Сервиз БУШОНА!!!

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
Tinko
Мнения: 3262
Регистриран на: Пет 08 сеп 2006 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tinko » Сря 06 авг 2008 10:59


Vizor така е баце но има и една друга подробност! Това са неща дето не се знае дали ще се оправят или не. И аз се занимавам с компютри и ремонтирам но никога не казвам на клиента, ако е изгорял, че ще го оправя. Вижда се каква е повредата и му се звъни и се казва става или не става! Много хора говорят на изуст, че всичко ще се оправи и тнт... и идва един момент, в който се осъзнава че от джаджата нищо не става или няма сметка да се прави! :roll:




Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Мнениеот Stoi » Сря 06 авг 2008 10:59


Vizor написа:Стой .. до някъде си прав обаче до някъде не !
Ще ти обясня веднага защо..
Взимаш лаптопа и казваш "ЩЕ ГО ОПРАВИМ!" ти си ме излъгал следователно
загубил си ми времето.. с разкарвания и други разходи! и си ме излъгал, че ще го оправиш.. за това изгубено време можеше да го оправя вече някъде другаде
а ти не стига, че не си го оправил (както си ми казал по рано) ами и ми искаш пари.. сиреч лъжеш ме и ми искаш пари за това че си ме излъгал ? :)
еми не си прав според мен.. когато не си сигурен в нещо .. просто не поемай ангажимента да го правиш :)
когато отидеш до магазина.. да си купиш дадена стока... примерно хляб.. отиваш до магазина, оставяш пари и си тръгваш без хляб :) не си на далавера май ? :)


Точно затова винаги казвам "Ще видим" :)

Относно хляба не така. Ако се върнеш вкъщи с хляба и той се счупи...последвала рекламация в магазина може и да не мине !

На едната страна не и се дават пари за нова стока, а на другата страна не и се работи за без пари. Въртележка ;)


Потребителски аватар
Zoran
Мнения: 885
Регистриран на: Пон 19 дек 2005 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Zoran » Сря 06 авг 2008 11:17


Абе с 2 думи, Викторе званкай като некой те рекетирва и да го оправим :a boi de


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Мнениеот skotis » Сря 06 авг 2008 11:20


Да, но в случая не става въпрос за работа без пари, дори и така да изглежда... Става въпрос за това, че когато някой вземе за поправка нещо и не успее да го поправи, то значи той не е достатъчно компетентен! Ако се съберат много неща, които не може да поправи, защото за него те "не подлежат на поправка" то гогава той ще умре от глад и това е нормално...очевидно тази работа не е за него и трябва да потърси нещо друго, което умее :)


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Мнениеот Stoi » Сря 06 авг 2008 11:23


skotis написа:Да, но в случая не става въпрос за работа без пари, дори и така да изглежда... Става въпрос за това, че когато някой вземе за поправка нещо и не успее да го поправи, то значи той не е достатъчно компетентен! Ако се съберат много неща, които не може да поправи, защото за него те "не подлежат на поправка" то гогава той ще умре от глад и това е нормално...очевидно тази работа не е за него и трябва да потърси нещо друго, което умее :)


Работата не опира до компетентост понякога. Понякога си иска много време само за да разбереш, че не може да стане. Който е ремонтирал такава техника знае за какво става въпрос. Едно е да ремонтираш лопатата и съвсем друго лаптопа :) пример.


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Сря 06 авг 2008 11:31


Сумата ми се вижда висока иначе пари за отваряне , преглед и т.н. трябва да се взимат :!:


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Мнениеот skotis » Сря 06 авг 2008 11:32


Stoi написа:
skotis написа:Да, но в случая не става въпрос за работа без пари, дори и така да изглежда... Става въпрос за това, че когато някой вземе за поправка нещо и не успее да го поправи, то значи той не е достатъчно компетентен! Ако се съберат много неща, които не може да поправи, защото за него те "не подлежат на поправка" то гогава той ще умре от глад и това е нормално...очевидно тази работа не е за него и трябва да потърси нещо друго, което умее :)


Работата не опира до компетентост понякога. Понякога си иска много време само за да разбереш, че не може да стане. Който е ремонтирал такава техника знае за какво става въпрос. Едно е да ремонтираш лопатата и съвсем друго лаптопа :) пример.


И ти си прав... Обаче е кофти да си оставиш лаптопа развален, да го вземеш развален и да платиш за това, не съм ли прав? По-скоро може да се сложи нещо като цена за диагностика (като по автосервизите) и да ти кажат - "Можеме да го поправим", "Не можеме" и тя да е макс. 20 лв., а не като в случая 50 лв.

пп: Аз не разбрах, в крайна сметка, колегата платил ли е 50-те лв. ?


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Сря 06 авг 2008 11:36


Загубила ми се е темата в рено форума за същите тези *$(*@(@%@(# :mad: ...
Сервиза даже беше препоръчан.

Накратко - отидох с фотоапарат, който почна да прави кофти снимки.
Казаха, че ще го погледнат и ще кажат колко струва и аз да си реша дали да го правят или не както и дали ще могат да го оправят.
Стоя 1 седмица, после 2, май накрая 3 седмици отидоха и все ще се обадим, все сме много заети, всеки момент ще стане и т.н.
Накрая просто не издържах и отидох да си прибирам фотоапарата.

Казаха ми че дължа 20лв. Попитах ги ЗА КАКВО? Затова че ме бавиха 3 седмици и нищо не направиха и дори не са го отворили да погледнат и не са стигнали до него и затова дължа 20лв ?? Стана луд скандал, ама мацката дето беше с мен беше по ядосана и както се казва ми взе думите от устата :lol: :lol:
МНОГО СА ЗЛЕ!
Тръгнах си и нищо не платих :!:

SCUBA - ти остави ли им пари ?


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Мнениеот neon » Сря 06 авг 2008 11:42


:shock Бах мааа му! Тия са за "трепаньйе"! :076:
Няма ли кой да се заяде с тях и да берат ядове с комисии и държ. институции??!! :roll:


Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот scuba » Сря 06 авг 2008 11:43


lyubobg написа:..
SCUBA - ти остави ли им пари ?


eми платих, Кво да правя деба?
Иначе апарата седя 40 (ЧЕТИРДЕСЕТ) дена при тях!!!!


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LILO&STICH » Сря 06 авг 2008 11:59


срока за подобни неща небеше ли 30 :roll:


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Сря 06 авг 2008 12:04


scuba написа: Проблема че, някъв чип е заминал и нямат резервни части. Иначе знаят какво му е


едно време (по комунизма), нямаше части, нямаше сервизи, ни гяволи...
дъртия обаче е хиена (в това отношение) и като му се нагъзи часовника (едно сейко) седна и им написа едно писъмце. уважаеми сейко, блаблабла трябва ми едно уплътнение а няма откъде да си го купя. аз съм ваш лоялен клиент, много ме кефите-железо сте! кажете кво да праа?
и сейко-хоп-земииии... верно мина се време ама тогава немаше електронна поща...mhihi
та схващаш ли къде ме стега цървула? mhihi
те тебе-те никон. кажете бе серсеми, след като няма в бг сервиз и части откъде да го зема тва нящо?
намери им някакъв тех съпорт емайл и ако не мож дго наглоби на инглиш-само чукни го на бг и я ше ти го наглоба.
па ше видиме шо че стане... 8)


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Сря 06 авг 2008 12:07


scuba написа:
lyubobg написа:..
SCUBA - ти остави ли им пари ?


eми платих, Кво да правя деба?
Иначе апарата седя 40 (ЧЕТИРДЕСЕТ) дена при тях!!!!


верно ли им плати ?????????????

ти си фен :)

на мен в пан сервиз в младост такъв номер се опитаха да ми врътнат за един телевизор - не го погледнали дори, седи 1 месец и ми искаха 20 лв
казах им или ми давате телевизора и забравям, че съществувате или се връщам след малко и ви бутвам сервизчето на главите.... върнаха ми тв-то без повече разправии и искания от тях..

не може така да им се давате на някви шушумиги нещастни...грехота в....


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LILO&STICH » Сря 06 авг 2008 12:10


дал е защото апарата е достатъчно скъп бре :wink:


Потребителски аватар
Tinko
Мнения: 3262
Регистриран на: Пет 08 сеп 2006 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tinko » Сря 06 авг 2008 12:13


Хах ми то чипа вътре е само един..... Демек цялата му електроника си е за смяна... Ах какви са ми майстори.... :evil: Що не им даде още 10леви да се почерпят... :?: :roll:



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта