защо Gamma V (Blaupunkt, Portugal) не помни настройките си ?

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

защо Gamma V (Blaupunkt, Portugal) не помни настройките си ?

Мнениеот Peteff » Съб 20 дек 2008 17:36


здравейте колеги , става въпрос за Gamma V (Blaupunkt, Portugal) . някой може ли да ми каже защо гамата ми не си помни настройките за ниски , високи , и балансите ? кофти е защото всеки път като го пусна и трябва да ги настройвам наново ... може би трябва да се пипне нещо в настройките ? някой има ли идея ? а може би има някой мануал за да видя коя настройка за какво е ? имам един пдф фаил с юсер мануал но там общо взето не пише каквото ме интересува . само са обяснени изходите отзад , как се въвежда кода , и има схеми на самата електроника.като задържа бутона TP се влиза в настройките , но там коя за какво е нямам идея . някой ако знае да сподели .мерси предварително




Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Съб 20 дек 2008 19:52


Не си му сложил постоянно захранване (+), вързан е само за + на контакт.


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Мнениеот Peteff » Нед 21 дек 2008 13:50


не мисля че е така защото мога да го пускам като не съм на контакт . но от др. страна когато изкарам ключа се изключва.заводска му работа ...между другото преди ми беше с др. настройки касетофона и ги бях сменил на тези на които ми е в момента (които искам да сменя сега).явно го е запомнил , но как само той си знае . айде бе колеги никой ли не разбира от тая пуста гама :)


misho_GTI
Мнения: 1987
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 11:29
Автомобил: 1990 Golf GTI + 1991 Country
Двигател: PB 112 + 1P 98
Местоположение: София

Мнениеот misho_GTI » Нед 21 дек 2008 13:57


Peteff написа:не мисля че е така защото мога да го пускам като не съм на контакт . но от др. страна когато изкарам ключа се изключва.заводска му работа ...между другото преди ми беше с др. настройки касетофона и ги бях сменил на тези на които ми е в момента (които искам да сменя сега).явно го е запомнил , но как само той си знае . айде бе колеги никой ли не разбира от тая пуста гама :)
ами същото при по-новите VW вместо да си дал на контакт за да слушаш радио е нужно само да си сложил ключа. :wink: Та както каза колегата vasstop трябва да сложиш единия плюс(може и двата и така ще можеш да слушаш музика и без да си сложил ключа) на постоянен плюс (с две думи направо от плюса на акомулатора) :!:


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Нед 21 дек 2008 15:58


На евробуксата отзад като го извадиш трябва да има червен и жълт кабели.
Трябва да свържеш червен с червен и жълт с жълт.
Ако не знаеш какво правиш, във всеки един аудио сервиз ще ти го оправят за 5 мин.


Потребителски аватар
vanko_5
Мнения: 433
Регистриран на: Пет 12 сеп 2008 8:27
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот vanko_5 » Пон 22 дек 2008 14:21


сварзваи двата кабела червен и жалт кам захранването и сичко трябва да е ок


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Мнениеот Peteff » Пон 22 дек 2008 18:41


мерси колеги ще пробвам тези дни да видим какво ще стане , а за справянето ще се справя как няма , аз дрл сам си сложих пак камоли тази операция :))


Потребителски аватар
vanko_5
Мнения: 433
Регистриран на: Пет 12 сеп 2008 8:27
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот vanko_5 » Вто 23 дек 2008 19:20


пробвай и сподели резултата ако може


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Мнениеот Peteff » Сря 24 дек 2008 13:07


странна работа . днес се качвам в колата и гледам настройките от вчера си седят.сега се чудя защо така се получава при положение че нищо не съм пипал по колата


mi_ho
Мнения: 192
Регистриран на: Вто 19 дек 2006 12:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот mi_ho » Сря 24 дек 2008 13:19


Колега, я си провери акумулатора. Виж дали клемите са добре стегнати, ако можеш провери и масата към рамата. Ако има нещо недобре затегнато е възможно при голям товар /стартер/ за момент да изчезва захранването и тогава ще загуби настройките.


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Мнениеот Peteff » Сря 24 дек 2008 13:26


то не ги губи а просто помни предпоследните които съм въвел . но както споменах днес си беше с последните , които не мисля да пипам за сега и ще си карам с тях . а относно акумулатора мисля че всичко е добре стегнато .още нещо - касетофона го пускам и спирам само при работещ автомобил така че си мисля че даже и да има пад в напрежението то то ще е когато касетофона не работи и няма как този пад да се отрази на настройките . бе откачена работа . мерси за помоща все пак . ако пак нещо се обарка ще дерзая :)



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 136 госта