Некоректeн алтернтаторджия

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
Speed_Am_All
Мнения: 256
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 18:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Некоректeн алтернтаторджия

Мнениеот Speed_Am_All » Чет 21 авг 2008 22:14


Става въпрос за севиза за алтернатори и стартери на Сливница и Ръковска.

Случайно видях, че като пусна почти всички консуматори в колата напрежението върху акумолатора пада под 12 волта. Свалям алтернатора от колата и го нося във въпросния сервиз по препоръка от мои познат. Звънят ми те два часа след като го оставих и ми казват че всичко му е ОК, но е хубаво да сменят лагерите. Съгласих се. Отидох платих взех си го и го слагам на колата. Естествено пак същата работа. Звъня на собственика, с него бяхме говорили по телефона и предварително, и му обясних че нещата не са се променили. Тои ми каза да закарам цялата кола и ще я погледнат. Разкарвам се аз пак през всиките задръствания. Пускат допълнителни кабели от алтернатора до акумолатора. Нищо не се променя. От там ме пратиха до акумоларджията до тях. Човека мери гледа абе всичко си му е наред на акумолатора. Даже накрая сложихме един нов акумолатор. Пак същото. А маистора на алтернататора само седи мрънакa как го е тествал алтернатора като всички останали и как нямало как да е збъркал тои. После почна да суче как може това да не е оригиналния алтернатор за тази кола и как можел да ми продаде 90 амперов. А този оригиналния ми на Бош да ми го купи за 20лв. Абе варианта беше нещо от сорта да дам моя и 60 лева или нещо такова. После звъннах на Сашко Илиев (много добър маистор по ел работите по автомобилите от Плевен и познат на наще) и той ми каза че това е малко вероятно и ми каза да му е закарам. Така и стана. Оказа се, че тия "пичове" в София даже не са го отвалряли, камоли лагери да сменят. След смяна на четки и релето, о чудо сега колата със същите консуматори държи 14.4 волта.

Няма смисъл да се разправям с тия нещасници за тридесет лева, но ме е още яд, че два пъти закъснявах за работа заради тях, един път карах колега да става по-рано за да ме закара до там и после и двамата да закъснеем и накрая да си оправя колата чак в Плевен.




Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 88 госта