Загуба на ток от музика ?

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
KoKo88
Мнения: 87
Регистриран на: Съб 10 яну 2009 3:13
Автомобил:
Двигател:

Загуба на ток от музика ?

Мнениеот KoKo88 » Сря 19 яну 2011 23:19


Колеги, моля да бъда извинен ако съм сгрешил отдела! Наскоро си сложих по мощтна музика (усилвател Thunder TCA-4110) - със кондензатор 1 фарад уж да помага... Преди каквото и да пускам в колата (фарове,халогени,парно на 4) нямах проблеми,сега карам ли по дълго време с изброените източници и музиката,угася ли след това едвам заварта да запали двг. Меря постоянно колко ми зарежда динамото 14,6... Питането ми е, ако сложа динамо от дизел 120А дали ще изчезне проблемът ми и дали трябва нещо друго да се преправя? Виждам, че има доста хора от форума,който разбират от музика и предполагам са се сблъсквали с такъв вид проблем. Благодаря предварително :P




Потребителски аватар
tasosss3
Мнения: 76
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 19:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Загуба на ток от музика ?

Мнениеот tasosss3 » Чет 20 яну 2011 0:49


колега ако имаш възможност сложи си по голям алтернатор и по голям акумолатор инямаш грижи повече сега с какъв акумолатор си ако си с някои 55ам. може заради това да стават аномалиите и това 14.60 кадето ти подава динамото с пуснати сички консуматори нее ли множко :screwy


Потребителски аватар
GTIsound
Мнения: 230
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 20:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ловеч

Re: Загуба на ток от музика ?

Мнениеот GTIsound » Чет 20 яну 2011 10:34


Мани акумулатора, с какво динамо си ?


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Загуба на ток от музика ?

Мнениеот radi_nrj » Чет 20 яну 2011 10:37


Още 1 глас за по-голям алтернатор. (в колата ти такова нещо като динамо няма ;) )


Потребителски аватар
GTIsound
Мнения: 230
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 20:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ловеч

Re: Загуба на ток от музика ?

Мнениеот GTIsound » Чет 20 яну 2011 10:41


ОК айде да не е по българси - алтернатор :D
Акумулатора нема помогно много, от 14,4 до 12,4 имаш 2в разлика - помисли :wink:
и 250А да сложи, ефекта ще е голям но след напълно зареден акумулаор но нали се сещаш, че през това време всичко ще требе да е ОФФ за да качи 14,4. Акумулатор не се зарежда с 11-12в ;)


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Загуба на ток от музика ?

Мнениеот milmar » Чет 20 яну 2011 11:38


GTIsound написа:ОК айде да не е по българси - алтернатор :D
Акумулатора нема помогно много, от 14,4 до 12,4 имаш 2в разлика - помисли :wink:
и 250А да сложи, ефекта ще е голям но след напълно зареден акумулаор но нали се сещаш, че през това време всичко ще требе да е ОФФ за да качи 14,4. Акумулатор не се зарежда с 11-12в ;)


Колега , ти какво написа :?: :? , я повтори на български все пак , че аз нищо не разбрах .


KoKo88
Мнения: 87
Регистриран на: Съб 10 яну 2009 3:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Загуба на ток от музика ?

Мнениеот KoKo88 » Чет 20 яну 2011 12:12


Акумолатора ми е 64Ah колеги :) Когато карам без музика например,всичко е супер на другата сутрин пали иска да изкърти стартера хаха ама когато карам с всички консуматори е плачевно... Затва си мисля, че проблема е в динамото,все пак музиката е не е малко ампери и е допълнително сложена,демек не е предвидена от пройзводителя :P С бензинов двг съм, 2.0 115hp и предполагам "Алтернатора" ми е 70А, а имам познат с TDI който има същата музика, но без Кондензатор и няма никакви проблеми ама никакви. Затова си мисля че Алтернатор от дизел ще оправи нещата, ама дали и друго трябва да се преправя по инсталацията ???


Потребителски аватар
Iv0o0o0
Мнения: 290
Регистриран на: Чет 04 юни 2009 23:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Загуба на ток от музика ?

Мнениеот Iv0o0o0 » Чет 20 яну 2011 15:58


коелга не мисля че проблема идва от големината на алтернатора ти аз съм си с заводския алтернатор и 74ач акумолатор а имам 2 усилвателя единия от който не малко животно без кондензатори съм и нямам проблеми


Потребителски аватар
tasosss3
Мнения: 76
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 19:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Загуба на ток от музика ?

Мнениеот tasosss3 » Чет 20 яну 2011 17:52


скоро време замервал ли си динамото колко ток дава да не би да не зарежда както трябва и аз съм с 2е мотор динамото сигорно е като твоето с два усилавателя тъндер тца 2120 които дърпат повече ток от твоя и нямам никакви проблеми акумолатора ми е 62 ампера


Потребителски аватар
GTIsound
Мнения: 230
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 20:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ловеч

Re: Загуба на ток от музика ?

Мнениеот GTIsound » Чет 20 яну 2011 18:30


Че как ги вадиш тия 110 и отгоре постоянни ампера от 70А генератор? Да не говрим за пиковете! Тасос тебе питам :mrgreen: То вадиш нещо но не се знае какво U. Нека бъдем точни де, еидния казва генератора май е..ххА, другия казва сигорно е като твоя, 3-тия от дизел генератор... говорете в цифри опредлеяши големината на тока.


Потребителски аватар
GTIsound
Мнения: 230
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 20:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ловеч

Re: Загуба на ток от музика ?

Мнениеот GTIsound » Чет 20 яну 2011 18:32


Iv0o0o0 написа:коелга не мисля че проблема идва от големината на алтернатора ти аз съм си с заводския алтернатор и 74ач акумолатор а имам 2 усилвателя единия от който не малко животно без кондензатори съм и нямам проблеми

Теб те чакам на скайпа ми! :)


Потребителски аватар
tasosss3
Мнения: 76
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 19:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Загуба на ток от музика ?

Мнениеот tasosss3 » Чет 20 яну 2011 20:15


GTIsound написа:Че как ги вадиш тия 110 и отгоре постоянни ампера от 70А генератор? Да не говрим за пиковете! Тасос тебе питам :mrgreen: То вадиш нещо но не се знае какво U. Нека бъдем точни де, еидния казва генератора май е..ххА, другия казва сигорно е като твоя, 3-тия от дизел генератор... говорете в цифри опредлеяши големината на тока.

а ве пич :banghead: :bowdown ти чуеш ли се кви ги дрънкаш ти голям озвучител се изкара в тоя форум инжинерин стана , усилвателите ми са тъндер 2120 с по 40 ампера бушони колко ампера става кви 120 те гонят теб като си замервам колко волта ми зарежда алтернатора показва 14.10 с пусната музика и фарове


Потребителски аватар
GTIsound
Мнения: 230
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 20:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ловеч

Re: Загуба на ток от музика ?

Мнениеот GTIsound » Чет 20 яну 2011 20:56


шшш, ало, я по-спокойно какво си се развикал?!
2120 е с 2х25А предлазители, не знам какви 40А ми говориш. Този усилвател съм го качвал лично на стенд с захранване което до 300А държи 14,4в и мога да ти кажа, че при максимален товар на 4ома в мост, консумацията му е 37-38А а (при 2ома мост) над 50А! Два такива са 80А. Останалите електорники вомбила ти едва ли черпят по малко от 25-30А да не гоовирм ако се пусни някоя перка! до тука - 110А твърди! Ми ток за акумулатора? Мога да ти кажа че при тоя голям ток, дори и с 120А генератор няма как да поддържаш 14,4в освен ако не го караш на 6к оборота и то пак не е сигорно. При слушане пред клипинг и с захранващ кабел не по малко от 25мм^3 съм сигорен, че нямаш повече от 13-13,5В! Имам консумация над 100А само от аудио системата и мога да кажа, че да държиш 14,4волта в интталацията е много трудно нещо.
П.С. Недей да комнетираш кой къв е тука след като не ме познаваш лично и нямаш ни най-малка представа за мен! Да не цитирам твои теми към мен от преди време... Не съм тръгнал с никой да се карам но след като ти си предпочел да запазим острия тон, ок!
Слушам те, говори.


Потребителски аватар
tasosss3
Мнения: 76
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 19:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Загуба на ток от музика ?

Мнениеот tasosss3 » Чет 20 яну 2011 21:42


не се заяждам първо ти като обясняваш на някои нещо си го взимаш на прсмех което не ти отива сега като ти знаеш повече за консуматори ала бала разбирамте ама може по спокоино да обясниш не да се пресмиваш на всеки аз не казвам че и двата ми усилвателя са в пълен капацитет работят на 70% някаде което е като консумация по малко защото почват да греят като котлони може и акумолатора на колегата да е по свършил и за това да не може да запали на другата сутрин,когато колата е в движение никога несъм имал никакви проблеми освен да ми премигват фаровете когато съм спрял на едно място


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Загуба на ток от музика ?

Мнениеот radi_nrj » Чет 20 яну 2011 22:10


GTIsound написа:Шшш, ало, я по-спокойно какво си се развикал?!
2120 е с 2х25А предлазители, не знам какви 40А ми говориш. Този усилвател съм го качвал лично на стенд с захранване, което до 300А държи 14,4в и мога да ти кажа, че при максимален товар на 4ома в мост, консумацията му е 37-38А, а (при 2ома мост) над 50А! Два такива са 80А. Останалите електорники вомбила ти едва ли черпят по малко от 25-30А да не гоовирм ако се пусне някоя перка! до тука - 110А твърди! Ми ток за акумулатора? Мога да ти кажа че при тоя голям ток, дори и с 120А генератор няма как да поддържаш 14,4в освен ако не го караш на 6к оборота и то пак не е сигурно. При слушане пред клипинг и с захранващ кабел не по-малко от 25мм^3 съм сигурен, че нямаш повече от 13-13,5В! Имам консумация над 100А само от аудио системата и мога да кажа, че да държиш 14,4волта в интталацията е много трудно нещо.
П.С. Недей да комнетираш кой къв е тука след като не ме познаваш лично и нямаш ни най-малка представа за мен! Да не цитирам твои теми към мен от преди време... Не съм тръгнал с никой да се карам но след като ти си предпочел да запазим острия тон, ок!
Слушам те, говори.


Ако аз питах нещо няма ше да взема на сериозно нито един от двама ви, имайки в предвид правописа ви. Особенно колегата tasosss3 с неговите изречения от 5 реда без нито един препинателен знак!

Сега по същество. Явно нещо по ел. инсталацията на колата издиша.

Преди да действа с подмяна на алтернатор колегата KoKo88 да провери колко волта държи инсталацията при включени всички консуматори. Ако резултара е под 13.9V може да мисли за по-силен алтернатор, който е добре преди да го монтира на колата си да го обслужи.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта