Проблем с аларма Thor CF425

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Проблем с аларма Thor CF425

Мнениеот XpacTa » Чет 08 апр 2010 19:50


Здравейте, колеги.

Имам проблем с алармата на колата на приятелката ми - независимо от режима някакво реле вътре прави три цъкания като мигачите мигат, след това има пауза и отново три цъкания. Алармата се включва и изключва нормално, светодиода си реагира нормално, но през цялото време реленцето си цъка. Спира единствено ако я вкарам в режим на програмиране. Цялата работа започна като я закарахме при един майстор, да я огледа за да й оправя разни козметични проблеми по ламарините. Той нещо разцъка яко дистанционното и след това като се качих да изкарвам колата чух че релето цъка. За съжаление нямахме книжка на алармата и той пробва да маха бушоните (независимо че махна и четирите цъкането не спря). Пробвахме със разкачане на акумулатора, но без ефект. Накрая майстора изключи целия куплунг и на другия ден приятелката ми закара колата при алармаджията който навремето й е монтирал алармата. Естествено когато той включил куплунга нямало проблеми и така докато не си стигнахме вкъщи (по-точно докато не даде мигач да завие към нас). Преди това е карала около 30 минути, естествено с яко мигачи и спря да ме вземе на аварийки, та ми се струва че не може да е от мигачите, но не разбирам толкова. Единствената полза от ходенето до алармаджията е че й е дал книжка която уж е на алармата, въпреки че нещата не съвпадат съвсем - примерно в книжката пише че вкарването в режим на програмиране е с задържане на бутона за заключване а всъщност е със задържане на бутоните за отключване и заключване. Както и да е - пробвах да включвам и изключвам всички възможни функции, но без ефект. Дали имате някакви идеи на какво може да се дължи?

Ето снимки на дистанционното и схемата на алармата ако ще помогнат на някого:
Изображение

Изображение




XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с аларма Thor CF425

Мнениеот XpacTa » Пет 09 апр 2010 17:40


Оказва се че нещо около нас излъчва и я побърква алармата. Рутера ми си е на все същия канал (което не значи че не му е избила чивията и не е почнал да хвърля интернет в половин София, но е малко вероятно). Сега алармаджията ще мъдрува какво може да се направи, а аз мъдрувам на каква честота е тъпата аларма и какво може да излъчва на тази честота... извънземни?!?


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с аларма Thor CF425

Мнениеот XpacTa » Пет 09 апр 2010 19:28


Мммдаа - значи алармаджията се оказа пълно дърво - извика ни пак в сервиза без никаква идея какво може да се направи освен да предложи нова аларма за 120 лева. Сега пробвах с изключване на рутера - естествено не е от него, довечера мисля да обикалям из квартала за да установя границите на зоната. Иначе намерих като честота на алармата 315HZ или 433.92HZ


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Проблем с аларма Thor CF425

Мнениеот bobocamaro » Пет 09 апр 2010 19:46


Търси шахта с колектори и кабели на енергото.Виждал съм го с очите си,колата върху капака паркирана и пищи от само себе си.


Потребителски аватар
NIKeSh0
Мнения: 106
Регистриран на: Вто 08 апр 2008 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Проблем с аларма Thor CF425

Мнениеот NIKeSh0 » Пет 09 апр 2010 21:18


Проблема е от шоковия датчик махни шока и ще се оправи .... А проблема с мигачите може да се побърква алармата ако не са сложени диоди към мигачите на алармата ..


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с аларма Thor CF425

Мнениеот XpacTa » Пет 09 апр 2010 21:43


Ако е от шоковия датчик - защо става само пред нас. Разбирам да живеех в Банишора и къртицата да е под блока - ама не е такъв случая. По-скоро нещо излъчва, вече се чудя дали някак си не се е програмирала алармата да го мисли за дистанционно. За шахтата на енергото - и аз мисля за нещо от сорта, но обхвата на зоната е доста голям, трудно ще е от енергото.


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с аларма Thor CF425

Мнениеот XpacTa » Нед 11 апр 2010 19:34


В крайна сметка май я оправих (или някой си е спрял излъчвателя) - хванах и препрограмирах дистанционното, не знам дали има логика, но като вкарах алармата в режим за програмиране на дистанционни, цъках 4 пъти подред бутона с надеждата така да се запише 4 пъти едно и също дистанционно и да се изтрие ако има нещо друго в паметта (по липса на функция за изтриване на запомнените дистанционни). След това като се върнах пред нас вече не цъкаше и се надявам да няма повече проблеми.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта