пасат б5 проектче - продължавам

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

пасат б5 проектче - продължавам

Мнениеот Peteff » Чет 09 апр 2009 11:09


здравейте колеги.понеже сякаш съм зарибен на тема музика реших да ви споделя какво съм направил до сега по автомобила си

отначало си бях със сток музиката на пасата - гама 5 с 4-те оригинални тонколонки
касетофончето , с което съм и до днес но мисля да го сменям скоро
Изображение

понеже не ми се сменяше оригиналния касетофон защото се връзва с интериора а и е малко привлекателен за авто джамбазите търсих някакво устройство с което да слушам от флашка музика . и взех че го открих - хкарлинк плейер . с помоща на приател го поръчахме от ебай и останах доста доволен от него като цяло.ето темата с монтажа му
viewtopic.php?f=11&t=97547

Изображение

понеже слушам музика силничко взех че издъних една от тонколонките . първо мислих да търся оригинална но след това реших да ги сменя.спрях се на марката длс.поръчах си 2 мидбаси р6 за отпред и 2 226-ци за отзад . оказа се обаче че мидбасите отпред опират в стъклата и се наложи да ги сложа задни.

един слънчев ден взех че на шега си купих от един познат едно басче

Изображение

а то имаше нужда от усилвател и окабеляване.за усилвател избрах модела на кеноод кас 6203.с него има шанс за захранване на по силен бас след време.

Изображение

ето и окабеляването гроунд зеро, но не помня колко квадрата беше

Изображение

един друг слънчев ден ме прехвана и ги монтирах.захранващия кабел прекарах от акумулатора през едно гумено уплътнение за тръбите на климата,там излиза зад жабката,оттам по десния праг и право в багажника.за изход от касетофона до усилвателя си купих специална букса за блаупункт с 2 камбанки и ремоте.нямам снимка на нея

скоро ме прихвана да слагам шумоизолация на колата,бях чел доста по въпроса.спрях се на стп изолация вибропласт м1 тъй като цената беше по изгодна от битмаст бомб-а.същевременно реших да си сложа мидбасите отпред а 226-ците отзад.за целта трябваше да ги изнеса извън корите за да не опират в стъклото при спуснатото му положение.един ден се заех и направих фланци от пдч и понеже дупката на ламарината където лежи тонколонката , и дупката на самата кора са изместени една спрямо друга се наложи леко да мардам ринговете за да си дойдат двете дупки.след като залепих ринговете отгоре ги намазах със черен силикон , който много цапа:)ето какво се получи

Изображение

Изображение

Изображение

реших освен самите врати да изолирам 4-те кори и кората на багажника.за целта използвах облицовки за пвц тръби от тези меките - 1 см дебелина.лепих ги отново със приятеля ми черния силикон.

забравих да спомена че махнах оригиналните мрежички на корите и вътре гумените уплътнения между кората и ламарината за която се захващаха оригиналните говорители

Изображение

след това идва ред на самата шумоизолация която порачах от една софийска фирма занимаваща се с озвучаване.и понеже колата ми седя без кори един месец тъй като нямах време и всичко ставаше много бавно прословутата криза ми помогна.та пуснаха ме една седмица в неплатена и се отвори време за екшън.не си давах зор . за 3-4 дена цялата я оправих.ето какво се получи

преди

Изображение

и след

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

ето и самите листове шумоизолация как изглеждат

Изображение

а ето и крайния ефект с монтирани р6-ци и 226-ци

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

на 226-ците съм закачил кабела само за ниските честоти защото оригиналните високочестотни говорителчета които са си в колата свирят доволно.бас касата също свири само ниски в благодарение на нискочестотния филтър който има усилвателя.него пък съм го намалил максимално че получавам земетресения в тялото :)

отливки не ми се правеха тъй като е трудоемко,незнам как точно става,не ми се занимаваше а и съм скаран със свободното време.мисля че с пдч ринговете ефекта е близък до отливките.така ползвам обема на вратата,който предполагам е големичак за тези говорителчета,но няма да ходя по състезания я.всичко се прави за мен,да ми е приятно

скоро може би ще има смяна на касетофончето за да чуя на какво наистина са способни длс-ите :)предните са 80 вата номинална а задните 60 .гамата едва 20...
надявам се ви е било интересно,ако има въпроси ще отговарям

Последна промяна от Peteff на Пон 02 авг 2010 11:00, променено общо 1 път.




misho_GTI
Мнения: 1987
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 11:29
Автомобил: 1990 Golf GTI + 1991 Country
Двигател: PB 112 + 1P 98
Местоположение: София

Re: пасат б5 проектче - донякаде завършено

Мнениеот misho_GTI » Чет 09 апр 2009 11:25


Peteff написа:...

В правилна насока си! :wink:
Но, тези диелес-и си искат усилвател.
Каквото и сиди да сложиш, не може да ги захрани.
Не се подвеждай по това, че на сидито пише например 4х50в, пълни глупости, реално мощността на хубавите сидита варира м/у 20-27вата на канал.
Можеш със сидито да храниш само задна линия, а за предна да си вземеш усилвател, или обратното, както си решиш, но по-добре предните да са на усилвател.
Също може всичко да сложиш на 4-канален усилвател, така звука ще е доста по-добър, ще намалее кривеенето, абе вградените усилватели в сидитата са...зле.


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: пасат б5 проектче - донякаде завършено

Мнениеот Peteff » Чет 09 апр 2009 12:12


знам че не са точно 50 вата ама се пак по добре ще храни отколкото 20 ватовата гама,а и качеството мисля че ще е по добре


misho_GTI
Мнения: 1987
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 11:29
Автомобил: 1990 Golf GTI + 1991 Country
Двигател: PB 112 + 1P 98
Местоположение: София

Re: пасат б5 проектче - донякаде завършено

Мнениеот misho_GTI » Чет 09 апр 2009 12:13


Peteff написа:знам че не са точно 50 вата ама се пак по добре ще храни отколкото 20 ватовата гама,а и качеството мисля че ще е по добре

Да, малко, но друго си е усилвател.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: пасат б5 проектче - донякаде завършено

Мнениеот radi_nrj » Чет 09 апр 2009 13:21


Поздравления за проекта и изпълнението. А колкото до гамата - тя е в действителност 20W на канал, а моя Алпин е 4х16 при 1% изкривявания и 14.4V захранване т.е. при работещ двигател. На акумулатор 4х10W и като усиля до край става лудница.


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: пасат б5 проектче - донякаде завършено

Мнениеот Peteff » Чет 09 апр 2009 13:29


мерси . и при мене става лудница сега ... представям си с по мощен касетофон какво ще прави , но всичко с времето си :) а този алпин що такъв слабичък


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: пасат б5 проектче - донякаде завършено

Мнениеот radi_nrj » Чет 09 апр 2009 14:53


Peteff написа:мерси . и при мене става лудница сега ... представям си с по мощен касетофон какво ще прави , но всичко с времето си :) а този алпин що такъв слабичък


Те всички са така и гамата дига над 1% изкривявания на 15W. Иначе почти всички ползват едни интеграли - по 2 броя 2х18, 2х22 или 2х25.


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: пасат б5 проектче - донякаде завършено

Мнениеот Peteff » Чет 09 апр 2009 15:05


зле значи , защо тогава пишат 4х50 ... рекламен трик ли какво


misho_GTI
Мнения: 1987
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 11:29
Автомобил: 1990 Golf GTI + 1991 Country
Двигател: PB 112 + 1P 98
Местоположение: София

Re: пасат б5 проектче - донякаде завършено

Мнениеот misho_GTI » Чет 09 апр 2009 15:10


Peteff написа:рекламен трик

:да:


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: пасат б5 проектче - донякаде завършено

Мнениеот skotis » Пет 10 апр 2009 17:27


Това 4х50 е много интересно. Аз допреди месец бях с един пайнер за 300лв 4х50 (9.1 озвучаване в колата, 4 канален усилвател) и свиреше доволно, даже супер, но откакто взех от един колега неговия пайнер (нов е 1500 лв.) Dolby Digital, DTS, DVD 7" ... простооо разликата е от земята до небето, а и той е 4х50. Много по-мощен, чист звук, баса е друг даже!

Та, колега извода е: вземи си максимално скъпо основно устройство, има защо! А не нещо да свири там ;)


Потребителски аватар
naka_76
Мнения: 107
Регистриран на: Чет 08 дек 2005 20:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: пасат б5 проектче - донякаде завършено

Мнениеот naka_76 » Вто 14 апр 2009 8:40


Супер е станало. Само да питам , тези листи за шумоизолацията откъде ги взе и каква им е цената? Може и на ЛС.


Потребителски аватар
rollin
Мнения: 668
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 21:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Първомай

Re: пасат б5 проектче - донякаде завършено

Мнениеот rollin » Вто 14 апр 2009 13:52


naka_76 написа:Супер е станало. Само да питам , тези листи за шумоизолацията откъде ги взе и каква им е цената? Може и на ЛС.

STP-тое доста скъпо, ако не се лъжа беше нещо от сорта на 10лв за 10см2
Иначе поздравления колега за проекта, много правилно подбрани компоненти с изключение на тея Магнати.....


misho_GTI
Мнения: 1987
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 11:29
Автомобил: 1990 Golf GTI + 1991 Country
Двигател: PB 112 + 1P 98
Местоположение: София

Re: пасат б5 проектче - донякаде завършено

Мнениеот misho_GTI » Вто 14 апр 2009 15:03


naka_76 написа:Супер е станало. Само да питам , тези листи за шумоизолацията откъде ги взе и каква им е цената? Може и на ЛС.

Във Aval го има.
:wink:


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: пасат б5 проектче - донякаде завършено

Мнениеот radi_nrj » Вто 14 апр 2009 16:44


rollin написа:STP-тое доста скъпо, ако не се лъжа беше нещо от сорта на 10лв за 10см2


всъщност е 8лв за 100см2 т.е. 80лв за 1м2.


misho_GTI
Мнения: 1987
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 11:29
Автомобил: 1990 Golf GTI + 1991 Country
Двигател: PB 112 + 1P 98
Местоположение: София

Re: пасат б5 проектче - донякаде завършено

Мнениеот misho_GTI » Вто 14 апр 2009 16:47


radi_nrj написа:
rollin написа:STP-тое доста скъпо, ако не се лъжа беше нещо от сорта на 10лв за 10см2


всъщност е 8лв за 100см2 т.е. 80лв за 1м2.

10см=0.1м
100см=1м

:wink:



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 133 госта