Сервиз на VW Велико Търново - некомпетентност!

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
VTP
Мнения: 56
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 22:46
Автомобил:
Двигател:

Сервиз на VW Велико Търново - некомпетентност!

Мнениеот VTP » Пет 05 сеп 2008 8:13


Да Ви разкажа и на Вас какво ми се случи тази седмица, че да си правите сметка дали да ходите там по такива въпроси...

В понеделник ми светна жълтата лампа на ABS-а, става на въпрос за VW Golf 1,8 20V 98г. Запазих си час в „сервиза” - Велико Търново за компютърна диагностика (вторник в 16 часа). Бях там в уречения час, приемчика взе колата и я вкара в сервиза. 1 час по- късно, след като тестваха, оглеждаха, и т.н. човека излезе и ми каза че е за смяна блока на ABS-а. Отвърнах му, че на акумулатора отгоре има предпазители и се съмнявам в един от тях, защото се беше разтопил и залепнал, той ми отвърна, че не е от него, защото подали директно напрежение на моторчето на ABS (като заобиколили този предпазител) и то не работело. От което следвало, че това моторче трябвало да се смени, а то върви в комплект с целия блок на ABS-а, който струва великата цена от 2000 лева. Става на въпрос за тази част в която влизат много тръбички, не знам точно как се казва, не ми е и работа да знам, надявам се да сте ме разбрали за какво говоря. Заплатих си цената на компютърната диагностика от 25лв.и си тръгнах. След като ми побеляха косите, не спах цяла нощ, в сряда заминах на друг сервиз. С влизането помолих човека да опитаме първо с това нищожно предпазителче на акумулатора, човека го смени, почисти му клемите и тръгнахме да тестваме. Вдигнах скоростта от 20км в час, погледнах таблото, крушката не светна :) вдигнах 90-тина тя продължаваше да не свети. Натиснах рязко спирачката и ABS-а задейства!!!

Пича не ми взе никакви пари за смяната на бушончето. Вчера си подмених целия държач на тези предпазители, стария бая се беше поразтекъл. Тези 3 предпазителя трябва да са 30 А, поне мойте, а въпросния разтопен беше 15 А, така са ми я продали...

Бях си поръчал резервен ключ при Търновците, останах много доволен! Всичко беше точно по план, много бързо и с добри отношения, но след този случай тази седмица, 3-то посещения мисля че няма да има.




Потребителски аватар
goderzi
Мнения: 306
Регистриран на: Пон 21 авг 2006 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново Golf IV tdi, Passat B4
Контакти:

...В.Търново

Мнениеот goderzi » Пон 15 дек 2008 12:44


:lol: :lol: :lol:
То какво ли ни е наред тука :lol: :lol: :lol:
Никога не съм си и помислял да ходя на това място...
покрай ,което минавам минимум 4 пъти на ден...
Мога много да коментирам,но е излишно...
че и тъпо...


Потребителски аватар
ifidik
Мнения: 1709
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 18:34
Автомобил: Corrado TDI 4x4
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот ifidik » Вто 16 дек 2008 19:10


приярел от тукашното представителство каза:това че е специализиран сервиз не означава ,че има специалисти :lol:


miroslav_atanasov_bg
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 13:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Razgrad

Re: Сервиз на VW Велико Търново - некомпетентност!

Мнениеот miroslav_atanasov_bg » Чет 12 мар 2009 14:46


Колеги, бихте ли уточнили за кой сервиз става дума? АВТОЧОЙС ЕООД?????


Потребителски аватар
goderzi
Мнения: 306
Регистриран на: Пон 21 авг 2006 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново Golf IV tdi, Passat B4
Контакти:

Re: Сервиз на VW Велико Търново - некомпетентност!

Мнениеот goderzi » Чет 12 мар 2009 16:38


miroslav_atanasov_bg написа:Колеги, бихте ли уточнили за кой сервиз става дума? АВТОЧОЙС ЕООД?????

ДА


kossmos
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 9:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: veliko turnovo

Re: Сервиз на VW Велико Търново - некомпетентност!

Мнениеот kossmos » Пет 27 мар 2009 0:51


е колеги и аз си патих от този сервиз,но човек от сервиза който познавам ме насояи към СБА 50м по надоло,каза ми да търся пич на когото викали БОДИЛА.отидох и за моя изненада за 15 мин човека ми откри и оправи проблема които АВТОЧОЙС ден и положина не разгадаха, а и ми стуваше 20лв.незнам но аз съм много доволен от човека а и от други места ,като поразпитах,все добри отзиви чувам.ако някой му трябва да опита там..не гарантирам но мисля че повече ще помогне отколкото в "специалния"от към цени сервиз :D


Потребителски аватар
goderzi
Мнения: 306
Регистриран на: Пон 21 авг 2006 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново Golf IV tdi, Passat B4
Контакти:

Re: Сервиз на VW Велико Търново - некомпетентност!

Мнениеот goderzi » Пет 27 мар 2009 3:14


kossmos написа:е колеги и аз си патих от този сервиз,но човек от сервиза който познавам ме насояи към СБА 50м по надоло,каза ми да търся пич на когото викали БОДИЛА.отидох и за моя изненада за 15 мин човека ми откри и оправи проблема които АВТОЧОЙС ден и положина не разгадаха, а и ми стуваше 20лв.незнам но аз съм много доволен от човека а и от други места ,като поразпитах,все добри отзиви чувам.ако някой му трябва да опита там..не гарантирам но мисля че повече ще помогне отколкото в "специалния"от към цени сервиз :D

8)
viewtopic.php?f=13&t=31713


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Сервиз на VW Велико Търново - некомпетентност!

Мнениеот fox_vt » Пет 03 апр 2009 18:56


така е бодила си бачка момчето спор нема а за ауточоис мен за една диагностика искаха да ми земат 60-70лв че на сичкото отгоре и трябва час да си записвам и няколко дена чакане :screwy :screwy явно имат мн КЛИЕНТИ mhihi mhihi накрая пича до автокъща диди опрай работата


di_vik
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 22 авг 2009 23:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ
Контакти:

Re: Сервиз на VW Велико Търново - некомпетентност!

Мнениеот di_vik » Сря 02 юни 2010 20:15


след година и аз да се изкажа
ще се научат момчетата,макар и след 50 год. :012: кво ги плюете,не са виновни те а шефа им,че не си е подбирал служителите :не:



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 173 госта