Елипси

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
AnCh0
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 18 яну 2011 21:20
Автомобил: Гетеи
Двигател: не го знам ама бяга xD
Местоположение: Varna

Елипси

Мнениеот AnCh0 » Пон 15 авг 2011 23:24


Колеги наскоро си взех елипси за колата ( VW Vento 1.9 TDI 1995г.). Проблема ми е такъф искам савет как да ги монтирам на кората под задното стъкло кой е по добрия метод дайте савети :)




spetsialista
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 15 май 2008 13:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Червен бряг / Габрово

Re: Елипси

Мнениеот spetsialista » Вто 16 авг 2011 0:13


Колега здравей радвам се и аз карам такова Венто и аз преди 2 седмици си взех елипски и оригиналната кора трябваше да я дупча. та по въпроса.. Ще се опитам максимално подробно да ти обясня моите как станаха и съм мн доволен от резултата.
Сваля се надолу панела на средната греда(където са коланите) надолу под него има 2 винтчета за кръстата отвертка оптвиваш това на пластмасата която отива назад. След това съм длъжен да кажа че е голяма игра със тези пластмаси трябва да се работи и от ляво и от дясно цялата тази пластмаса трябва да я теглиш(плъзгаш) напред към предната врата тя е закачена на едни щипчици, след като излязат от каналите си тънката "лайсна над врата овисва със малко напън отцебваш широката пластмаса със задния колан тя е закрепена към задната колона посредством 3-4 (непомня със сигурност) щипки едната е в самия център на пластмасата другата е в дъното откъм прозореца те много трудно се отскубват! Аз лично ползвах една щанга вкарах я близо до щипката и се вади. АКО ДЪРПАШ ПЛАСТМАСАТА С РЪЦЕ ДАЛЕЧЕ ОТ ЩИПКИТЕ, ИМА ОПАСНОСТ ДА СЕ ОТЧУПЯТ ОТ ПЛАСТМАСАТА. След тази процедура пластмасата е захваната за задната кора посредством закачалки и при плъзгане напред пластмасата се освобождава. след премахването на 2-те странични пластмаси ти си освободил кората. Сваляш заядната седалка и зад седалката се вижда ръба на кората. Натискаш силно нагоре (може да ти се стори, че ще я счупиш, но е дебела не се бой) тя също е захваната в предния край откъм седалките с такива щипки подобни на тези на страничните кори. След демонтирането на кората всичко е лесно... Позиционираш си елипските симетрично (ВНИМАВАЙ ДА МОЖЕШ ДА ИЗПОЛЗВАШ ОРИГИНАЛНИТЕ ДУПКИ КАТО ОРИЕНТИР ТЕ ЩЕ СА ПОЛОВИНАТА ДУПКА ЗА НОВИТЕ ТИ ЕЛИПСИ). Очертаваш мястото на елипсите (ОТКЪМ ЛИЦЕВАТА СТРАНА НА КОРАТА) и пробиваш със бургия 8мм. изрязваш отворите със зеге (аз лично взех от познат защото си нямам) и преминаваме към малко деликатната работа... Налага се кората на мястото си (без да се закопчава) и където се вижда ламаринасе очертава с маркер, кунтурите на елипса. Ламарината аз лично започнах с флекса да я режа но много хварчат искри и щях да изгоря нещо, затова взех един остър секач ( от тези дето преди са били листове от ножове 2мм дебел) и с чука си оформих "елипса". Така пиша, защото нямаше нищо общо с елипса а аз по малко по лесните начини карах със секача - от една дупка(оригинален отвор) в ламарината до друга за да не правя сложни завой със секача и без това е много страшно около прозореца с тоя чук да люскаш кат хамалини след това аз си преведох кабели, че нямах за задните колони слагаш сичко по обратния ред (щипките останали на тавана може би розави може би черни, се вадят с отвертка слагат се на мястото си по определения начин неможе да се обърнат защото си имат канали) защипваш завинтваш и т'ва от мен ако имаш някакви въпроси питай имам пресни спомени снимки само че нямам на крайния резултат
ПС. забравих да ти кажа, че като изрежеш дупките в кората със зегето ще видиш много пухчета полепящи се по мокета! Спокойно савсем лесно се чистят със прахосмукачка за секунди
АЗ САМ СЕ СПРАВИХ СЪС ВСИЧКО ТОВА И НЕ ГО БЯХ РАЗГЛАБЯЛ ПРЕДИ ТОВА ТАКА, ЧЕ ДЕЙСТВАЙ СМЕЛО

УСПЕХ С НАЧИНАНИЕТО ВЕНТОТО ИМА СТРАХОТНА АКУСТИКА ДОРИ И С ТЕЗИ ЕЛИПСИ МОЕТО ДУМКА ЯКО :wink:


Потребителски аватар
AnCh0
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 18 яну 2011 21:20
Автомобил: Гетеи
Двигател: не го знам ама бяга xD
Местоположение: Varna

Re: Елипси

Мнениеот AnCh0 » Вто 16 авг 2011 20:57


ами слет като разшириш дупките няма ли опастност да тръгне ражда по тази ламарина или ??


Потребителски аватар
AnCh0
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 18 яну 2011 21:20
Автомобил: Гетеи
Двигател: не го знам ама бяга xD
Местоположение: Varna

Re: Елипси

Мнениеот AnCh0 » Вто 16 авг 2011 21:01


колега ако може снимки намериме в скайп mikaelo22 :) да ми дадеш малко инфо да се светна :)


spetsialista
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 15 май 2008 13:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Червен бряг / Габрово

Re: Елипси

Мнениеот spetsialista » Сря 17 авг 2011 15:04


ам.. едва ли тая ламарина си е вътре в купето няма страшно точно от това снимки ще направя и ще ги пратя в най скоро време :)


Потребителски аватар
kle4kata
Мнения: 106
Регистриран на: Сря 30 яну 2008 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Червен бряг

Re: Елипси

Мнениеот kle4kata » Сря 17 авг 2011 15:39


Не ми се занимава да разглабам отивам в магазина които ги прави дупките scare scare .Карам венто и скоро ще го карам да ми пробиват кората цента не е голяма 5 лева на дупка. Останалото аз си решавам какви елипси да сложа


Потребителски аватар
AnCh0
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 18 яну 2011 21:20
Автомобил: Гетеи
Двигател: не го знам ама бяга xD
Местоположение: Varna

Re: Елипси

Мнениеот AnCh0 » Сря 17 авг 2011 19:26


kle4kata написа:Не ми се занимава да разглабам отивам в магазина които ги прави дупките scare scare .Карам венто и скоро ще го карам да ми пробиват кората цента не е голяма 5 лева на дупка. Останалото аз си решавам какви елипси да сложа



ми на мен един приятел ми предложи един негов човек който режел ламарина и кори и такива неща и ми каза че рязане на ламарина и на кора и поставяне на елипсите 10 кинта щяло да ми стъпи
:)


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Елипси

Мнениеот parno » Сря 17 авг 2011 19:51


зеге ти трябва и 5 свободни минути
кви 10 лв ще даваш :screwy


Потребителски аватар
AnCh0
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 18 яну 2011 21:20
Автомобил: Гетеи
Двигател: не го знам ама бяга xD
Местоположение: Varna

Re: Елипси

Мнениеот AnCh0 » Сря 17 авг 2011 20:33


еми нямам зеге пък и не се сещам за познат във Варна който има да му го зема на заем :|


Потребителски аватар
kle4kata
Мнения: 106
Регистриран на: Сря 30 яну 2008 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Червен бряг

Re: Елипси

Мнениеот kle4kata » Чет 18 авг 2011 17:32


отиди някаде да ти ги направят грамотно аз така ще направа


Потребителски аватар
AnCh0
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 18 яну 2011 21:20
Автомобил: Гетеи
Двигател: не го знам ама бяга xD
Местоположение: Varna

Re: Елипси

Мнениеот AnCh0 » Чет 18 авг 2011 19:52


еми моя фр каза че този си разбирал от работата и за 10 кинта добре ще ги направи
:)


spetsialista
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 15 май 2008 13:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Червен бряг / Габрово

Re: Елипси

Мнениеот spetsialista » Пет 19 авг 2011 0:31


Момчета не ви познавам, но аз си го правя заради собствения ми кефа не да влагам някакви абсурдни пари в колата си. Хората като вас имат повече пари отиват при такива като мен та да ми ги дадат за собствено удобство :)

РАЗНИ ХОРА РАЗНИ ИДЕАЛИ
Щом момчето се интересува, как може да си ги сложи сам, може да му се занимава и да му е интересно да разглабя / троши (затова има раздел "направи си сам") Чаткате ли, то е най-лесно с пари, с тях всеки може! Ама без пари много малко могат

УСПЕХИ


spetsialista
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 15 май 2008 13:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Червен бряг / Габрово

Re: Елипси

Мнениеот spetsialista » Пет 19 авг 2011 10:55


Ето на мен как ми се е получило :)
Прикачени файлове
DSC01275.JPG
DSC01277.JPG
DSC01278.JPG
DSC01288.JPG
DSC01289.JPG


Потребителски аватар
AnCh0
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 18 яну 2011 21:20
Автомобил: Гетеи
Двигател: не го знам ама бяга xD
Местоположение: Varna

Re: Елипси

Мнениеот AnCh0 » Пет 16 сеп 2011 21:36


Колеги сложиха ми елипсите макари за 20 лв не ми свиди дори прекалено малко ми взе човечеца много добре изряза и сега свирят перфе. Благодаря ви за идеите и снимките :)


spetsialista
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 15 май 2008 13:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Червен бряг / Габрово

Re: Елипси

Мнениеот spetsialista » Пет 16 сеп 2011 22:11


Със здраве да ги слушаш heavy metal zork



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта