кабел с ф9 колко квадрата е

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: кабел с ф9 колко квадрата е

Мнениеот radi_nrj » Чет 25 юни 2009 12:49


lozan67 написа:Незнам как го смятате, но многожилен кабел с диаметър 10мм с изолацията е 25кв.мм.



Много си прав, но на мен хич не ми мина през ъкъла, че може за до е мерил с изолацията :banghead:




Потребителски аватар
_NqKoI_
Мнения: 530
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 12:36
Автомобил: Golf 2
Двигател: ABF
Местоположение: Plovdiv

Re: кабел с ф9 колко квадрата е

Мнениеот _NqKoI_ » Чет 25 юни 2009 18:39


заголих си го и тогава го премерих с шублера :) не сам чак толкова тъп и както написах към кабела ми дадоха и кабелни обувки и тяхния вътрешен размер също беше 9 мм и не бях сигурен колко кв е кабела


jijane
Мнения: 421
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 23:14
Автомобил: Караше Honda Civic
Двигател: D14Z4 1998
Местоположение: Пловдив

Re: кабел с ф9 колко квадрата е

Мнениеот jijane » Чет 25 юни 2009 19:19


Квадратурата на кабели във всякакви стандарти се дава без изолацията, поради простата причина, че има различни дебелини на изолацията според предназначението на кабела.
Много ми е интересно откъде ги купувате тия кабели с такива квадратури, 60 квадрата, 12 квадрата? Това ми се струва, че е по китайския стандарт.
Питам защото аз като купувам кабели стандарта е съвсем друг ....6, 10, 16, 25, 35, 50, 70 и така нататък квадрати. Какви са тези измислени 12 квадрата, 60 квадрата и тем подобни?

Естествено, че кабелната обувка ще е с по-голям отвор от диаметъра на кабела иначе как ще го навреш вътре.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: кабел с ф9 колко квадрата е

Мнениеот radi_nrj » Чет 25 юни 2009 21:14


_NqKoI_ написа:заголих си го и тогава го премерих с шублера :) не сам чак толкова тъп и както написах към кабела ми дадоха и кабелни обувки и тяхния вътрешен размер също беше 9 мм и не бях сигурен колко кв е кабела


Имах в предвид, че аз съм тъпия защото не се сетих да те питам :beer

jijane написа:Питам защото аз като купувам кабели стандарта е съвсем друг ....6, 10, 16, 25, 35, 50, 70 и така нататък квадрати. Какви са тези измислени 12 квадрата, 60 квадрата и тем подобни?


Тези сечения, които си изброил се ползват в енергопреносната мрежа и в сградни инсталации. Докато при автомобилите се срещат доста "екзотични" квадратури поради ред причини една от, които е и теглото.


jijane
Мнения: 421
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 23:14
Автомобил: Караше Honda Civic
Двигател: D14Z4 1998
Местоположение: Пловдив

Re: кабел с ф9 колко квадрата е

Мнениеот jijane » Чет 25 юни 2009 21:56


radi_nrj написа:
_NqKoI_ написа:заголих си го и тогава го премерих с шублера :) не сам чак толкова тъп и както написах към кабела ми дадоха и кабелни обувки и тяхния вътрешен размер също беше 9 мм и не бях сигурен колко кв е кабела


Имах в предвид, че аз съм тъпия защото не се сетих да те питам :beer

jijane написа:Питам защото аз като купувам кабели стандарта е съвсем друг ....6, 10, 16, 25, 35, 50, 70 и така нататък квадрати. Какви са тези измислени 12 квадрата, 60 квадрата и тем подобни?


Тези сечения, които си изброил се ползват в енергопреносната мрежа и в сградни инсталации. Докато при автомобилите се срещат доста "екзотични" квадратури поради ред причини една от, които е и теглото.


Тези квадратури съм ги дал само за пример как е стандарта, пък и не съм казал, че купувам кабели за сградни инсталации. Още не съм срещал човек, който да иска да му се направи да речем инсталацията със 25 квадрата едножилен кабел със изолация от силиконов каучук.

По принцип се занимавам само със "екзотични" кабели със определено приложение и там откъдето купувам кабели с такива т.н. "екзотични" квадратури няма. От това място купуват доста хора, една не малка част са и автомобилните жикаджии.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: кабел с ф9 колко квадрата е

Мнениеот radi_nrj » Пет 26 юни 2009 9:13


jijane написа:Тези квадратури съм ги дал само за пример как е стандарта, пък и не съм казал, че купувам кабели за сградни инсталации. Още не съм срещал човек, който да иска да му се направи да речем инсталацията със 25 квадрата едножилен кабел със изолация от силиконов каучук.

По принцип се занимавам само със "екзотични" кабели със определено приложение и там откъдето купувам кабели с такива т.н. "екзотични" квадратури няма. От това място купуват доста хора, една не малка част са и автомобилните жикаджии.


Така e, но аз имам и пресен пример. Ще инсталирам един усилвател в кола, човека идва и си носи всичко кабели, предпазител и усилвател. Обаче аз обичам да си изпипвам работата и да слагам кабелни обувки на всякъде където може, които трябваше да закупя. Познай с какво сечение беше кабела :twisted: 8мм2 знам, че такъв стадарт няма ама държа кабела в ръцете си и на изолацията пише 8мм2 (малко като бай Ганьо и жирафа, дето Ганьо го погледнал и заключил - Е те такова животно нема). Отивам в централния офис на един от най-големите вносители на Електро арматура и им показвам кабела, а те също го погледнаха като бай Ганьо - жирафа. Е взех такива за 10мм2 и работата с малко повече стискане на кримпвачките стана.

Така, че такива неща вече не ме впечатляват :beer


jijane
Мнения: 421
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 23:14
Автомобил: Караше Honda Civic
Двигател: D14Z4 1998
Местоположение: Пловдив

Re: кабел с ф9 колко квадрата е

Мнениеот jijane » Пет 26 юни 2009 17:17


radi_nrj написа:
jijane написа:Тези квадратури съм ги дал само за пример как е стандарта, пък и не съм казал, че купувам кабели за сградни инсталации. Още не съм срещал човек, който да иска да му се направи да речем инсталацията със 25 квадрата едножилен кабел със изолация от силиконов каучук.

По принцип се занимавам само със "екзотични" кабели със определено приложение и там откъдето купувам кабели с такива т.н. "екзотични" квадратури няма. От това място купуват доста хора, една не малка част са и автомобилните жикаджии.


Така e, но аз имам и пресен пример. Ще инсталирам един усилвател в кола, човека идва и си носи всичко кабели, предпазител и усилвател. Обаче аз обичам да си изпипвам работата и да слагам кабелни обувки на всякъде където може, които трябваше да закупя. Познай с какво сечение беше кабела :twisted: 8мм2 знам, че такъв стадарт няма ама държа кабела в ръцете си и на изолацията пише 8мм2 (малко като бай Ганьо и жирафа, дето Ганьо го погледнал и заключил - Е те такова животно нема). Отивам в централния офис на един от най-големите вносители на Електро арматура и им показвам кабела, а те също го погледнаха като бай Ганьо - жирафа. Е взех такива за 10мм2 и работата с малко повече стискане на кримпвачките стана.

Така, че такива неща вече не ме впечатляват :beer

Точно за това говоря и аз, китайко направил кабела с някаква си негова измислена квадратура, но пропуснал да направи и присъединителни елементи с тази квадратура :lol:

При мене няма компромиси с кабелите и другите апаратури, като единственото изискване е после каруцата да работи ефективно и безпроблемно, защото работи ли както трябва значи вади манги, а на тях това им е в главата само.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта