичко - радио,часовник и т.н.Носих го в сервиза на Сони - "Дарлигтон" и човекът от там ми каза,че проблемът е в някаква интегрална схема,която я е сменил и вече всичко трябва да е ОК.Естествено,5 минути след като карах с "поправения"касетофон , проблемът се появи отново.А докато този касетофон беше в сервиза,използвах друг касетофон на Сони и всичко беше ОК,което ме навежда на мисълта,че проблемът е в самия касетофон,не в свързването и кабелите.Отидох пак в "Дарлингтон" ,но за съжаление не можаха да ми дадат адекватен отговор и касетофона си остана така.А той е чисто нов и струва 240 лв,нито е изпускан ,удрян или нещо такова.Моля , ако някой е имал същия проблем или някаква идея ,защо се случва това,да ми отговори.Много благодаря предварително!




Потребителски аватар
los_tigros
Мнения: 1894
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Мнениеот los_tigros » Чет 28 авг 2008 13:23


Здравей и добре дошла.Ако е гаранционен още направо искай да ти го сменят.Може да е фабричен дефект.


steffy_333
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 27 авг 2008 15:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот steffy_333 » Чет 28 авг 2008 13:34


Много благодаря :)
А случайно дали можеш да ми кажеш какъв е редът за връщане,защото никога не ми се е случвало такова нещо и ми е много неприятно.С такова желание си го купих и толкова време се чудих дали да е точно този касетофон. :cry:


Потребителски аватар
WDW
Мнения: 1505
Регистриран на: Чет 12 авг 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот WDW » Чет 28 авг 2008 13:56


Пробвай да го смениш, но ако не стане нищо свиркай да помагам да го оправяме!


Потребителски аватар
los_tigros
Мнения: 1894
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Мнениеот los_tigros » Чет 28 авг 2008 13:57


Ами върви в магазина от където си го купила и им кажи,че касетофончето вече е оправяно при лицензиран сервиз,но проблема не е решен.Също така си го носила втори път и не са ти помогнали.
Важно е м/у другото да са ти го поставяли също в лицензиран сервиз,който да си е сложил печата на гаранционната карта.Пиши ако има нещо друго :wink:


Потребителски аватар
BigTo
Мнения: 576
Регистриран на: Пон 21 юли 2008 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот BigTo » Чет 28 авг 2008 16:06


При мен тоя номер ставаше, на JVC - там проблема беше, че вътре имаше батериика, която служи да вторично захранване при паметта на CD-то и тази батериика беше свършила - сменихме и всичко се оправи.

ПС: Давам идея за Sony не знам дали има такова нещо


Потребителски аватар
Taffy
Мнения: 85
Регистриран на: Пон 08 ное 2004 14:05
Автомобил: Audi A4
Двигател: ADR 2000
Местоположение: София

Мнениеот Taffy » Пон 01 сеп 2008 15:50


Здравейте,

искам и аз да попитам за същия плейър, но за друг проблем.(Имах преди това Pioneer).

Сега като сложих този плейър алармата ми се включва на всеки час. Казаха ми, че Sony-то имало изискване да се свърже към +-са на контактния ключ зякаква защита.

Въпроса ми е има ли някой представа, кой от двата по дебли кабела е +-са или кабела, в който да се целя. (Те са червен и червен с черно).

Мерси.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта