Въпрос за вграден телефон на Пасат Б6

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Darov
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 08 окт 2012 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stockholm

Въпрос за вграден телефон на Пасат Б6

Мнениеот Darov » Пон 08 окт 2012 10:10


здравейте от няколко месеца карам passat b6 2.0tdi 170 2006g. имам няколко въпроса свързани с вградения телефон който имам.Направо питам :lol: имам вграден bluetooth в колата,има и нещо в подлакатника на колата което не го знам какво е слагам снимка.Въпроса ми е мога ли към това нещо да си свържа iphona 4 и какъв кабел ми трябва и дали ще мога да провеждам разовори или само ще мога да слушам музика? Прерових Google i ebay но не намерих нищо по моя въпрос. Пробвах да свържа чрез bluetooth iphona с колата не стана пробвал съм с nokia i samsung няма проблем,четох в нета че iphona имал някакъв проблем с bluetooth връзките.Моля по компетентните за помощ :lol:
Благодаря предварително!
Прикачени файлове
mal27.jpg
dk12.jpg




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: въпрос за вграден телефон

Мнениеот dobrin » Вто 09 окт 2012 9:18


Няма да можеш да вържеш iPhone. Аз съм със същия Пасат, със същата система и със същия iPhone и не става. Проблемът е в телефона, защото не е съвместим с блутуута на автомобила. При по-новите Фолксвагени е направено да става, които са произведени след излизането на iPhone4. С други телефони (Нокия, Самсунг) съм пробвал и става, аз редовно си ползвам втория телефон - Нокия със системата на автомобила.
Прочети и написаното в тази тема - описал съм някои функции, ако те интересуват.


Darov
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 08 окт 2012 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stockholm

Re: въпрос за вграден телефон

Мнениеот Darov » Вто 09 окт 2012 14:35


Мерси колега а за конзолата в средата там има някаква подготовка за телефон но явно ми трябва някакъв кабел с които да свържа телефона с колата ??? Ти имаш ли такова чудо в подлакатника ?


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: въпрос за вграден телефон

Мнениеот dobrin » Сря 10 окт 2012 15:14


При мен изглежда така:

Изображение

Разликата от твоя вариант е, че при мен има монтирана стойка за определен вид телефони, в случая за няколко модела на Нокия. При теб е само заготовка. Или не е сложено, или някой си го е взел, защото не са чак толкова евтини. Но това според мен не е толкова болка за умиране, защото тази стойка служи само за зареждане и за място, на което да си държиш телефона. Връзката със системата се осъществява посредством Bluetooth, а не чрез кабел.


Darov
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 08 окт 2012 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stockholm

Re: Въпрос за вграден телефон на Пасат Б6

Мнениеот Darov » Сря 10 окт 2012 19:42


Да явно някои го е взел но си поръчах от Ebay { http://www.ebay.de/itm/ws/eBayISAPI.dll ... 723wt_1393} да видим като дойде какво ще стане.Изчетох много в форумите и ще видим какво ще стане.Имам едно друго питане но не ми се отваря нова тема,моторчето което пръска вода на фаровете е изгоряло,имаш ли представа каде се намира и дали е трудно за смяна? Ходих в vw service и ми казаха че операцията ще ми струва 140 евро. maikomila


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: въпрос за вграден телефон

Мнениеот LILO&STICH » Чет 11 окт 2012 9:51


dobrin написа:При мен изглежда така:

Изображение

Разликата от твоя вариант е, че при мен има монтирана стойка за определен вид телефони, в случая за няколко модела на Нокия. При теб е само заготовка. Или не е сложено, или някой си го е взел, защото не са чак толкова евтини. Но това според мен не е толкова болка за умиране, защото тази стойка служи само за зареждане и за място, на което да си държиш телефона. Връзката със системата се осъществява посредством Bluetooth, а не чрез кабел.

това е направено за постояно оставяне на 2-и телефон в колата :wink:
Само мен тел правят дубликат на 1 карта да става едновременно на 2 телефона :wink:


Darov
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 08 окт 2012 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stockholm

Re: Въпрос за вграден телефон на Пасат Б6

Мнениеот Darov » Нед 11 ное 2012 11:48


така вече имам представката но като сложа телефона само почва да се зарежда и нищо повече. Какво да правя?


bobidi
Мнения: 525
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за вграден телефон на Пасат Б6

Мнениеот bobidi » Сря 14 ное 2012 10:26


Не искам да споря с никого от писалите преди мен, но iphone проблем с bluetoоth не би трябвало да има в частта си за ползване на хендсфрее. Да проблем съществува но за прехвърляне на файлове. Към Добрин какво точно прави телефона при опит за връзка.


julisimo
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 24 авг 2005 9:24
Автомобил: VW Passat DSG
Двигател: BMP 2006
Местоположение: Благоевград

Re: Въпрос за вграден телефон на Пасат Б6

Мнениеот julisimo » Чет 15 ное 2012 9:16


Колега,
не зная защо си поръчвал нов модул, при положение че си имаш такъв (поне казваш че работи с Нокия и Самсунг).
iPhone работи напълно безпроблемно със всички блутут модули, лично съм пробвал.. единствено в някои случаи не може да плейва музика, ако модула не поддържа A2DP.
Погледни моята тема, аз нямах вграден блутут, а само подготовка за телефон. Затова си купух универсален блутут приемник, като по този начим мога да свържа всякакви телефони, дори и Айфон.
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=12&t=202454

Поздрави.


Darov
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 08 окт 2012 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stockholm

Re: Въпрос за вграден телефон на Пасат Б6

Мнениеот Darov » Чет 15 ное 2012 16:43


julisimo да оставим настрана модулите.Немога да разбера едно имам вграден Bluetooth в колата всякакви модели се свързват само iphone неще направо почвам да се ядосвам с тая кола.И сега трябва да се вадя от пари да слагам приставки при положение че аз вече го имам тоя Bluetooth който си излиза в средата на дисплея ката меню.


Darov
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 08 окт 2012 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stockholm

Re: Въпрос за вграден телефон на Пасат Б6

Мнениеот Darov » Нед 18 ное 2012 10:13


Така в петък ходих до vw сервис и говорих с един пич които се занимава с електрониките в колите. В краина сметка се оказа че блутут модула които се намира под предната дясна седалка е за нокия и няма как да си свържа аифона към колата трябва да го сменя с друг.каза ми модела и сега съм в търсене на блутут модул модел 1z0-035-730-d ако някои продава или ме упътите от каде мога да си го купя гледах в ebay и сега играя на търг.ще видим какво ще стане!


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за вграден телефон на Пасат Б6

Мнениеот Milanov » Вто 26 фев 2013 13:33


Здравейте,
Да вдигна темата отново.
Въпроса е следният тази стойка как е захваната за предното табло, лепена ли е, отзад ли са болтовете, имам идея да я махна и да ползвам мястото за стойка за навигация, като си извадя и захранващ кабел.

По принцип при мен след като поставя приставката-преходник за Nokia, такава ми беше поставена и свържа телефона HTC с Bluetooth няма проблем работи, но е грозна гледка!
Имам идея да извадя стойката и ако е възможно заедно с преходника да ги преместя зад таблото, защото стойката не я ползвам за зареждане на телефонна, само за връзка.

Моля ако някой е разглобявал да пише.
Благодаря


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за вграден телефон на Пасат Б6

Мнениеот Milanov » Пон 01 апр 2013 15:53


Разглобих стойката, оказа се, че се издърпва леко на вън.
Изображение

Не е проблем да се прибере зад таблото, но остава дупка на таблото!
От вътре е на жак, ако някой има въпроси да пише.


Потребителски аватар
1,9TDI
Мнения: 316
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 0:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP
Местоположение: Все некЪде

Re: Въпрос за вграден телефон на Пасат Б6

Мнениеот 1,9TDI » Сря 25 ное 2015 14:15


Да повдигна малко и аз темата. При наличието на така стойка за телефон, волана мултифункционален ли трябва да е или не, защото моя не е (явно е сменян), а и не виждам копче за вдигане за разговор.


Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: Въпрос за вграден телефон на Пасат Б6

Мнениеот borri » Пет 04 дек 2015 23:56


да ползвам на колегата темата,
и аз имам проблем с аифон6,неможе да се свърже с модула,та въпросами е кой модел с кой номер блутут трябва да търся,за да стане.
благодаря. :love.vwclub



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта