Липсва ниски/бас на Gamma 5 VWZ3Z3 на предни и високи на задните.

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
edibg
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 26 апр 2013 17:34
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AVF 2002
Местоположение: Варна/София

Липсва ниски/бас на Gamma 5 VWZ3Z3 на предни и високи на задните.

Мнениеот edibg » Пет 26 юли 2019 8:45


Здравейте, т.к. наскоро открих че и в задните врати на пасата ( 2002г, комби 1.9TDI) имам колони, реших да си потърся касетофон Gamma. До момента бях с Beta (VW Z2Z2) и руски CD changer емулатор, всичко си свири ОК, но само отпред, което е нормално.

Попадна ми много евтин Gamma 5 на Sony (VW Z3Z3), защото беше блокирал и с неизвестен код. След като му dump-нах EEPROM-a с едно raspberry pi ( ако се интересувате как ще споделя ), прочетох му кода и ресетнах блокировката, всичко е ОК тръгна и работи.

Проблема е че след като го инсталирах и кодиирах с VAG-COM за колата 05403 се оказа(пробвах и с други кодинги без ефект), че на предните колони не пуска никакъв бас, а само на задните. Отпред има само високи и промяната на Bass oт 0 до +9 почти не променя нищо в звученето на предните говорители, може би съвсем леко, а в същото време задните колони имат само бас, а нямат високи честоти.

Чува се звук и от двата говорителя във всяка врата ( ниски и пищялки ), но отзад си бумтят само ниски, отпред се чуват само високи.

В колата има инсталиран афтърмаркет Bluetooth приемник на Nokia, но с Beta отпред всички си е ок, а тя има само 2 канала и си вади както трябва честотите.

Не знам дали това, че постоянно пише на TP на дисплея да реже някакви честоти и за това да е така...или афтърмаркет Bluetooth да дава постоянно някакъв сигнал...

Дайте някакви идеи къде мога да търся проблема. В момента който върна бетата, предните си свирят перфектно. FAD/BAL работи както трябва на Gamma-та и всички говорители се чуват, но просто отпред няма ниски, отзад няма високи :(.




Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта