RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
vutoff
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 21 апр 2011 17:48
Автомобил: VW Touareg
Двигател: CASA
Местоположение: Sofia

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот vutoff » Пет 13 фев 2015 10:05


Привет,

Благодаря за отговора.
Навигацията не е 810. Туарега е 7L, а 810 се слага чак при 7P. За съжаление все още, обаче, не мога да разбера как да видя версията на устройството и текуща версия на софтуера. Прикачих и снимка на модела на навигацията.
Прикачени файлове
Capture.JPG




pehota
Мнения: 47
Регистриран на: Вто 03 апр 2012 10:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот pehota » Пет 13 фев 2015 11:56


Съдейки по снимката навигацията е RNS-510.
Аз също не можех да видя скритото меню. Явно фабрично е заключено.
Колегата pavel_andreev ми инсталира нов firmware и се оправи.
На моята навигация имаше лепенка точно кой модел е, така че, ако не ти се рискува с инсталация, може да си извадиш своята и да видиш дали и там няма такава лепенка.
Друго не се сещам какво може да се направи.

Успех :)


Потребителски аватар
vutoff
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 21 апр 2011 17:48
Автомобил: VW Touareg
Двигател: CASA
Местоположение: Sofia

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот vutoff » Пет 13 фев 2015 14:22


Ами освен да се въоръжа със суха храна и бира и да "причакам" колегата pavel_andreev май друго не ми остава :-)


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот pavel_andreev » Нед 15 фев 2015 9:30


Колега Вутов, ще направим каквото трябва. Въпроса е, че в момента съм затънал в годишни статистики и приключвания и съм малко зле с времето. Предлагам другата събота или неделя. Ще се чуем и уговорим. Поздрави.


Потребителски аватар
vutoff
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 21 апр 2011 17:48
Автомобил: VW Touareg
Двигател: CASA
Местоположение: Sofia

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот vutoff » Пон 16 фев 2015 16:46


Това ще е страхотно. Благодаря.


Потребителски аватар
vutoff
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 21 апр 2011 17:48
Автомобил: VW Touareg
Двигател: CASA
Местоположение: Sofia

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот vutoff » Пон 16 фев 2015 20:59


Извадих RNS-a и му снимах номера. Явно е версия B. Само че явно картата ми е ъпдейтвана, защото е доста подробна за България.
Коя версия на FW трябва да изтегля? Видях, че от дадена версия нагоре партишъните за навигацията стават 2, но изрично пишеше, че последната версия не ги прави. Трябва ли да мина първо през 3X версия и след това да скачам на 5Х?
Прикачени файлове
20150216_191604.jpg


Потребителски аватар
vutoff
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 21 апр 2011 17:48
Автомобил: VW Touareg
Двигател: CASA
Местоположение: Sofia

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот vutoff » Пон 02 мар 2015 17:33


Успях и обнових РНС-а до 3810 (това е минимума, от който да се тръгне нагоре). Вече вижда СД картата и чете всичко супер. Естевено се появи Регенсбург синдрома - след като изгаси автомобила РНС-а не може да запамети последните координати и при включване обратно показва, че съм в Германия. Разчетох се и пише че трябва къстъм FW да се качи, но така и не намерих такъв.
Хубавото е че след няколко минути успешно ме позиционира.


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот pavel_andreev » Вто 03 мар 2015 9:35


vutoff написа:Успях и обнових РНС-а до 3810 (това е минимума, от който да се тръгне нагоре).


Браво! Спукана и е работата на този чехско-германска навигация. След малко ще го направим с 5169 !


Audi_RS*
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 08 ное 2005 17:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот Audi_RS* » Пет 13 мар 2015 11:47


Колеги, има ли някъде какви са разликите между оригинал RNS 510 и китайски? Знам, за слот картите, че на оригинала е с един,а китайските с повече. Ако правилно съм разбрал, бутона горе в дясно е звездичка, когато е лед и колонка с "I"когато не е. Мисля, че и бутоните се различаваха малко, но понеже ще купувам от нет-а искам да съм сигурен, че няма да взема скъпо китайче.

Благодаря предварително.


Потребителски аватар
vutoff
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 21 апр 2011 17:48
Автомобил: VW Touareg
Двигател: CASA
Местоположение: Sofia

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот vutoff » Пет 13 мар 2015 17:51


Оо-коректният въпрос би бил какви са приликите. А тя е само една - външният вид така, че да ретрофитне в гнездото на оригиналната.


valdodov
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 16 мар 2015 23:15
Автомобил:
Двигател:

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот valdodov » Пон 23 мар 2015 20:41


Здравейте колеги,

да се присъединя и аз към злощастните опити за ъпдейт на карти и firmware-и.

След едноседмично ходене по мъките успях да разбера, че моят RNS510 не харесва DVD+R въпреки безбройните съвети в нета да се използват точно такива носители.

Версията на устройството ми е С.

Снощи успешно ъпдейтнах firmware от 2840 до 3810 (защото четох, че 3ххх версията прави нови партишъни на диска).

В момента се опитвам да инсталирам картите на диска, но не ми се получава.
Прогрес индикатора стига почти до около 95% след, което започва отначало.
Пробвах с карта v10 (CD_8049) защото тя са събира на еднослойно DVD.
Опитах да кача карта v12 (CD_8196) с помоща на SD картата и метода описан тук http://christian-jeanin.ro/blog/software/maps-tool-en/. Всичко се копира на диска, но ефекта е същият RNS-a иска да му дам DVD с карти.

Някой може ли да ме посъветва, какво да направя?


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот pavel_andreev » Съб 28 мар 2015 9:16


До колегата valdodov
За съжаление, проблема е със започнало износване на лазерния диод на DVD-то на устройството за което многократно съм писал.
Опит за решение:
1. Запис на минмалната възможна скорост, когато се записва картата.
2. Прехвърляне от DVDна устройството при спрял автомобил (за да може да се улесни четенето без сътресения)
3. Почистване на лазера на устройството. Имаше едни китове с диск който му се капва една капка от някакъв химикал и се върти в усртойството известно време.
4. Някой, който да разглоби устройството и така да го почисти или да смени DVD-то. Чувал съм че има такъв човек във Варна, но нямам връзка с него.
5. По принцип записването на двуслойни дискове е проблемно - страшно са чувствителни към механично въздействие. Аз записвам такъв диск, веднага гоинсталирам на колата и втори път от този диск не мога да извършва инсталация (на друго устройство) !
6. Тук има версия на която са махнати старомодните POI-та (за firmware под 3700) и се събира на еднослойно DVD.
http://stn.ucoz.ua/blog/istorija_kartografii_dlja_rns510/2011-08-30-4
7. И разбира се от тук нататъ никакво ползване на DVD-то за музика и видео

P.S.
Аз се опитах да инсталирам картите през SD-картата както е описано там. Чувам, че има успели. Според мен има някаква грешка в Loader-а (малката програма, която все пак се се записва на DVD), защото всичко уж става и е направено както трябва (аз гледах и "вътре" в тази програма), но след инсталацията устройството е неработспособно.


valdodov
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 16 мар 2015 23:15
Автомобил:
Двигател:

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот valdodov » Съб 28 мар 2015 18:02


До колегата pavel_andreev,

И аз стигнах до извода че DVD-то не може да се прочете в края и поради тази причина за сега съм преустановил опитите.
Виждал съм достатъчно счупени CDта DVDта (устройствата) през живота си така, че за мен това е нормално.
Виждам пред себе си следните опции за решение на проблема:

1. Да подменя DVD устройството. Не знам обаче дали бих могъл да намеря от някъде такова.
2. Четох из нет-а, че хард диска в RNS-а е с Parallel ATA интерфейс така, че ако бих могъл да намеря ентусиаст, като мен мога да прочета неговия диск и да го запиша на моя (едва ли обаче ще се намери такъв човек).
3. Ако DVD-то също е с Parallel ATA интрерфейс не ми се струва невъзможно да закача външно такова (от компютър) и да копирам еднократни картите.

P.S. Аз Ви писах лично съобщение на което Вие отговорихте, но след това на молбата ми за някакъв контакт с Вас нямам отговор. Бих бил доволен ако мога да дискутирам темата извън форума с компетентен човек като Вас.


OggyVS
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 03 окт 2014 14:33
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: 2.0 TDI DSG
Местоположение: Щутгарт

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот OggyVS » Пон 06 апр 2015 1:20


Здр. първо искам да изкажа благодарност на всички за супер полезната и пълна тема, както и на всички които се грижат тя да е такава.Сега по проблема,закупих пасат Б6(3С5)2008 2.0 тди дсг. с оригинално монтирана РНС 510 с 20 ГБ. И ,слота за микро сд картата не работи :banghead много дразнещ проблем.Някъде четох ,че може да е от разместен лентов кабел:свалих ,разглобих,разкачих кабела и пак го поставих обратно,ефект нулев.После попаднах на тази тема в този форум,та след като изчетох първо цялата тема ми хрумна ,4е може да е от фърмвъер'а.Задържах сетъп'а излиза само ФМ,АМ и Даб. но и това не плаши душите наши :screwy разкачих навито и отгоре на стикера има следните кодове:
1Т0 035 680 В
НW:Н03
SW:0900
-Искам да питам дали ъпдейт би решил проблема и точно в какъв ред,не как се прави упражнението ,а направо да се пробвам с най-новия фърмвъер или по някакъв друг ред.
-Това ще изтрие ли музиката или друга информация от устройството?
-Ще се наложи ли след това донастройване с Ваг ком?Понеже не съм в БГ. предпочитам да го купя ако ще ми трябва вместо да тичам на сервиз за всяка настройка,а тук сервизите са :bishop легална мафия занимаващи се с измами и изнудване щом клиента не е местен .Благодяра предварително.


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот pavel_andreev » Чет 09 апр 2015 7:01


Отговор към Оги (дано съм полезен):
От това, което си посочил- Firmware е версия 0900 - това е още първата за устройството - никога не е ъпгрейдвано. Тази версия, чете само не HDCP SD карти с големина до 2Gb. След ъпгрейд с версия над 2680 ще почне да чете до 32 Гб. Трябва да се сложи първоначално 3980 (или дори 3810, ако е неуспешно 3980). Музиката и картите ще бъдат изтрити и ще трябва да се инсталират наново. Хард диска е с големина 30Gb, но от него се вижда само частта заделена за музика. VAG COM ще трябва ако автомобилът е с червено-черния DOT-Matrix дисплей, а може би и за друго. Ако си намериш такъв ще помагаме с кодирането. Ако не можеш да си намериш firmware или карти ще ти изпратя линкове.
Успех !



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта