Сегменти MAHLE vs. Kolbenschmidt

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
plameney
Мнения: 397
Регистриран на: Вто 25 май 2010 21:46
Автомобил: Passat B5 1.6
Двигател: ARM 2000
Местоположение: Асеновград
Контакти:

Сегменти MAHLE vs. Kolbenschmidt

Мнениеот plameney » Вто 26 май 2015 20:54


Зрадвейте колеги.
Принудих се даправя сам ремонт на двигателя,защото след платени над 1000 лв. Пасата работи 14 000 километра и започна да гори масло.След като отворих двигателя установих че сегментите са износени драстично.Луфта в ключовете на сегментите беше 0.7 на първи 1мм на втори и 0.6 на масления.Според монтьора който прави първия път ремонта сегментите са били Гьотце,следователно отпадат.В магазина ми предлагат Мале и Колбеншмит.Може ли някой от колегите които се занимават с ремонти да помогнат в избора.Двигателя е 1.6 с код ARM
Поздрави на всички.




Потребителски аватар
mayma
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 658
Регистриран на: Нед 24 юни 2012 20:43
Автомобил: VW Lupo 3L
Двигател: ANY
Местоположение: София

Re: Сегменти MAHLE vs. Kolbenschmidt

Мнениеот mayma » Сря 27 май 2015 0:55


Колега , заложи на Kolbenschmidt . Когато искам да си свърша работата качествено предлагам на клиентите си тази марка резервни части.Ако не могат да си позволят оригинални.
Поздрави Das Auto Service


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Сегменти MAHLE vs. Kolbenschmidt

Мнениеот golfmk1 » Сря 27 май 2015 6:38


От тези между които се чудиш които и да избереш няма да сгрешиш.Това са двете най-добри марки на пазара :th_up


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сегменти MAHLE vs. Kolbenschmidt

Мнениеот fly_free » Сря 27 май 2015 8:27


Само не Гьотце от Евро ментето.

Много зависи за кой двигател търсиш.

И двете фирми изнесоха производството си и е много важно откъде ги купуваш.

На пазара се върти едно "Турско" Мале дето идва от Китай.

Това е най голямата фирма за производство на сегменти в света и произвежда и за Колбеншмидт и за Мале.

http://olx.bg/ad/segmenti-hastings-folksvagen-volkswagen-golf-bora-passat-jetta-caddy-ID4mkdM.html#9ab501b63e


Потребителски аватар
plameney
Мнения: 397
Регистриран на: Вто 25 май 2010 21:46
Автомобил: Passat B5 1.6
Двигател: ARM 2000
Местоположение: Асеновград
Контакти:

Re: Сегменти MAHLE vs. Kolbenschmidt

Мнениеот plameney » Сря 27 май 2015 20:03


Благодаря ви колеги за отговорите.Бях се насочил към Колбеншмит,но в магазина бяха объркали и доставили комплект за Опел.Продавача ми отвори Мале правено в Бразилия и много настоява че е по-добрия избор.Иначе Мале-то изглежда добре.Индивидуални опаковки,надписи върху всеки сегмент с много фин шрифт,което значи че е правено в истинска фабрика.И пак двоумене...


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Сегменти MAHLE vs. Kolbenschmidt

Мнениеот golfmk1 » Сря 27 май 2015 20:15


Не се чуди.Щом си пише всичко и най вече къде е произведено ако ще и Китай да пише значи, че са истински.По лошо е като не пише нищо!


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Сегменти MAHLE vs. Kolbenschmidt

Мнениеот Кайзен » Сря 27 май 2015 21:26


fly_free написа:Това е най голямата фирма за производство на сегменти в света и произвежда и за Колбеншмидт и за Мале.
http://olx.bg/ad/segmenti-hastings-folksvagen-volkswagen-golf-bora-passat-jetta-caddy-ID4mkdM.html#9ab501b63e

Това ми се струва невероятно (да не кажа невярно).
KSPG Gruppe (http://www.kspg.com) произвежда повече от половината детайли за всеки VW сглобен в Германия. Има много фирми, които поръчват детайли от Kolbenschmidt и Pierburg, които после преопаковат със собствено лого, но върху детайлите ясно могат да се видят отличителните символи на истинския производител.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сегменти MAHLE vs. Kolbenschmidt

Мнениеот fly_free » Чет 28 май 2015 6:23


Колега търгувам със сегменти повече от 20 години и повечето заводи и фирми съм ги обиколил лично.

В Германия се произвежда само това което отива на конвеира.Много малка част отива като афтермаркет и цените определено са солени за българския джоб.

Аз така се опарих със лагери Глико.Купувани от завода в Германия ,ама двойно по скъпи от ментаците на еврото.Иди ги продавай и им обяснявай ,че са истински от Германия.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Сегменти MAHLE vs. Kolbenschmidt

Мнениеот Кайзен » Чет 28 май 2015 22:31


Не зная какво и от къде си купувал, нито в кои заводи си ходил. Аз съвсем умишлено поставих сайта на KSPG в предишния ми пост. Там ясно се вижда, че под шапката на KSPG се намират Kolbenschmidt, Pierburg и Motorservice (http://www.kspg.com/marken/motorservice/).
Ето ги официалните дилъри на Motorservice (официален търговец на концерна KSPG) в България - http://www.ms-motorservice.com/en/repair-shop-portal/dealer-search-aftermarket/
Всички каталози с продукти на Kolbenschmidt и Pierburg, продавани от Motorservice - http://www.ms-motorservice.com/en/werkstattportal/kataloge/
Каталог със сегменти - http://mam.kspg.com/mc/epaper?guid=14bfe528a3e32a2c , на стр. 6 може да видиш опаковка на афтермаркет сегменти Kolbenschmidt.
Мога да те уверя, че тези сегменти може да ги получиш в опаковка с VW щампа като OEM-част или в опаковката на Motorservice. Сегментите са били произведени на една и съща линия в един и същ завод. Продуктите, които се доставят за директно първоначално вграждане се опаковат по съвсем друг, много по-евтин, начин. Виждал съм много тирове с части, които са били за директно вграждане, върнати от няколко VW-завода за преопаковане като резервна OEM част.

Тъй като KSPG е част от Rheinmetall AG (http://www.rheinmetall.com/de/rheinmetall_ag/group/corporate_sectors/index.php), а Rheinmetall AG е едния от двата най-големи концерна (другия е ThyssenKrupp AG), които добиват и преработват метал в Германия, то няма как някаква си фирма (освен ако не е част от концерна) да произвежда сегменти за Kolbenschmidt. Също така не зная в кой точно завод са произвеждани сегментите, за които се пише в тази тема - Neckarsulm, Hamburg или някой друг - зависи от какъв материал/сплав са.

Дори ако се разгледат по-внимателно сайтовете на Rheinmetall AG, KSPG, Kolbenschmidt, Pierburg и Motorservice може да се забележат еднаквите сини мотиви, визия и разработка.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сегменти MAHLE vs. Kolbenschmidt

Мнениеот fly_free » Пет 29 май 2015 4:08


Интересно тогава заводът за сегменти Buzuluk в Чехия как така работи за КS ,за тях работят и Prima в Полша.Поне съм присъствал на експедиция.
Пак ще ти повторя ,в Германия се работи изключително за първо вграждане. Афтермаркета се прави некъде другаде. И обикновено това не се афишщира ,за да не им падне репутацията.
Навремето и в България правеха бутала за KS.Само че трудните серии-по не повече от 2000 бутала от вид и немците си прибираха даже и брака.
Пак там някъде по тези интернет страници пише къде имат и изнесено производство.
Прикачени файлове
Image.gif

Последна промяна от fly_free на Пет 29 май 2015 10:14, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Сегменти MAHLE vs. Kolbenschmidt

Мнениеот dimovip » Пет 29 май 2015 6:50


Скоро правихме на брат ми зафирата... където и да питахме всички казваха колбеншмидт


Потребителски аватар
plameney
Мнения: 397
Регистриран на: Вто 25 май 2010 21:46
Автомобил: Passat B5 1.6
Двигател: ARM 2000
Местоположение: Асеновград
Контакти:

Re: Сегменти MAHLE vs. Kolbenschmidt

Мнениеот plameney » Пет 29 май 2015 9:35


Поздрави на всички.
Отказах се от Мале-то сега чакам доставка на Колбеншмит.Давам си сметка че Мале е правено в Бразилия,транспортирано до европа и на мен в магазина ми го дават на цена 80 лева.Мисля че цената в Бразилия е не повече от 7-10 долара.Абсурд е да се очаква голям ресурс от сегменти с такава цена.Няма как за малко пари да получиш много качество.Дано скоро да доиде Колбеншмита и дано не е ментак,че труда по ремонта и съпътстващите го разходи са доста.Планирам да направя една тема със снимки като приключа,че грешките допуснати от монтьора при предишния ремонт не са за пренебрегване.

П.П. Аз работя във фирма където също правим поръчки дори за Америка.За да приемат продукцията в Щатите,всичко трябва да е О.К. Така че Колбеншмит може да се прави и в Катуница,стига производителя да може да спази изискването на технолозите и да осигури съответните материали и обработки.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Сегменти MAHLE vs. Kolbenschmidt

Мнениеот Кайзен » Пет 29 май 2015 18:26


След като се поразрових малко открих от къде идва връзката на Hastings с Kolbenschmidt Pierburg AG. Това става чрез съвместно дружество (Joint Venture) м/у Kolbenschmidt и Hitachi Automotive Systems Ltd. Дружеството се нарича Karl Schmidt Unisia.
Та това дружество построява завод в Marinette, Wisconsin (САЩ), като произведените детайли се промотират, продават, дистрибутират и администрират от Hastings в Мексико и САЩ, след сключено споразумение м/у Hastings и Karl Schmidt Unisia, Inc. (KUS). В 00:29 от клипа може да се види емблемата на KUS: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wKrTDMgPKnk

От 1996г Buzuluk е част от концерна ČGS. А през 2010г ČGS се е кооперирала с Kolbenschmidt. Така на бял свят е дошла и KS Kolbenschmidt Czech Republic a.s. По този начин в Buzuluk се произвеждат части за Kolbenschmidt, Volvo, Fiat, VW Group и т.н.

Подобни дружества на Kolbenschmidt има и в Мексико, Бразилия, Турция, Индия, Япония, САЩ и кой знае още къде.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сегменти MAHLE vs. Kolbenschmidt

Мнениеот fly_free » Пет 29 май 2015 22:27


E те за това става дума.неслучайно на кутиите на стария пакетаж пишеше ,качеството се гарантира от KS.

За съжаление ,както и в повечето дружества от този тип, след влизането ни във Евросъюза, търговската политика е пълен провал.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 161 госта