Клубен сервиз Герман - VAG Сервиз Герман

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот °niksi° » Пет 03 юли 2015 8:27


В кое точно не съм коректен.
Когато човек бърза - оставя колата. Пак казвам че не е приятно да се пипа по гореща кола и ако това да накараш някой да почака за да изтине мотора а не да пипаш и да се пържиш е неправилно то тогава нямам какво да кажа.
Аз приемам критиките и се старая да отстраняват проблемите, било то в комуникацията, било то в друга насока.




Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот nurv » Пет 03 юли 2015 9:59


Не съм се изразил много добре. Това, което се опитах да напиша е, че всички автомобилни форуми ви знаят и сте с много висока репутация. От тук логично следва много обаждания и контакти с всякакви хора. Аз се чудя защо си го причинявате, а не си вземете някой да помага в разговорите, приемане и издаване на коли.


orlin4ooo
Мнения: 388
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот orlin4ooo » Пет 03 юли 2015 10:37


Защото трудно могат да намерят човек, който да дава адекватни отговори по телефона - те могат само по описание на проблема по телефона, да преценят човека спешно ли трябва да дойде, може ли да чака 1 седмица и евентуално колко време би им отнело да му помогнат, така че да си направят планинга по-добре. Най-малкото трябва човека, който се занимава с това нещо да разбира поне колкото тях. То и за това като говорим за автосервизна дейност най-често го отнасят приемчиците - поради простата причина, че масово се назначават хора без опит.


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот °niksi° » Съб 04 юли 2015 1:30


orlin4ooo написа:.....

От това по-добре не може да се каже или аз поне не бих могъл. Между другото кой както иска да вярва, но това не е хич проста задача, даже да не кажа че подреждането на един седмичен график е нещо много по-трудно от изпълнението му /особенно при най-малката обърквация, може така да ти пропадне седмицата че и другата да не ти стигне да се оправиш. Не са малко и хората които правят уговорки и не се появяват, а и не се обаждат да кажат да си преподредиш графика. На следващия път казват "Ми аз мислех да ти се обадя, че ми излезна работа ама съм пропуснал или някакво такова плоско оправдание.

Точно това е положението затова съм разделил горе долу и дейностите за да може като звъни някой поне да звъни на човека който ще се занимава с колата, а не да си пре-предаваме с Мишо кой, какво и т.н.

Да уточня и нещо друго - ние не записваме часове, правим уговорки, които в повечето случаи се доуточняват със второ позвъняване. Казвам го в отговор на примерния въпрос "Защо не можем да се разберем от сега примерно за Сряда в 13 часа да мина да я погледнем колата." Отговора ми в повечето случаи е че не мога да поема ангажимент за след 4 дни. На въпроса защо, почвам да обяснявам как при нашата работа дори и една проста смяна на масло от планирани 20 мин може да отнеме 3 часа, а една смяна на филтри про възникнал проблем да ти убие половин ден.
Принципно планирам тежки и среднотежки ремонти за определено време напред. В интерес на истината те се планират по-лесно от леките ремонти и прегледите. Затова сложих и подемник и затова взех и още едно момче на което имам доверие, но което в повечето случаи не може да взима решения при възникнал нестандартен проблем. Идеята е че преди за всичко трябваше да се чака, а сега имаме едно място което се стараем да е свободно за прегледи и по-леки и бързи ремонти, но когато се закучи нещо и примерно разглобим някоя кола която се прави с клиентски части и се окаже нещо сбъркано, работните места ни се блокират и почваме да работим каквото може само навън, докато не се реши въпроса.
Затова имам и идея да спра да работя със клиентски части /или поне за такива които може да се допусне грешка/ за да мога лека полека да сведа до минимум загубеното време в чакане на правилните части и т.н. Казвам го на хората които носят части, че не мога да си позволя следното: Имам работа по колата им за 2 часа - поради грешка се налага колата да седи разглобена цял ден докато могат да реагират с правилната част. Какво правя през това време, при положение че колата не може да се мести и ми заема подемника и ми връзва ръцете. Отговора е "Ми какво да направя на всеки може да се случи" или "Не е било нарочно". Какво да правя в такива ситуации??? Това е ежедневие при мен. Вие ги виждате нещата от една гледна точка, но както каза колегата по-нагоре - има и друга гледна точка.


Потребителски аватар
Netasq
Мнения: 336
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот Netasq » Съб 04 юли 2015 7:33


Аз не мога да ви разбера. Хем разбирали много, хем не ви се обръща внимание...Ми не ходете там. Аз съм им клиент от 3-4г и винаги съм оставал доволен от намесата им. Обикалял съм оторизирани сервизи на тойота, bmw и т.н, както и кварталните е по-голями от тях няма по отношение професионализъм. И на мен не ми вдигат и аз чакам, но пак съм там, защо ли ? Затова имате право на избор и сервиз. Голямо мрънкане, голямо чудо.


beefeater
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 10 мар 2008 18:01
Автомобил: Seat Toledo 1.6 1996
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот beefeater » Нед 05 юли 2015 15:37


Не съм активен във форума, дори не съм и истински колега (със Сеат), но просто нямаше как да не пусна похвала за сервиза.

Много уважение за момчетата, не съм вярвал, че ще попадна на такъв сервиз. Коректни, отзивчиви, бързи и с добро отношение. Като цяло - майстори, на които с доверие (и удоволствие) оставяш колата си.

Миналата седмица реших да пробвам сервиза за първи път - Ники ми сменя предни накладки и преден лагер, всичко точно - след предварителна уговорка да оставя колата на следващия ден всичко беше готово за няколко часа. По ирония на съдбата 2-3 дни по-късно аварирах преди по-голямо пътуване и този път Мишо ми помогна със смяна на бобина, огромни благодарности за бързата реакция и перфектното отношение!

Момчета, пожелавам ви и занапаред такъв ентусиазъм и клиентите ви да имат поне малко от вашата точност. :beer


Потребителски аватар
Pirogov
Мнения: 671
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 20:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот Pirogov » Нед 05 юли 2015 16:25


Така е. За съжаление по ирония на съдбата исках големия ремонт по двигателя да го направя при тях, но поради стечение на обстоятелствата и марката на автомобила ми се наложи да отида на друго място. Резултата е следния - вече повече от два месеца съм без кола.Вече ми е неприятно и неудобно да търся човека, за да го питам дали е намерил време да работи нещо по колата ми. Една смяна на сегменти се превърна в трагикомедия. И ме е яд.Но да не ви занимавам с моите смешни проблеми. Мисълта ми беше, че отношението на майстора при който я закарах няма нищо общо с тяхното. Така че не мога да разбера от какво не са доволни някои хора. :beat_butt2


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот yoan4o » Пон 06 юли 2015 16:00


Тва е положението пичове.

В БГ кадърните майстори са кът колкото и кадърните доктори.
Така, както за кадърен доктор се чака да ти реши проблема с дни, че понякога и с месеци, така се получава и при майсторите. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
DrugiaBliznak
Мнения: 758
Регистриран на: Съб 21 окт 2006 21:24
Автомобил: Ford Mustang V8 GT CS
Двигател: 450bhp
Местоположение: София - Плевен

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот DrugiaBliznak » Пон 06 юли 2015 22:26


Искам да изкажа за пореден път благодарности към Мишо, който до късни часове работи за да инсталира един бутон за аварийни от US голф и да оправи най-досадния проблем, характерен за Голф 3( той знае за кое става дума :cool ). Оказа се, че бутона за аварийни си е негово доста успешно произведение.
Абсолютни адмирации към находчивостта и изобретателността на този човек и технически грамотната му натура - :bowdown

Живи и здрави и двамата и нека се радват на просперитет в това, което вършат в продължение на дълги години.
Благодаря ! :beer


Потребителски аватар
JaDaWiN
Мнения: 921
Регистриран на: Пет 30 окт 2009 21:52
Автомобил: [VW Golf 3][VW Passat B5.5]
Двигател: [AHU 1996 ][AVF 2002]
Местоположение: София

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот JaDaWiN » Чет 30 юли 2015 17:39


Искам да благодаря и тук на момчетата от Герман! Този път ги изтормозих много със сериозен ремонт на двигателя (и не само) на моя Пасат. За пореден път доказаха професионализма, коректността и човечността си!
Когато Ники ми звънна да ми каже какво е положението с колата, отидох на място да се разберем. Показа ми всяка част, която трябва да се прави, обясни ми каква й е функцията и какъв й е проблемът и отговори на всичките ми допълнителни въпроси. Лично за мен, именно такова трябва да е отношението към клиента.
Определено това е сервизът, на който имам пълно доверие. А в днешно време, то не се гради никак лесно.


dentdaemon
Мнения: 188
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 16:51
Автомобил: Polo 6N1
Двигател: 1.6L 55kW AEE
Местоположение: zhe internetz
Контакти:

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот dentdaemon » Чет 30 юли 2015 20:55


Хе, сега гледам, че някой пак ги зачекнал хората.
Как може бе, и тримата (така и не разбрах как се казва другия пич) са супер свестни. Работят бързо и на нормални цени, как може да има недоволни. И аз съм чакал, ама така е. Само който не работи не може да разбере за какво става въпрос.
Аз лично се отказах да пиша в тая тема, щото всяко мнение трябва да ми е тук :) Супер са коректни винаги като им закарам трошката, независимо за смяна на масло или нещо по-сериозно.

PS: В близкото бъдеще планирам да взема кола и именно този сервиз е основната причина да се насоча към VAG-групата отново ^^


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот °niksi° » Чет 30 юли 2015 22:31


Ще си позволя да драсна няколко реда.

JaDaWiN написа:Определено това е сервизът, на който имам пълно доверие.

Това един вид ме задължава да напиша следните редове.
Първо се надявам всичко по колата да е ОК и оттук нататък да се виждаме само за масло и филтри и носачи /защото с този Birth с който са ти я продали вярвай ми ще има нужда./
При разглобяването на въпросната кола аз и колегите останахме като утрепани след като свалихме капака на ангренажа и видяхме стари ролки и обтегач, а трябваше да са на около 4-5 дни, поне така беше описано във документа който бяха дали от сервиза който беше обслужил колата след покупката.
За 10 години откак се занимавам с тази дейност никога не съм си и помислял да направя такова нещо и няма и как да се случи и за напред. Не съм си позволявал дори бушон или крушка да хвана без да съм я сменил /а обратното е практика, в повечето случай такива неща при нас дори не се таксуват/
Ще изляза от добрия тон ама трябва да си голям скапаняк и дебил да вземеш пари за нещо корто не си направил.

П.С. Третото момче се казва Любо.


bigsilverman
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 11 сеп 2010 13:50
Автомобил: Skoda Octavia II FL TDI 140hp
Двигател: 2013
Местоположение: София

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот bigsilverman » Нед 16 авг 2015 17:33


и аз да си напиша благодарностите към Ники, Мишо и сие за експресното свалане и качване на леглич и монтаж на подлакътник вчера.

Благодаря ви, момчета! Супер сте! :th_up


Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот дърт милиционер » Пон 17 авг 2015 16:32


Днес ходих в сервиза - ако кажа че съм очарован от момчетата ще е малко. Прегледаха ми колата обстойно и намериха проблем който в други два сервиза не видяха - не бях затегнал болт на шарнира при смяна на носач и колата тропаше гадно. Добре е че не съм се пребил някъде....Спечелиха доверието ми и мисля и занапред да им стана абонат.Сервиза е добре оборудван - препоръчвам ви го. И накрая за за прегледа на колата не поискаха пари...... :bowdown


il.emanoilov
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 09 юли 2015 7:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот il.emanoilov » Сря 26 авг 2015 8:34


Да се похваля и аз от сервиза на Ники и Мишо преди около месец посетих момчетата в Герман с неприятен пушек от шарана 1.9 115 коня.Така след подробни обяснения по телефона на Ники за проблема на колата в определения ден и час бях в сервиза. Проблема бе отсранен с много професионални обяснения за свършената работа по автомобила.Много свестни момчета с и двамата определено това е моят сервиз и за напред.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта