RNS510 версия 8 - вече с подробна карта на България

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

RNS510 версия 8 - вече с подробна карта на България

Мнениеот pavel_andreev » Съб 18 дек 2010 12:00


Излезнаха новите версии на VW за Източна и Западна Европа. Отново пълно разочарование. Няколко малки поправки за София, няколко по-големи улици в София на които излиза ограничение за скоростта, и (о Боже каква европейска щедрост!) магистралата от Чирпан до Стара Загора. Отново няма данни за нито един Български град освен София. Отново липсват основни 70% от първокласните пътища - за други да не говорим. Както и във версия 6 има всяка уличка в последното село в Гърция и Турция. Интересното е, че Navteq имат тези карти и ако човек отиде на сайта им или си купи портативно устройство за навигация (за 170-700 лв.) заредено с техни карти (т.е. почти всички които не са с допълнителна карта на България) ще намери поне 50 селища от нашта страна. Това означава че немските фирми VW и BMW съзнателно ИЗКЛЮЧВАТ тази област в свойте навигации. Някой вижда ли някакво разумно обяснение ? Аз виждам само съвременни колонизационни методи съпроводени с глобалистко-корпоративно печалбарство.

ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ОТ VW КАЗВАТ - ЗА БЪЛГАРИ И КУЧЕТА В НАШИТЕ КОЛИ НАВИГАЦИЯ НЯМА ДА ИМА.

Последна промяна от pavel_andreev на Нед 19 дек 2010 10:34, променено общо 1 път.




pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 7 за Източна Европа - Отново разочарование

Мнениеот pavel_andreev » Нед 19 дек 2010 10:49


Фабричната навигация в колата има много предимства при шофиране. Например точно този модел има следните:
- Голям 7 инчов 640х480 дисплей и много добра графика проектирана за шофиране (а не за техничарски демонстрации)
- Липса на кабелчета и адаптери затрупващи таблото и кракакта
- Несравнимо по-добър звук от аудио уредбата добре вписващ се с останалите неща издаващи звуци (радио, MP3, DVD, TV)
- Много по-добро GPS покритие (при вградена GPS антена)
- Много добра Bluetooth реализация с прехвърляне на адресни книги, списъци с разговори и т.н. абсолютно несравнима като качество с каквото и да е допълнително монтирано устройство
- ПРОДЪЛЖИТЕЛНА РАБОТА БЕЗ GPS ПОКРИТИЕ (ЧРЕЗ ДАННИ ОТ ПОЛОЖЕНИЕТО НА КОРМИЛОТО И СКОРОСТТА НА АВТОМОБИЛА) НАПРИМЕР В ДЪЛГИ ТУНЕЛИ (В БЪЛГАРИЯ НЯМА ТАКИВА), ПАРКИНГИ НА МОЛОВЕ, МАЛКИ УЛИЧКИ С ГОЛЯМА РАСТИТЕЛНОСТ - ЦЕНТЪРА НА СОФИЯ
- ДИРЕКТНО НАБИРАНЕ (С ЕДНО ДОКОСВАНЕ) НА ТЕЛЕФОННИТЕ НОМЕРА НА POI (ЗАВЕДЕНИЯ, ХОТЕЛИ И ДР.)
- ГЛАСОВО УПРАВЛЕНИЕ (ГЛАСОВИ КОМАНДИ) КАКТО НА НАВИГАЦИЯТА, ТАКА И НА МУЗИКИТЕ, ТАКА И НА ИЗБИРАНЕТО С GSM-А
- ДРУГИ

Последна промяна от pavel_andreev на Вто 21 дек 2010 8:27, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11160
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: RNS510 версия 7 за Източна Европа - Отново разочарование

Мнениеот brabus » Пон 20 дек 2010 20:14


Няма нищо по-хубаво от заводското. С това съм напълно съгласен. Аз съм фен всичко в колата да си е като от завода. Но категорично има и афтърмаркет продукти, които осигуряват 99% от изискванията ти. Но цената им за съжаление е като на фабричната т.е. над 4 бона.


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 7 за Източна Европа - Отново разочарование

Мнениеот pavel_andreev » Пон 07 фев 2011 23:39


night_pz анписа:
Мисля, че от следващата версия 2010Q1 на Navteq сме вече с доста подробно покритие. Остава да чакаме v8 до година ...

И аз чух, че от версия 8 ще има някакво нормално покритие за България. Имате ли повече някаква информация за това ?

Поздрави.


night_pz
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 28 яну 2011 16:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pz

Re: RNS510 версия 7 за Източна Европа - Отново разочарование

Мнениеот night_pz » Вто 08 фев 2011 13:50


Ами за V8 както обикновено - догодина януари :) А ако BMW пуснат хубава карта по рано може би ще я преправим за нашите устройства!


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 7 за Източна Европа - Отново разочарование

Мнениеот pavel_andreev » Сря 09 фев 2011 7:55


Ако намеря таква (много вероятно) ще се обадя тук. Аз напрактика от лятото ползвах карта на BMW. Поставяйки вер.7 не открих никаква разлика. Сега в 7.1 също не виждам никаква разлика за България въпреки, че версията за Източна Европа е значително по-голяма (от 2.2 на 3.2Gb). В момента вер.7.1 е има навсякъде - очевидно немците няма нищо против (за разлика от вер.6 и вер.7)


night_pz
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 28 яну 2011 16:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pz

Re: RNS510 версия 7 за Източна Европа - Отново разочарование

Мнениеот night_pz » Чет 10 фев 2011 4:54


И да имат и да нямат против - няма много идиоти които да им цъкат по няколко стотин евро всяка година! То не стига че навигацията струва колкото сносен автомобил на старо, ами и за карти всяка година...не става. При това карти - боклуци. Може ли 2011г да ми предлагат карти от 2009? И най-смешното е, че дори и сега да си купиш чисто нов кайен за 300000лв вътре е същата навигация :applause:


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 7 за Източна Европа - Отново разочарование

Мнениеот pavel_andreev » Пет 11 фев 2011 6:30


Картата на Европа е разделена на 2 части за Източна и Западна Европа. Навигационен диск може да се закупи в България за 600 лв и в Европа за около 240евра. Може и да се изтегли някоя версия от Интернет. По принцип устройството може да работи с две карти – една записана на твърдия диск и друга, която е поставена в DVD-то. От края на август 2011 г. се появи версия 8 на картата за Източна Европа. Покритието на България е много добро. На практика не се отличава от това на "западните държави".
Има данни за всички градове и села. Освен местоположението на улиците има и данни за:
- Максимално допустимата скорост за всяка отсечка (както в градовете така и извън тях) въведена според мен прецизно. Показва се като знак за ограничение на скоростта в горния десен ъгъл;
- Броя и организацията на пътните платна, което води до включване на съветника за престрояване преди завой;
- Данни за еднопосочните улици (показва ги със стрелкички върху самите улици);
- Топографски данни за цялата страна (различно оцветяване в зависимост от височината);
- 27640 интересни точки за България (POI) -гари,училища, хотели, пощенски станции, банки, паркинги, хотели, ресторанти, магазини, сервизи на VW и др. заедно с техните адреси, телефони и др. данни (ако имате bluetooth модул "колата можете веднага да ви свърже" например с ресторант или болница и т.н.). Във всички населени места може да се търси местоположение по адрес или пресечна улица. Не може да се търси по пощенски код в България.
- Данни за железопътните трасета;
- Данни за реки и водни пътища.

Добрите новини не свършват. Във версия 8 има (за пръв път) много добро покритие и на Румъния, Сърбия(!), Хърватско и Македония. Гърция, знаете я има отдавна, но сега най-после са оправени магистралите преди Солун.

В тази версия 8 (а също и 7.2 ЕЕ) населените места и улиците са изписани на руски и с кирилица. Покрай това и ние получихме пълна кирилизация на RNS 510 както и на MFA дисплеите на VW.

Поглеждайки календара – вече е 31 декември – време за подаръци. Един малък от мен за всички на които им беше интересна темата и използват RNS510. Това е едно файлче, което ще добави към картата на България 248 полицейски камери, 986 полицейски засади и още около 2400 точки на интерес (POI) от България.

http://www.filesonic.com/file/AQRCqZm

Как да го инсталирате:
1.Набавете си каквато и да е SD карта (която влиза в слота на устройството и я използвате за музика MP3). Не е необходимо да е празна. Трябват ни около 1.5МБайта място
2.Разархивирайте ZIP-а в главната директория на SD картата. Трябва да се появи директория PersonalPOI
3.Вкарайте карта в напълно „потеглила” RNS510. Ще се изведе съобщение за импортиране на точките на интерес. Казвайте ДА на всеки въпрос.
4.След импорта през MAP | EXTRA или SETUP трябва да разрешите визуализацията на новопоявилата се категория БГ точки на интерес. Ако всичко е успешно ще видите веднага камерите и засадите в червено върху картата.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: RNS510 версия 8 - вече с подробна карта на България

Мнениеот dobrin » Сря 25 яну 2012 23:07


Отключена, почистена и с добавена информация в предходното мнение.


imitev
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 03 юли 2012 12:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: RNS510 версия 8 - вече с подробна карта на България

Мнениеот imitev » Пон 09 юли 2012 22:37


Моля - дайте насам активен линк към POIтата и камерите за БГ :bowdown


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 - вече с подробна карта на България

Мнениеот pavel_andreev » Сря 11 юли 2012 8:23


В днешно време е трудно да се хост-не някъде нещо. Бях го направил, но хората пишат, че след известно време връзката става недостъпна. За това, ще ти ги изпратя на mail, като се прибера в София (другата седмица). Прати адрес.

Ето тук съм писал за това: viewtopic.php?f=6&t=284592&start=90 (виж накрая на 7-ма страница).

Един колега (Aimbotfan) ги постави на това място http://dox.bg/files/dw?a=34f632a6bb и мисля, че работят още. Имам направени по-нови такива с незначителни разлики от април 2012 г.

Поздрави


imitev
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 03 юли 2012 12:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: RNS510 версия 8 - вече с подробна карта на България

Мнениеот imitev » Пет 13 юли 2012 21:13


Това са само икони за ПОИтата???

imitev(маймун)mail.bg

Предварително благодаря!

Ще го кача на постоянен хост...


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 - вече с подробна карта на България

Мнениеот pavel_andreev » Пет 13 юли 2012 22:32


Всъщност наистина са иконите на категориите в RNS-a. Не знам какво се е случило и защо са тези неща там, а не самите POI-та. Ще изпратя "истински" както говорихме.


imitev
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 03 юли 2012 12:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: RNS510 версия 8 - вече с подробна карта на България

Мнениеот imitev » Сря 18 юли 2012 9:21


Както обещах - качвам POI и SPEEDCAMS за RNS510 на хост, който няма да изтече:
http://autogas.hit.bg/PersonalPOI.zip

Още не съм ги пробвал...

Едит: Пробвах ги - не става. Картата в навигацията ми е версия 8, фърмуера е последният.

Копирам папката в главната директория на картата и не става...

А де!?!


kiromastera
Мнения: 31
Регистриран на: Пон 13 авг 2012 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 - вече с подробна карта на България

Мнениеот kiromastera » Пон 13 авг 2012 16:15


pavel_andreev написа:...От края на август 2011 г. се появи версия 8 на картата за Източна Европа. Покритието на България е много добро. На практика не се отличава от това на "западните държави"...


Аз съм привърженик на английската поговорка "Не съм толкова богат, за да купувам евтини неща", защото много пъти се е доказвала. След като прочетох това, се разходих до Porsche Sofia и от там ми извадиха спецификация на последната налична там версия за Източна Европа, на която имаше само София и магистралите :37: При това, с цена 565 лева :screwy

Имам огромно желание да се сдобия с картата, която pavel_andreev описва. Как може да стане това? Но не някаква шанаджийска или пиратска версия, а с оригинална или "VW friendly", ако мога така да се изразя.

Ще съм благодарен, ако някой колега ми помогне :да:



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта