Цена на ремонт на стартер???

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
vikian
Мнения: 10
Регистриран на: Съб 25 апр 2009 14:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Цена на ремонт на стартер???

Мнениеот vikian » Пон 17 авг 2009 14:10


Охх,
надявах се все пак да не съм се минала, макар че бях до голяма степен сигурна.
Точно така си го представях и аз. Че е паднала втулката по тяхно невнимание и се е наложило да свалят скоростите. И аз като не знам дали това не е регулярна дейност по поправката на стартера...
Аз съм си виновна. Значи все пак
1) ще ми е като обеца на ухото.
2) повече няма да ходя там.

Сервизът е D&N, зад Бизнес парк София.
От качеството на работата и обслужването съм доволна, трябва да призная, но не и от цената и очевидно липсата на коректност какво се случва по колата ми.

Поздрави и благодаря на всички за мненията.




valensa
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 18 апр 2010 9:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: PLOVDIV

Re: Цена на ремонт на стартер???

Мнениеот valensa » Нед 25 апр 2010 7:47


Втулката на стартера се сменя за 5 мин.без да се сваля скоросна кутия, пемонта на стартера е между 45 и 60 лева
колеги който говорят за такива суми и глупости само срамят занаята и обират клиентите


Потребителски аватар
bobiivanov
Мнения: 44
Регистриран на: Нед 11 фев 2007 17:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Цена на ремонт на стартер???

Мнениеот bobiivanov » Пон 26 апр 2010 8:41


Ако искаш ще ти дам тел. на моя жичкаджия можеш да му се обадиш не взима скъпо и ходи на място ако желаеш, ако не отиваш ти при него.Питай и него и сравни.


Потребителски аватар
Peterman
Мнения: 520
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 21:11
Автомобил: passat b6
Двигател: BMP 2000 140 hp - 2006
Местоположение: Русе

Re: Цена на ремонт на стартер???

Мнениеот Peterman » Съб 01 май 2010 19:34


колега темата е старичка mhihi


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Цена на ремонт на стартер???

Мнениеот shadou2 » Пон 25 авг 2014 21:47


А сега по колко върви ремонта на стартер на бора за Добрич, ако някой знае ще съм благодарна да разбера.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Цена на ремонт на стартер???

Мнениеот freelancer » Вто 26 авг 2014 12:36


В Казанлък ми го оправиха за 35 лв бендикс и 20 труд, след 6 месеца пак ходих, че почна да стърже, тогава мастора ми каза, че била някаква ос счупена, излъгл ми ме е или не ми взе 25 лв. още!
За сега работи добре, но мисля, че най удачният вариант е да си купиш някакъв втора ръка от блъсната кола, може да излезе по читав. Вървят по 60-70 лв доколкото съм забелязал.
Рециклирането излиза по скъпо и не се знае тия части, които ти ги слагат колко ще изкарат!
Същата работа е и с алтернатора. :mhihi
По хубаво от оригиналните части няма.


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Цена на ремонт на стартер???

Мнениеот shadou2 » Чет 28 авг 2014 15:09


Ходих в сервиза на колата, който й сменя ролки масла ремъци и тн. нататък, човека каза,че шума бил нормален не било стържене. Бяха ме стреснали, но лекия шум при палене бил задействането компресора на климатика. Всичко й било наред на колицата, ама аз нали съм параноя, че старата беше голяма бракма само ядове и след всяко излизане някъде с нея й трябваше ремонт и сега всеки шум пък бил и нормален ме стряска, и малко ми трябва някой да каже, че чува нещо и да се стресна. Благодаря за информацията дано майстора да е прав. :biggrin. Забравих да допълня,че я имам само от месец няма й месец още. :smile

ПС: може да не обяснявам точно защото все пак съм жена. :redface


Потребителски аватар
zloby3400
Мнения: 810
Регистриран на: Сря 19 ное 2008 9:38
Автомобил: Golf III
Двигател: AEK 1996
Местоположение: София/Ямбол
Контакти:

Re: Цена на ремонт на стартер???

Мнениеот zloby3400 » Чет 28 авг 2014 15:35


На колегите от София препоръчвам това - http://fransizkup.com/
Давате вашия повреден стартер и получавате рециклиран срещу 60-80 лева/не помня вече, Голф 3/ Четири години нямам проблеми. Втулката струваше 0.80 лв.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Цена на ремонт на стартер???

Мнениеот vanesto » Чет 28 авг 2014 15:48


Не само в София, в цялата страна имат магазини. Ама някои са "хитри" и дават по 50лв за стартер от морга, щото било голяма далавера, и след два месеца изревават пак и дават още 100лв, не мога да ги разбера. За алтернаторите е същата работа.


Потребителски аватар
djshomi
Мнения: 1201
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СО

Re: Цена на ремонт на стартер???

Мнениеот djshomi » Чет 28 авг 2014 21:57


То хубаво рециклиран в тази цена и смяна на втулката в скоростите ли влиза .Предпочитам от морга(Форума), а не някои пишман майстор да ги рециклира с фтулки правени от пишман стругар дето ги е правил от матерял какъвто е имал и четки ментета от китай.Като дам 100 да не ми дава гаранция 50000.Гаранция до първото палене както в моргата.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Цена на ремонт на стартер???

Мнениеот vanesto » Пет 29 авг 2014 9:38


:icon_lol Що, като вземеш от моргата и втулката в скоростите ли ти сменят? Като бонус сигурно. Говорим точно за Франсизкуп, не за някои пишман майстор. Втулките в рециклираните са си медно-графитни, такива каквито трябва да бъдат, за да се износват те, а не оста на ротора ти. Четките са немски на Гебе, със щемпъла на Бош, защото те произвеждат за първоначално вграждане за Бош. Бош не произвеждат четки. Включвателите са рециклирани, със сменени пластини вътре. Бендиксите са чисто нови. Гаранцията на стартерите и алтернаторите е 6м. От моргата колко е, а да ти си писал, до първото палене.


Потребителски аватар
djshomi
Мнения: 1201
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СО

Re: Цена на ремонт на стартер???

Мнениеот djshomi » Нед 31 авг 2014 22:02


Колега ще ме проштаваш ма за толкова пари си взимам не рециклиран двигател.
http://fransizkup.bg/starteri/6543-319/
А такъв стартер в форума струва 25 лв нещо на реклама ми намерисва.Ти да не си виждал сертификатите от китай за влаганите материали? В крайна сметка всеки сам си решава рециклирането на този стартер е 30 лв, не 115 .


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Цена на ремонт на стартер???

Мнениеот Vlad777 » Нед 31 авг 2014 22:13


Свалих си стартера и го занесох в един магазин на ул. Цар Симеон в София.

За смяна на бендикс, четки и всичко необходимо и нова втулка, която да си сложа на скоростите платих около 65 лв. Беше тази година. Всичко го направиха пред мен за 10-ина минути.


Потребителски аватар
asmo
Мнения: 39
Регистриран на: Сря 30 май 2007 19:10
Автомобил: passat variant 3b5
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Цена на ремонт на стартер???

Мнениеот asmo » Пон 01 сеп 2014 20:29


Колеги ако си свалите сами стартерите и ги обслужите ще ви излезе ремонта около 15 лева.И то ако сменяте релето на стартера иначе цената на обслужен стартер е около 6 лева. Това са цените всичко друго е лъжа и измама. цена на втулки обикновено 3 втулки 2. 40 лева четки 4 лева четки с четкодържател около 8 лева. Всичко друго от цената е майсторлък. Втулката от кожуха на скоростната кутия се вади най-лесно с метчик който се навива в втулката и се издърпва. Новата се набива с дорник стартера се разглобява за 2 минути Най трудно ще ви е да набиете новата втулка на бендикса но и това не е невъзможно. За смазване на редукторни стартери използвайте високооборотна грес.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Цена на ремонт на стартер???

Мнениеот Vlad777 » Пон 01 сеп 2014 21:25


Само бендикса е 25-30 лв



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 139 госта